Jedynie prawda jest ciekawa


Katolickie media są niszczone

18.09.2015

„Prowadzenie formacji religijnej i patriotycznej jest możliwe tylko wówczas, gdy nie będą one zależne od wsparcia finansowego współczesnych decydentów” – czytamy w komunikacie Zespołu Wspierania Radia Maryja w służbie Bogu, Kościołowi, Ojczyźnie i Narodowi Polskiemu.

Treść komunikatu:

W czasie poprzedzającym 49. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu potrzebna jest nam refleksja nad rolą katolickich mediów. Do takiej refleksji powinna nas mobilizować niebezpieczna sytuacja Polski znajdującej się na wirażu dziejów. Tę sytuację zapowiedział i scharakteryzował ks. kard. Karol Wojtyła, kiedy to na dwa lata przed wybraniem na Stolicę Piotrową mówił: „Stoimy w obliczu ostatecznej konfrontacji między Kościołem a antykościołem, Ewangelią a jej zaprzeczeniem. (…) To czas próby nie tylko naszego Narodu i Kościoła. Jest to w pewnym sensie test na dwutysiącletnią kulturę i cywilizację chrześcijańską, ze wszystkimi jej konsekwencjami: ludzką godnością, prawami osoby, prawami społeczeństw i narodów.”

Na ten czas próby otrzymaliśmy w Polsce szczególny dar jakim jest Radio Maryja i powstałe w klimacie ukształtowanym przez tę rozgłośnię: „Nasz Dziennik” oraz Telewizja Trwam. Ojcowie Redemptoryści, wśród nich wierny sługa Niepokalanej, wsparci autorytetem Kościoła katolickiego rozpoczęli 25 lat temu służbę Panu Bogu, Kościołowi i Polakom, decydując się na wypełnianie zadań nadawcy i moderatora tych katolickich środków komunikowania się.

Z każdym rokiem coraz bardziej utwierdzaliśmy się w przekonaniu, że są to dzieła szczególne, które owocnie i z wyjątkowym zaangażowaniem służą formacji religijnej i patriotycznej milionów Polaków. Realizując swą służbę w prawdzie i w zgodzie z nauczaniem Kościoła stwarzają one podstawy do budowania stale powiększającej się wspólnoty ducha.

O tym jak ważna jest rola wypełniana przez te katolickie media w służbie prawdzie świadczą nieustanne ataki wrogów Kościoła na Radio Maryja, szczególnie zaś na o. dr. Tadeusza Rydzyka CSsR, twórcę i dyrektora tej rozgłośni. Ataki te budowane są na kłamstwie i oszczerstwach, a dominuje w nich przede wszystkim język nienawiści. Celem atakujących jest dyskredytowanie Ojca Dyrektora oraz odebranie dobrego imienia Kapłanowi zasłużonemu dla Kościoła i Polski.

Ostatnio mogliśmy się kolejny raz o tym przekonać, gdy prokuratura odmówiła wszczęcia śledztwa w sprawie publicznego nawoływania na forach internetowych do popełnienia zbrodni na Ojcu Dyrektorze. Taka szokująca pobłażliwość urzędu prokuratorskiego wzbudza w nas ostry sprzeciw, gdyż może być traktowana jako przyzwolenie do podobnych działań. Okazuje się, że nie tylko w internecie jest napastowany o. Tadeusz Rydzyk. W ten ton publicznego szykanowania Kapłana włączyła się na początku września br. skandaliczną wypowiedzią Ewa Kopacz, premier rządu polskiego.

Przywołane powyżej najnowsze przykłady świadczą dobitnie o tym, jak bardzo prawda głoszona w Radiu Maryja i Telewizji Trwam jest niewygodna dla rządzących w Polsce. Dziś szczególnie trzeba więc nam te środki społecznego przekazu wspierać i bronić przed niszczycielskim działaniem przeciwników Kościoła i wartości chrześcijańskich. 

Zachęcamy do podjęcia i zintensyfikowania działań wspierających katolickie środki społecznego komunikowania. Możliwości w tym zakresie jest wiele, poczynając od wsparcia modlitewnego tych dzieł ewangelizacyjnych, przez dzielenie się z bliźnimi informacjami o ich posłudze aż po wsparcie finansowe. Niechaj w tej refleksji każdy podejmie te, w których realizacji może uczestniczyć.

Pamiętajmy, że prowadzenie formacji religijnej i patriotycznej według formuły przyjętej w Radiu Maryja, „Naszym Dzienniku” i Telewizji Trwam jest możliwe tylko wówczas, gdy nie będą one zależne od wsparcia finansowego współczesnych decydentów. Powszechnie wiadomo, że emisja programów radiowych i telewizyjnych obciążana jest znaczącymi kosztami, które  stale rosną. Nadawca Radia Maryja i Telewizji Trwam  zaufał od samego początku odbiorcom programów wierząc, że swymi ofiarami umożliwią działalność ewangelizacyjną tych katolickich środków społecznego przekazu. Wiemy i sprawdziliśmy to w czasie minionych lat, że nawet niewielkie wpłaty, ale przekazywane systematycznie przez wielu umożliwiają wypełnienie zobowiązań finansowych przez te katolickie media.  

W przeddzień Światowego Dnia Środków Społecznego Przekazu, prosimy o dalsze systematyczne wspieranie modlitwą i ofiarą posługi Radia Maryja i Telewizji Trwam. „Słuchasz, oglądasz? A czy pomagasz?” - niech te dwa pytania, które niekiedy słuchacze i telewidzowie słyszą w głośnikach, budzą i podtrzymują w każdym z nas zapał do systematycznego wspierania posługi Radia Maryja i Telewizji Trwam.

Warto też zachęcać przedsiębiorców, aby korzystali z możliwości przedstawiania swych wyrobów i usług w katolickich środkach przekazu. Upowszechniajmy przekonanie, że tylko najlepsi wytwórcy przyjaznych człowiekowi produktów przedstawiają się w reklamach prezentowanych w katolickich środkach przekazu. Tych najlepszych zachęcajmy do prezentowania się w Telewizji Trwam i „Naszym Dzienniku”.

Niech stale wzrasta w nas radość ze wspierania tych wyjątkowych dzieł ewangelizacyjnych, które otrzymaliśmy jako dar na trudne czasy. Dzielmy się tą radością z bliźnimi, zapraszajmy ich do słuchania i do udziału we wspomaganiu działalności  Radia Maryja, Telewizji Trwam, „Naszego Dziennika” i innych katolickich środków społecznego komunikowania się.

 

W imieniu Zespołu Wspierania Radia Maryja

Przewodniczący Prof. dr hab. inż. Janusz Kawecki

Warszawa-Kraków, dnia 17 września 2015r.

Skład Zespołu Wspierania Radia Maryja:

Prof. dr hab. inż. Janusz Kawecki                              

Prof. dr hab. Andrzej Kaźmierczak                           

Prof. dr hab. Aleksander H. Krzymiński                 

Prof. dr hab. dr h. c. Wacław Leszczyński                        

Prof. dr hab. inż. Piotr Małoszewski                    

Prof. dr hab. Janina Marciak- Kozłowska             

Prof. dr hab. Janina Moniuszko- Jakoniuk              

Prof. dr hab. n. med. Ludwika Sadowska                            
Prof. dr hab. Kazimierz Tobolski                            

Prof. dr hab. Jerzy Wojtczak-Szyszkowski                                              

Dr inż. Antoni Zięba

z Zespołem stale współpracuje ponad 1200-osobowa Grupa Wspomagająca.

[Fot. wPolityce.pl]

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook