Jedynie prawda jest ciekawa


Karnowski: Zwycięstwo Trumpa to opowieść o przełamaniu

24.11.2016

„Donald Trump jest dowodem na to, czego kiedyś obawialiśmy się w Polsce - na sytuację, gdy demokracja traci alternatywę, gdy nie ma kogo wybrać. Tak było w Stanach Zjednoczonych” - mówił w „Poranku radia Wnet” Michał Karnowski.

Dziennikarz stwierdził, ze sukces Trumpa polega na tym, że udało mu się dotrzeć do ludzi, którzy patrzą na propagandę sukcesu i mediów liberalno-lewicowych, a u nich w życiu wszystko się zapada.

„Amerykanie, zwykli obywatele, mieli poczucie, że nie ważne, czy wybierają demokratów czy republikanów przez ostatnie lata, sprawy idą tak samo i dokładnie w tym samym kierunku. Dlatego sięgnęli po Trumpa - kandydata tak bardzo „z boku”, bardzo radykalnego i rażącego niektórych, bo on jako jedyny podnosił pewne ustawowe kwestie. Mówił o odzyskaniu kontroli nad własnym krajem, o mediach, które kłamią i o biznesie, który ma nieograniczone zasoby. Taska jest rzeczywistość” - powiedział Michał Karnowski i dodał:

„Zwycięstwo Trumpa jest rzeczywiście opowieścią o przełamaniu. W tym sensie jest ono podobne do polskiego”.

Zapytany o ewolucję Trumpa mówił, że gdyby prezydent był cały czas taki sam, jak w kampanii wyborczej, nie dokonywałby żadnych korekt, to sytuacja byłaby niebezpieczna.

„Kampania wymusza pewną przesadę, pewne przerysowania, pewne mocne słowa i trzeba o tym pamiętać. Gdyby Trump był dokładnie taki sam, jak w kampanii, to świat już by płakał” - zwrócił uwagę Karnowski.

Zauważył również, że media mają problem z Trumpem.

„Po wyborach okazał się on nieprawdopodobnie racjonalnym, zdolnym do korekty własnego poglądu i potężnie skoncentrowanym na utrzymaniu własnego wektora politykiem” - powiedział dziennikarz.

Zdaniem Karnowskiego Trump dokonał korekty w tych miejscach, gdzie była ona konieczna.

„To jest trochę tak, jak w Polsce. Pamiętajmy, że tuż po zwycięstwie Andrzeja Dudy czy Jarosława Kaczyńskiego padały złośliwe i ironiczne pytania o spełnione obietnice. Pytano o to w miesiąc po wyborach. Ale po roku widzimy, że wektor jest utrzymany” - mówił.

Dodał też, że nie przypadkiem sądzi, że tak w USA, jak i w Polsce w 2015 roku główny bój nie był bojem politycznym.

„Główny bój był o szczeliny w systemie informacyjnym. To było istotą tej kampanii. Tutaj to przełamanie, którego udało się dokonać otwierając pola innych głosów: w radiu Wnet, w „Gazecie Polskiej”, w tygodniku „wSieci”, „Telewizji Republika” i w dziesiątkach innych, było potężnym ruchem. Tutaj była energia obywatelska. W USA podobnie. Oczywiście dużo zmieniły media społecznościowe, ale zwróćmy uwagę na to, co się stało po wyborach. Jaką informację wysłał ten świat, o którym mówił Donald Trump? Informację, że będzie mocniej cenzurował Twitter, a właściciel Facebooka zostało oskarżony, że on odpowiada za zwycięstwo Trumpa, że jest winny porażki Hillary Clinton, bo u niego było dużo nieprawomyślnych komunikatów” - zauważył Karnowski.

Podkreślił, że dominacja w internecie otwiera się przez grupy lewicowo-liberalne.

„Oni maja tam władze prywatnego kapitału, zdolnego moderować, cenzurować treści. To będzie kolejnym polem bitwy, bo możemy wpaść w pułapkę wolności w internecie” - mówił w radiu Wnet Michał Karnowski.  

wkt/radiownet.pl

[fot. youtube.com]

Warto poczytać

 1. dawid-winiarski-22072018 22.07.2018

  Cudowne uzdrowienie czy symulacja? Co tak naprawdę się stało nowemu męczennikowi opozycji

  Ostatnie posiedzenie Sejmu wzbudziło spore zainteresowanie opinii publicznej

 2. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 3. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 4. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 5. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 6. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 7. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 8. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook