Jedynie prawda jest ciekawa


Kawiorową lewicę zastępuje maderowa opozycja

03.01.2017

„Przecież to jest jakaś tragikomedia! To jakaś farsa jest! Jakaś niesmaczna szopka!” – pisze Sławomir Jastrzębowski na łamach SE, komentując kolejną fazę kryzysu parlamentarnego.

„ Co? Opozycjo, ten cały Wasz protest w Sejmie właśnie stał się farsą! Bo jak ja, prosty facet, mam teraz uwierzyć w Wasze poświęcenie, wyrażające się w blokowaniu sali sejmowej w święta i po nocach, aż do 11 stycznia, dla rzekomego dobra Polski oraz demokracji, skoro Wasz lider, przywódca prawie zjednoczonej opozycji Ryszard Petru, bierze sobie w tym czasie swoją bardzo, bardzo, bardzo bliską przyjaciółkę z partii, matkę trojga dzieci, do samolotu i wylatują razem (przy czym ona wpatrzona w niego) do Portugalii na piękną wyspę Maderę?” - pyta.

„No jak ja mam wierzyć, że Wam zależy autentycznie? No nijak nie mogę. Nawet jakbym bardzo chciał, to nie idzie uwierzyć! Przecież nawet w oczach swoich sympatyków straciliście całkowicie wiarygodność. Wasze poświęcenie okazało się takim rodzajem poświęcenia, który można by skwitować sentencjami "Powalczyłbym za Polskę oraz demokrację, ale żebym się nie spocił" albo "Na pierwszym miejscu zawsze stawiam sprawy Polski, chyba że w grę wchodzi noworoczna bibka w Portugalii"– dodaje.

„Przecież Ryszard Petru tym ostentacyjnym wylotem z kobietą niebędącą akurat jego żoną pokazał nam wszystkim (choć pokazywać nie chciał), że sprawy walki o różne wolności, sprawy demokracji są dla niego ważne, ale są też sprawy ważniejsze. Na przykład witanie nowego roku 2017 z urodziwą posłanką na Maderze” - stwierdza  publicysta.

 „Pamiętam, że dużo radości dostarczała mi tak zwana kawiorowa lewica, czyli politycy żyjący z naszych podatków, którzy rzekomo walczyli o prawa robotników, a do ich problemów należało na przykład: jak wejść do samochodu marki Jaguar, mając brzuch na kolanach. Kawiorowa lewica odchodzi w niebyt, jej miejsce zajmuje maderowa opozycja. Kaczyński to ma wielkie szczęście, że przeciw sobie ma takich tytanów – konkluduje Jastrzębowski.

ansa/SE

[fot. fratria]


Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook