Jedynie prawda jest ciekawa


Karnowski: Zrobią wszystko, by przejąć władzę

30.12.2016

„Przeraża mnie, jeżeli ktoś traktuje to niepoważnie. Ci ludzie powiedzieli, że zrobią wszystko, by przejąć kontrolę nad Polską, nie dlatego że chcą, ale dlatego, że muszą” – mówił na antenie Radia Wnet Michał Karnowski.

„To kolejne przekroczenie granic dobrej kultury. Mam wrażenie zresztą, że można już odpowiedzialnie mówić, o tym,  że np.  pan Sławomir Nitras jest jakimś człowiekiem mocno nadpobudliwym, zachowuje się w sposób skrajnie nieodpowiedzialny. (….) Napada na ludzi, podchodzi i zaczepia agresywnie” – mówił Karnowski o politykach opozycji, którzy przeszukiwali rzeczy posłów PiS na sali sejmowej. 

„Dziwie się, ze to wszystko firmuje Grzegorz Schetyna. Jeżeli nic się nie zmieni, to Schetynę pogonią z  Platformy, a on nie jest w stanie tego zatrzymać, nawet nie próbuje” – ocenił Karnowski. 

Jego zdaniem „powinien zapłacić cenę wewnętrznego rozłamu, by utrzymać partię”, ponieważ radykałowie mogą się zjednoczyć, by stworzyć nową formację, a przez to odciąć się od szefa PO. 

„Sejm w tej chwili wygląda jak pewien Ciamajdan , rzeczywiście jest to groteska i hucpa, ale bardzo bym przestrzegał przed lekceważeniem tego” – mówił Karnowski. 

Jak zaznaczył, opozycja chce dowieść  jakikolwiek stan napięcia do początku stycznia i doprowadzić do dramatycznego skoku temperatury i w efekcie konfliktu, podobnego do tego, co wydarzyło się w połowie grudnia. 

„To była próba puczu, siłowego przejęcia władzy”  - ocenił publicysta.

„Siły III RP są zawsze perfekcyjnie przygotowane do takich działań. Mają ogromne wsparcie medialne (…)  i są w stanie takie manewry wykonywać, ogrywając Polaków” – dodał Karnowski. 

„Uważajmy, bo są zdolni do wszystkiego. Jeżeli kogoś nie otrzeźwi, to (…) może być niewesoło” – zaznaczył. 

Jak Michał Karnowski ocenił warunki, jakie stawia rządzącym Ryszard Petru? 

„To są warunku całkowicie nie tylko zaporowe, ale wręcz kłamliwe. Jak słucha się Petru i ogląda część mediów komercyjnych, to jest jaka nieprawdopodobna sytuacja” – powiedział Karnowski, zwracając uwagę, że ludzie przekazuje się bajki o napadzie PiS na „biedną opozycję”. 

Zdaniem publicysty warto jednak słuchać lidera Nowoczesnej. 

„Przez taką swoją, nie powiedziałbym naiwność, ale mało sprawne operowanie językiem, mówi wprost: chodzi o wymuszeni przedterminowych wyborów i odsunięcie PiS od władzy. (…) Petru czuje, że na tym najbardziej wygrywa” – stwierdził Karnowski, zaznaczając, że szef Nowoczesnej  nie musi mówić mądrze, ale wystarczy, że jest głośny. 

„Chciałby tej temperatury i czuje, że to niszczy Schetynę” –dodał. 

Jak podkreślił Michał Karnowski, rząd przeprowadza kontrofensywę informacyjną, lecz jest ogromna różnica w potencje i sile, a TVP i politycy PiS robią co mogą. 

„Jeżeli ta obecna ekipa nie zrozumie, że musi dokonać naprawdę mocnego przeformułowania sytuacji na rynku medialnym to będzie niedobrze, bo tym razem może wygrać, kolejnym razem nie, a przy tak potwornie przewadze medialnej tamtej strony (… ) na każdym polu widać, że bardzo się skupiła i świadomie radykalizuje” - mówił. 

 „Gdzie nie spojrzymy, mamy do czynienia z zamykaniem się tych mediów na wszelki przekaz. Ktoś podjął decyzję, że trzeba zewrzeć szeregi, by ruszyć na pełną wojnę z rządem” – dodał. Jak zaznaczył, media publiczne miały być silne, a jednak „biedują”. 

Karnowski zwrócił również uwagę, że kupienie „Damy z łasiczką” było dobre, ale te środki można zainwestować w wolne media.  

„Nie mówię absolutnie, żeby nie kupować „Damy z Łasiczką”, ale pokazuję, że  trzeba pamiętać o tym, że można zostać z „Damą” z przegranymi wyborami albo jakimś puczem. Trzeba uważać” – ocenił. 

Karnowski ocenił dalej, że opozycja dąży do siłowego przejęcia władzy, czego nie wolno trywializować. „Polska jest dużą stawką w tej grze! (…) Ona się wymknęła potężnym grupom interesu” - powiedział 

„Przeraża mnie, jeżeli ktoś traktuje to niepoważnie. Ci ludzie powiedzieli, że zrobią wszystko, by przejąć kontrolę nad Polską, nie dlatego że chcą, ale dlatego, że muszą” – ocenił.

ak/Radio Wnet

[fot. YouTube/TV Republika]

Warto poczytać

 1. 1270lisior 23.03.2018

  Tomasz Lis odleciał – wieszczy koniec „dobrej zmiany” i namawia do buntu

  Wystarczy spojrzeć na twitterowy profil Tomasza Lisa, na którym redaktor naczelny Newsweeka, jak dziecko emocjonuje się „ustępstwami: PiS-u i zachęca do walki.

 2. trisomia2122032018 22.03.2018

  ONZ i Human Rights Watch nawołują do zabijania dzieci. Dlaczego?

  Kolejna kompromitacja organizacji pozarządowych zajmujących się prawami człowieka. Chcą chronić tylko wybranych

 3. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 4. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 5. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 6. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 7. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 8. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook