Jedynie prawda jest ciekawa


Każde miejsce i czas jest dobry, żeby dochodzić prawdy

11.06.2012

8 czerwca przed Stadionem Narodowym „Solidarni 2010” rozpoczęli kampanię informacyjną dotyczącą katastrofy smoleńskiej. Pojawiła się na niej także p. Ewa Kochanowska, wdowa po śp. Januszu Kochanowskim, Rzeczniku Praw Obywatelskich.

- Może to jest jakaś okazja, żeby zwrócić uwagę opinii na stan śledztwa – powiedziała w rozmowie z „Solidarnymi 2010”.

- Każde miejsce i czas jest dobry, żeby dochodzić prawdy. Mam nadzieję, że ludzie zmienią zdanie i jak już euforia minie, a zwłaszcza jak skończy się mecz, to już będą mieli bardziej uspokojone charaktery, zachowania – powiedziała, odpierając pojawiające się w mediach zarzuty, że Euro 2012 to nie jest dobry moment na informowanie o katastrofie smoleńskiej.

Zapytana o działania, jakie podejmuje na co dzień w sprawie katastrofy smoleńskiej, odpowiedziała: - Robię co trzeba. Mam taką nadzieję. Żyję Smoleńskiem i bardzo chciałabym dożyć takiego momentu, kiedy wszystko będzie jasne, proste i będę mogła rozpocząć żałobę.

Jej zdaniem czas trwania żałoby jest sprawą indywidualną, ale żeby można ją było rozpocząć, trzeba wiedzieć jak zginęli bliscy, których się opłakuje. -  Ja myślę, że może ona się zacząć dopiero w momencie kiedy będzie wiadomo jak zginęli, co się tam naprawdę stało, jaki przebieg miała ta katastrofa. Dopiero wtedy możemy zacząć żałobę - moim zdaniem. W tej chwili wciąż jeszcze jesteśmy w punkcie wyjścia. Taka jest moja opinia i dzielę się z państwem tym, co czuję – powiedziała Ewa Kochanowska.

PiKa, źródło: wPolityce.pl
[fot. youtube]

Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 7. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 8. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook