Jedynie prawda jest ciekawa


Kawlewska: Kat żegnany jak bohater

28.05.2014

Doczekaliśmy czasów, w których kat kreowany jest na bohatera i nagradzany przez władzę pochówkiem z honorami.

Zgodnie z wolą rodziny, dzięki przychylności prezydenta III RP, komunistyczny dyktator ma zostać w piątek pochowany na Powązkach w sąsiedztwie swoich ofiar. Premier Tusk oświadczył, że nie będzie obecny na pogrzebie, ale generała uszanować wypada. - Nie zmieniam swojej oceny dorobku gen. Jaruzelskiego i to jest ocena zdecydowanie krytyczna, ale szacunek mundurowi i szacunek zmarłemu tak czy inaczej się należy - powiedział Tusk.

Mówiąc o szacunku dla zmarłego, premier zapomniał dodać, ile lat nieudolnie udawano, że próbuje się rozliczyć generała ze zbrodniczej przeszłości. Ile było czasu, by zdjąć generałowi mundur, który bezcześcił, a przynajmniej zerwać mu pagony. Panie Tusk, a co z szacunkiem do tych, którzy zginęli z rozkazu komunistycznego kata? Oprawca, całe życie butny, nigdy nie przeprosił za swoje decyzje. Nigdy nie  poniósł żadnej sprawiedliwej kary za lufy czołgów wycelowane w walczących wolność i demokrację. Nigdy nie poniósł odpowiedzialności za bycie rosyjskim cynglem, który w erze komunistycznego niewolnictwa wymierzał "sprawiedliwość" wobec prawdziwych patriotów. Za życia zbrodniarz, dziś żegnany jest jak bohater.

Przeciwko temu, aby człowiek o tak brudnym sumieniu spoczął na Powązkach, a więc wśród ludzi, którzy za ojczyznę oddali życie, protestują Studenci dla Rzeczpospolitej. Rozpoczęli oni na Facebooku akcję pod hasłem "NIE! dla pochówku Wojciecha Jaruzelskiego na Powązkach". - Na cmentarzu tym spoczywać powinni ludzie zasłużeni dla naszej Ojczyzny. W poczet tych osób nie godzi się włączyć postaci Wojciecha Jaruzelskiego. Nasze obawy budzi również fakt, iż nie została wykluczona możliwość udziału w pogrzebie kompani honorowej Wojska Polskiego oraz przedstawicieli władz Rzeczypospolitej - piszą studenci.

Podkreślają, że pogrzeb z ceremoniałem honorowym będzie okazaniem nienależnego szacunku osobie, która jest odpowiedzialna za zwalczanie polskiego podziemia niepodległościowego. Człowiekowi, który Żołnierzy Wyklętych nazywał bandytami. A całą karierę wojskową oparł na współpracy z włodarzami moskiewskimi. Studenci przypominają, że Jaruzelski jest odpowiedzialny za śmierć kilkuset osób zastrzelonych na Wybrzeżu w grudniu 1970 roku. Przypominają również fakt, o którym zdaje się zapomniał prezydent Komorowski, przychylając się do prośby rodziny dyktatora, że salwami żołnierskimi zostanie uczczony człowiek, na którym ciąży wprowadzenie w Polsce stanu wojennego. - Jako młodzi, aktywni obywatele Rzeczypospolitej Polskiej apelujemy o uszanowanie prawdy historycznej i adekwatną do niej postawę. Pragniemy żyć w państwie, w którym nie honoruje się zbrodniarza obrządkiem należnym bohaterom - zaznaczają Studenci dla Rzeczpospolitej.

Trudno nie podpisać się pod słowami tych młodych ludzi, którzy - mimo że nie doświadczyli komunistycznego terroru na własnej skórze - świetnie znają historię Polski. Na szczęście nie wszyscy ufają propagandzie i nie dają w ciemno wiary, że każdego "żołnierza" należy uszanować, niezależnie od tego, czy on sam szanował mundur. Generał Jaruzelski, ogłaszając stan wojenny, powiedział: "Historia oceni nasze działania". Niestety zdrajca nigdy nie został rozliczony. Jakby tego było mało, rządzący chcą go uhonorować salwami i flagą na trumnie. Kto pozwala na to, by kat nagrodzony został honorami zarezerwowanymi dla bohatera?Katarzyna Kawlewska

[Fot. PAP/ARCHIWUM]

Warto poczytać

 1. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 2. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 3. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 4. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 5. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

 6. 1270luckyluck 18.04.2018

  Korwin-Mikke znów odleciał: PiS to komuniści z krzyżem na wierzchu!

  Znany miłośnik Putina, Janusz Korwin Mikke, postanowił znowu zabłysnąć

 7. 1270conchitawurst 16.04.2018

  Najsłynniejszy transwestyta Europy ma HIV

  Smutna prawda o kondycji współczesnego świata. Wurst cierpi na HIV

 8. 1270kuxniarbezwtyd 10.04.2018

  „Ależ to jest obrzydliwe. Orgia cynizmu”

  Niezwykle trafny komentarz redaktora naczelnego tygodnika „Sieci”. Obnażył hipokryzję salonowych dziennikarzy.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook