Jedynie prawda jest ciekawa


Karnowski: Zrobią wszystko, by przejąć władzę

30.12.2016

„Przeraża mnie, jeżeli ktoś traktuje to niepoważnie. Ci ludzie powiedzieli, że zrobią wszystko, by przejąć kontrolę nad Polską, nie dlatego że chcą, ale dlatego, że muszą” – mówił na antenie Radia Wnet Michał Karnowski.

„To kolejne przekroczenie granic dobrej kultury. Mam wrażenie zresztą, że można już odpowiedzialnie mówić, o tym,  że np.  pan Sławomir Nitras jest jakimś człowiekiem mocno nadpobudliwym, zachowuje się w sposób skrajnie nieodpowiedzialny. (….) Napada na ludzi, podchodzi i zaczepia agresywnie” – mówił Karnowski o politykach opozycji, którzy przeszukiwali rzeczy posłów PiS na sali sejmowej. 

„Dziwie się, ze to wszystko firmuje Grzegorz Schetyna. Jeżeli nic się nie zmieni, to Schetynę pogonią z  Platformy, a on nie jest w stanie tego zatrzymać, nawet nie próbuje” – ocenił Karnowski. 

Jego zdaniem „powinien zapłacić cenę wewnętrznego rozłamu, by utrzymać partię”, ponieważ radykałowie mogą się zjednoczyć, by stworzyć nową formację, a przez to odciąć się od szefa PO. 

„Sejm w tej chwili wygląda jak pewien Ciamajdan , rzeczywiście jest to groteska i hucpa, ale bardzo bym przestrzegał przed lekceważeniem tego” – mówił Karnowski. 

Jak zaznaczył, opozycja chce dowieść  jakikolwiek stan napięcia do początku stycznia i doprowadzić do dramatycznego skoku temperatury i w efekcie konfliktu, podobnego do tego, co wydarzyło się w połowie grudnia. 

„To była próba puczu, siłowego przejęcia władzy”  - ocenił publicysta.

„Siły III RP są zawsze perfekcyjnie przygotowane do takich działań. Mają ogromne wsparcie medialne (…)  i są w stanie takie manewry wykonywać, ogrywając Polaków” – dodał Karnowski. 

„Uważajmy, bo są zdolni do wszystkiego. Jeżeli kogoś nie otrzeźwi, to (…) może być niewesoło” – zaznaczył. 

Jak Michał Karnowski ocenił warunki, jakie stawia rządzącym Ryszard Petru? 

„To są warunku całkowicie nie tylko zaporowe, ale wręcz kłamliwe. Jak słucha się Petru i ogląda część mediów komercyjnych, to jest jaka nieprawdopodobna sytuacja” – powiedział Karnowski, zwracając uwagę, że ludzie przekazuje się bajki o napadzie PiS na „biedną opozycję”. 

Zdaniem publicysty warto jednak słuchać lidera Nowoczesnej. 

„Przez taką swoją, nie powiedziałbym naiwność, ale mało sprawne operowanie językiem, mówi wprost: chodzi o wymuszeni przedterminowych wyborów i odsunięcie PiS od władzy. (…) Petru czuje, że na tym najbardziej wygrywa” – stwierdził Karnowski, zaznaczając, że szef Nowoczesnej  nie musi mówić mądrze, ale wystarczy, że jest głośny. 

„Chciałby tej temperatury i czuje, że to niszczy Schetynę” –dodał. 

Jak podkreślił Michał Karnowski, rząd przeprowadza kontrofensywę informacyjną, lecz jest ogromna różnica w potencje i sile, a TVP i politycy PiS robią co mogą. 

„Jeżeli ta obecna ekipa nie zrozumie, że musi dokonać naprawdę mocnego przeformułowania sytuacji na rynku medialnym to będzie niedobrze, bo tym razem może wygrać, kolejnym razem nie, a przy tak potwornie przewadze medialnej tamtej strony (… ) na każdym polu widać, że bardzo się skupiła i świadomie radykalizuje” - mówił. 

 „Gdzie nie spojrzymy, mamy do czynienia z zamykaniem się tych mediów na wszelki przekaz. Ktoś podjął decyzję, że trzeba zewrzeć szeregi, by ruszyć na pełną wojnę z rządem” – dodał. Jak zaznaczył, media publiczne miały być silne, a jednak „biedują”. 

Karnowski zwrócił również uwagę, że kupienie „Damy z łasiczką” było dobre, ale te środki można zainwestować w wolne media.  

„Nie mówię absolutnie, żeby nie kupować „Damy z Łasiczką”, ale pokazuję, że  trzeba pamiętać o tym, że można zostać z „Damą” z przegranymi wyborami albo jakimś puczem. Trzeba uważać” – ocenił. 

Karnowski ocenił dalej, że opozycja dąży do siłowego przejęcia władzy, czego nie wolno trywializować. „Polska jest dużą stawką w tej grze! (…) Ona się wymknęła potężnym grupom interesu” - powiedział 

„Przeraża mnie, jeżeli ktoś traktuje to niepoważnie. Ci ludzie powiedzieli, że zrobią wszystko, by przejąć kontrolę nad Polską, nie dlatego że chcą, ale dlatego, że muszą” – ocenił.

ak/Radio Wnet

[fot. YouTube/TV Republika]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook