Jedynie prawda jest ciekawa


Karnowski: żałosny Lis z żałosnym Sikorskim

30.06.2015

"Ta rozmowa pokazuje, że panowie albo nic nie rozumieją, albo nie mają żadnych hamulców".

Krytykowanie ludzi bez znaczenia to strata energii, z zasady staram się tego unikać. Ale co zrobić jeśli osobnik upadły nie chce przyjąć do wiadomości podstawowych faktów i na dodatek brutalnie atakuje innych? W takim wypadku wypada jednak sprostować. Dlatego po namyśle skreślam kilka drobnych uwag do rozmowy jaką z Radosławem Sikorskim przeprowadził na łamach swoje pisma Tomasz Lis, znany nam dobrze pluszowy ulubieniec Donalda Tuska, hojnie opłacany z pieniędzy podatników (TVP).

1. Sikorski stwierdza: “Groziło nam, że kampania wyborcza będzie grą nielegalnymi taśmami, podsłuchami, za pomocą których grupa typów spod ciemnej gwiazdy, wykorzystując media, przy bierności prokuratury - i zdaje się -  z jakimś wkłądem opozycji, próbowali przeprowadzić pełzający zamach stanu”.  Bardzo to wygodna diagnoza, kłopot w tym, że nieprawdziwa. Wielokrotnie opisywaliśmy na łamach tygodnika “w Sieci”, że prawdziwe źródło taśm leży gdzieś na styku służb specjalnych podlegających rządowi, a wielkim biznesem, który prowadził z tą ekipą szemrane interesy. Sikorski i reszta nie padli więc ofiarą żadnego pisowskiego zamachu, ale własnej zachłanności, łapczywości, deptania standardów. Tak się w to wszystko zaplątali, tyle brudu mają za paznokciami, że nie są w stanie odsłonić prawdy. A że ją znają, że wiedzą kto ich nagrał i sprzedaje to dalej, wiedzą doskonale.

2. Sikorski narzeka, że tak wielką sprawą zajmuje się tylko jeden prokurator. Nawet jeżeli tak jest, to szkoda iż nie pada w wywiadzie podstawowe pytanie: a kto, misiaczku, uczynił z prokuratury tak bezwolną strukturę? Kto ją tak zreformował? Nie pamięta Sikorski za czym głosował?

3. Sikorski nie wstydzi się sięgnąć po zwyczajne kłamstwo. “Afera na trzy miliardy złotych, czyli SKOK-i, nikogo nie podnieca, a kolacja za kilkaset złotych jest uważana za wielki skandal”. Nieładnie panie marszałku! Ileż to artykułów o ludziach, którzy okradli SKOK Wołomin, ludziach powiązanych z WSI i otoczeniem Bronisława Komorowskiego, powstało, ileż śledztw przeprowadziliśmy. I to ma być nic? Podesłać kopie?

4. Bardzo wesołym momentem rozmowy jest narzekanie na tabloidyzację mediów. Przypomnę, że dzieje się to na łamach pisma, które przebiera nielubianych polityków za talibów-ludobójców, które podbija sprzedaż tematami seksualnym, które żeruje na tanim skandalu. I teraz taka wymiana zdań. Sikorski: “Przykład z ostatnich 24 godzin - cała Polska słyszała, że jadę pracować do amerykańskiego think-tanku. Tabloid nawet nie próbował mnie zapytać o komentarz. Jak pan ocenia taki stan mediów?”. Lis uprzejmie odpowiada: “Degrengolada lub dramatyczny kryzys”. Ten sam Lis, który w finale kampanii wyborczej rechotał z aktorem Karolakiem z fałszywych wpisów interenetowych córki kandydata na prezydenta Andrzeja Dudy. Czy próbował te wpisy zweryfikować? Nie. Znalazł, pasowało, zacytował. I ten człowiek nie ma wstydu by biadać nas stanem mediów. Zabawne i smutne jednocześnie.

5. Na koniec pan minister wystawia sobie świetną laurkę za działalność w roli ministra spraw zagranicznych. Przekonuje między innymi, że zdawał sobie sprawę z zagrożenia ze strony Rosji. Mówi to człowiek, który firmował, także po tragedii smoleńskiej, pełne zbliżenie z Moskwą, który zapraszał jej szefa MSZ by nauczał polskich dyplomatów!

6. Jak widać papier jest cierpliwy.

Cóż - jaka klasa ludzi, takie rozliczenie.

Michał Karnowski
[Fot. wSieci/wSieci]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook