Jedynie prawda jest ciekawa


Karnowski: żałosny Lis z żałosnym Sikorskim

30.06.2015

"Ta rozmowa pokazuje, że panowie albo nic nie rozumieją, albo nie mają żadnych hamulców".

Krytykowanie ludzi bez znaczenia to strata energii, z zasady staram się tego unikać. Ale co zrobić jeśli osobnik upadły nie chce przyjąć do wiadomości podstawowych faktów i na dodatek brutalnie atakuje innych? W takim wypadku wypada jednak sprostować. Dlatego po namyśle skreślam kilka drobnych uwag do rozmowy jaką z Radosławem Sikorskim przeprowadził na łamach swoje pisma Tomasz Lis, znany nam dobrze pluszowy ulubieniec Donalda Tuska, hojnie opłacany z pieniędzy podatników (TVP).

1. Sikorski stwierdza: “Groziło nam, że kampania wyborcza będzie grą nielegalnymi taśmami, podsłuchami, za pomocą których grupa typów spod ciemnej gwiazdy, wykorzystując media, przy bierności prokuratury - i zdaje się -  z jakimś wkłądem opozycji, próbowali przeprowadzić pełzający zamach stanu”.  Bardzo to wygodna diagnoza, kłopot w tym, że nieprawdziwa. Wielokrotnie opisywaliśmy na łamach tygodnika “w Sieci”, że prawdziwe źródło taśm leży gdzieś na styku służb specjalnych podlegających rządowi, a wielkim biznesem, który prowadził z tą ekipą szemrane interesy. Sikorski i reszta nie padli więc ofiarą żadnego pisowskiego zamachu, ale własnej zachłanności, łapczywości, deptania standardów. Tak się w to wszystko zaplątali, tyle brudu mają za paznokciami, że nie są w stanie odsłonić prawdy. A że ją znają, że wiedzą kto ich nagrał i sprzedaje to dalej, wiedzą doskonale.

2. Sikorski narzeka, że tak wielką sprawą zajmuje się tylko jeden prokurator. Nawet jeżeli tak jest, to szkoda iż nie pada w wywiadzie podstawowe pytanie: a kto, misiaczku, uczynił z prokuratury tak bezwolną strukturę? Kto ją tak zreformował? Nie pamięta Sikorski za czym głosował?

3. Sikorski nie wstydzi się sięgnąć po zwyczajne kłamstwo. “Afera na trzy miliardy złotych, czyli SKOK-i, nikogo nie podnieca, a kolacja za kilkaset złotych jest uważana za wielki skandal”. Nieładnie panie marszałku! Ileż to artykułów o ludziach, którzy okradli SKOK Wołomin, ludziach powiązanych z WSI i otoczeniem Bronisława Komorowskiego, powstało, ileż śledztw przeprowadziliśmy. I to ma być nic? Podesłać kopie?

4. Bardzo wesołym momentem rozmowy jest narzekanie na tabloidyzację mediów. Przypomnę, że dzieje się to na łamach pisma, które przebiera nielubianych polityków za talibów-ludobójców, które podbija sprzedaż tematami seksualnym, które żeruje na tanim skandalu. I teraz taka wymiana zdań. Sikorski: “Przykład z ostatnich 24 godzin - cała Polska słyszała, że jadę pracować do amerykańskiego think-tanku. Tabloid nawet nie próbował mnie zapytać o komentarz. Jak pan ocenia taki stan mediów?”. Lis uprzejmie odpowiada: “Degrengolada lub dramatyczny kryzys”. Ten sam Lis, który w finale kampanii wyborczej rechotał z aktorem Karolakiem z fałszywych wpisów interenetowych córki kandydata na prezydenta Andrzeja Dudy. Czy próbował te wpisy zweryfikować? Nie. Znalazł, pasowało, zacytował. I ten człowiek nie ma wstydu by biadać nas stanem mediów. Zabawne i smutne jednocześnie.

5. Na koniec pan minister wystawia sobie świetną laurkę za działalność w roli ministra spraw zagranicznych. Przekonuje między innymi, że zdawał sobie sprawę z zagrożenia ze strony Rosji. Mówi to człowiek, który firmował, także po tragedii smoleńskiej, pełne zbliżenie z Moskwą, który zapraszał jej szefa MSZ by nauczał polskich dyplomatów!

6. Jak widać papier jest cierpliwy.

Cóż - jaka klasa ludzi, takie rozliczenie.

Michał Karnowski
[Fot. wSieci/wSieci]

Warto poczytać

 1. 1270kijowniaij 25.04.2018

  Oto i są. To oni żerują na dramacie niepełnosprawnych...

  Jeszcze kilka godzin temu pisaliśmy, że w tym sporze dawno przestało chodzić o dobro niepełnosprawnych, a ktoś próbuje zbić na nim kapitał polityczny i pieniądze. Okazuje się, że nie trzeba było długo czekać na potwierdzenie naszych przypuszczeń.

 2. 1270facebookstefczyk 25.04.2018

  Tych słów już nie napiszesz na Facebooku

  Nowy regulamin największego portalu społecznościowego wchodzi w życie 25 maja

 3. 1270twitterPOl 25.04.2018

  „Im zależy tylko na pieniądzach. Wykorzystują swoje niepełnosprawne dzieci”

  Za nami kolejne godziny protestu opiekunów dzieci niepełnosprawnych. Mimo szerokich propozycji ze strony rządu, protestujący nie zamierzają ustąpić. Jeszcze kilka dni temu zastanawialiśmy się kto im płaci

 4. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 5. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 6. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 7. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 8. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook