Jedynie prawda jest ciekawa


Karnowski: Władza mówi językiem Urbana

16.12.2014

„To nie jest władza postsolidarnościowa, a posturbanowa”.

„Duża część PO zaczęła mówić językiem Urbana. To są rzeczy skandaliczne i paradoksalnie coraz więcej ludzi zaczyna je dostrzegać. Widać, że to nie jest władza postsolidarnościowa, a posturbanowa – mówił Michał Karnowski z tygodnika wSieci w TV Republika.

„To nie jest pierwsza rzecz, którą nam zabrano jeśli chodzi o demokrację. Zabrano nam symetrię w mediach, teraz próbuje się nam odebrać możliwości demokratycznego sprzeciwu” – mówił Michał Karnowski. „Wcześniej odebrano nam też reprezentacje w kulturze” – wtrącił drugi gość programu Jan Pospieszalski.

„Moment podania sfałszowanych wyników wyborów to był moment, w którym nastąpił pewien wybuch społeczny. Nie wiem, czy PO zdaje sobie sprawę, ale to Jarosław Kaczyński wcisnął hamulec” – stwierdził Karnowski.

Zdaniem Jana Pospieszalskiego marsz 13 grudnia jednak wywołał skutek. „Pojawił się on jeszcze przed samym marszem, chodziło o narzuceniu tego tematu, by nie dało się go ominąć” – wyjaśniał. „Nieprawdopodobna koalicja strachu, jaka związała się w wokół tego marszu, wrzask o podpalanie Polski przejawiły się w zakopywaniu rowu, który władza wykopała między środowiskiem PiS a narodowcami czy nową prawicą” – mówił Pospieszalski, wyjaśniając, że wielu ludzi dostrzegło problemy z ostatnimi wyborami.

„Przed nami jest zjednoczenie wszystkich tych, którzy uważają, że demokracja jest wartością, tych, którzy nie zgadzają się, żeby ich głosy traktować jak śmieci” – stwierdził Michał Karnowski, mówiąc o potencjalnych skutkach marszu 13 grudnia. „Możemy stworzyć masowy ruch pilnowania wyborów, ale jest to też duża pułapka. Jest wiele metod nacisku społecznego i należy je stosować, bo sam ruch kontroli wyborów może nie przebić się do świadomości obywateli” – uzupełniał.

TK,Telewizjarepublika.pl
[Fot. Blogpress.pl]

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook