Jedynie prawda jest ciekawa


Katolickie media są niszczone

18.09.2015

„Prowadzenie formacji religijnej i patriotycznej jest możliwe tylko wówczas, gdy nie będą one zależne od wsparcia finansowego współczesnych decydentów” – czytamy w komunikacie Zespołu Wspierania Radia Maryja w służbie Bogu, Kościołowi, Ojczyźnie i Narodowi Polskiemu.

Treść komunikatu:

W czasie poprzedzającym 49. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu potrzebna jest nam refleksja nad rolą katolickich mediów. Do takiej refleksji powinna nas mobilizować niebezpieczna sytuacja Polski znajdującej się na wirażu dziejów. Tę sytuację zapowiedział i scharakteryzował ks. kard. Karol Wojtyła, kiedy to na dwa lata przed wybraniem na Stolicę Piotrową mówił: „Stoimy w obliczu ostatecznej konfrontacji między Kościołem a antykościołem, Ewangelią a jej zaprzeczeniem. (…) To czas próby nie tylko naszego Narodu i Kościoła. Jest to w pewnym sensie test na dwutysiącletnią kulturę i cywilizację chrześcijańską, ze wszystkimi jej konsekwencjami: ludzką godnością, prawami osoby, prawami społeczeństw i narodów.”

Na ten czas próby otrzymaliśmy w Polsce szczególny dar jakim jest Radio Maryja i powstałe w klimacie ukształtowanym przez tę rozgłośnię: „Nasz Dziennik” oraz Telewizja Trwam. Ojcowie Redemptoryści, wśród nich wierny sługa Niepokalanej, wsparci autorytetem Kościoła katolickiego rozpoczęli 25 lat temu służbę Panu Bogu, Kościołowi i Polakom, decydując się na wypełnianie zadań nadawcy i moderatora tych katolickich środków komunikowania się.

Z każdym rokiem coraz bardziej utwierdzaliśmy się w przekonaniu, że są to dzieła szczególne, które owocnie i z wyjątkowym zaangażowaniem służą formacji religijnej i patriotycznej milionów Polaków. Realizując swą służbę w prawdzie i w zgodzie z nauczaniem Kościoła stwarzają one podstawy do budowania stale powiększającej się wspólnoty ducha.

O tym jak ważna jest rola wypełniana przez te katolickie media w służbie prawdzie świadczą nieustanne ataki wrogów Kościoła na Radio Maryja, szczególnie zaś na o. dr. Tadeusza Rydzyka CSsR, twórcę i dyrektora tej rozgłośni. Ataki te budowane są na kłamstwie i oszczerstwach, a dominuje w nich przede wszystkim język nienawiści. Celem atakujących jest dyskredytowanie Ojca Dyrektora oraz odebranie dobrego imienia Kapłanowi zasłużonemu dla Kościoła i Polski.

Ostatnio mogliśmy się kolejny raz o tym przekonać, gdy prokuratura odmówiła wszczęcia śledztwa w sprawie publicznego nawoływania na forach internetowych do popełnienia zbrodni na Ojcu Dyrektorze. Taka szokująca pobłażliwość urzędu prokuratorskiego wzbudza w nas ostry sprzeciw, gdyż może być traktowana jako przyzwolenie do podobnych działań. Okazuje się, że nie tylko w internecie jest napastowany o. Tadeusz Rydzyk. W ten ton publicznego szykanowania Kapłana włączyła się na początku września br. skandaliczną wypowiedzią Ewa Kopacz, premier rządu polskiego.

Przywołane powyżej najnowsze przykłady świadczą dobitnie o tym, jak bardzo prawda głoszona w Radiu Maryja i Telewizji Trwam jest niewygodna dla rządzących w Polsce. Dziś szczególnie trzeba więc nam te środki społecznego przekazu wspierać i bronić przed niszczycielskim działaniem przeciwników Kościoła i wartości chrześcijańskich. 

Zachęcamy do podjęcia i zintensyfikowania działań wspierających katolickie środki społecznego komunikowania. Możliwości w tym zakresie jest wiele, poczynając od wsparcia modlitewnego tych dzieł ewangelizacyjnych, przez dzielenie się z bliźnimi informacjami o ich posłudze aż po wsparcie finansowe. Niechaj w tej refleksji każdy podejmie te, w których realizacji może uczestniczyć.

Pamiętajmy, że prowadzenie formacji religijnej i patriotycznej według formuły przyjętej w Radiu Maryja, „Naszym Dzienniku” i Telewizji Trwam jest możliwe tylko wówczas, gdy nie będą one zależne od wsparcia finansowego współczesnych decydentów. Powszechnie wiadomo, że emisja programów radiowych i telewizyjnych obciążana jest znaczącymi kosztami, które  stale rosną. Nadawca Radia Maryja i Telewizji Trwam  zaufał od samego początku odbiorcom programów wierząc, że swymi ofiarami umożliwią działalność ewangelizacyjną tych katolickich środków społecznego przekazu. Wiemy i sprawdziliśmy to w czasie minionych lat, że nawet niewielkie wpłaty, ale przekazywane systematycznie przez wielu umożliwiają wypełnienie zobowiązań finansowych przez te katolickie media.  

W przeddzień Światowego Dnia Środków Społecznego Przekazu, prosimy o dalsze systematyczne wspieranie modlitwą i ofiarą posługi Radia Maryja i Telewizji Trwam. „Słuchasz, oglądasz? A czy pomagasz?” - niech te dwa pytania, które niekiedy słuchacze i telewidzowie słyszą w głośnikach, budzą i podtrzymują w każdym z nas zapał do systematycznego wspierania posługi Radia Maryja i Telewizji Trwam.

Warto też zachęcać przedsiębiorców, aby korzystali z możliwości przedstawiania swych wyrobów i usług w katolickich środkach przekazu. Upowszechniajmy przekonanie, że tylko najlepsi wytwórcy przyjaznych człowiekowi produktów przedstawiają się w reklamach prezentowanych w katolickich środkach przekazu. Tych najlepszych zachęcajmy do prezentowania się w Telewizji Trwam i „Naszym Dzienniku”.

Niech stale wzrasta w nas radość ze wspierania tych wyjątkowych dzieł ewangelizacyjnych, które otrzymaliśmy jako dar na trudne czasy. Dzielmy się tą radością z bliźnimi, zapraszajmy ich do słuchania i do udziału we wspomaganiu działalności  Radia Maryja, Telewizji Trwam, „Naszego Dziennika” i innych katolickich środków społecznego komunikowania się.

 

W imieniu Zespołu Wspierania Radia Maryja

Przewodniczący Prof. dr hab. inż. Janusz Kawecki

Warszawa-Kraków, dnia 17 września 2015r.

Skład Zespołu Wspierania Radia Maryja:

Prof. dr hab. inż. Janusz Kawecki                              

Prof. dr hab. Andrzej Kaźmierczak                           

Prof. dr hab. Aleksander H. Krzymiński                 

Prof. dr hab. dr h. c. Wacław Leszczyński                        

Prof. dr hab. inż. Piotr Małoszewski                    

Prof. dr hab. Janina Marciak- Kozłowska             

Prof. dr hab. Janina Moniuszko- Jakoniuk              

Prof. dr hab. n. med. Ludwika Sadowska                            
Prof. dr hab. Kazimierz Tobolski                            

Prof. dr hab. Jerzy Wojtczak-Szyszkowski                                              

Dr inż. Antoni Zięba

z Zespołem stale współpracuje ponad 1200-osobowa Grupa Wspomagająca.

[Fot. wPolityce.pl]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook