Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Karnowski: „Tusk dbał o flanki, Kopacz z tego rezygnuje”

22.09.2014

„Wypchnięcie Biernackiego, a pozostawienie Arłukowicza to próba przesunięcia PO na lewo”.

„Marek Biernacki już się tam nie mieścił, bo on widział co się dzieje” - mówił o rekonstrukcji rządu publicysta tygodnika „wSieci” Michał Karnowski na anetnie TVP1.

„Te tony feministyczne bardzo głośno pobrzmiewają u pani Kopacz. Część mediów, które z lewej strony wspierają rząd powiedzą: świetnie, o to nam chodziło, a ja powiem inaczej. Siłą Donalda Tuska i kłopotem dla opozycji było to, że on zawsze pilnował tego, aby w partii i w rządzie były flanki. Ewa Kopacz z tego rezygnuje, Platforma z tego rezygnuje, to jest bardzo lekkomyślne. Zaraz może się okazać, że to jest jakiś centrolew i wyborcy lewicowi i liberalni będą zadowoleni, ale siła Platformy było zawsze to, że tam się mógł odnaleźć także wyborca konserwatywny. Moim zdaniem często oszukiwany, ale mógł się odnaleźć. Teraz już się nie może odnaleźć. Dlatego Marek Biernacki nie może się tam odnaleźć, ja słyszałem, że wewnętrzne poglądy Ewy Kopacz są nawet bliższe Palikotowi. Biernacki miał konserwatywnego wiceministra Królikowskiego i musiałby go zwolnić. Nie chciał tego, dlatego go już tam nie ma” - powiedział Michał Karnowski.

Według publicysty opozycja nie powinna jednak popadać w hurraoptymizm, ponieważ „siła Platformy nie bierze się tylko z siły lidera”.

„PO jest wciąż silna w kręgach przedsiębiorców, w kręgach medialnych. Zatem po lekkich rekonstrukcjach rząd Ewy Kopacz pewnie da się obronić. Wiele zależy od jej pokory, bo po pierwszych jej godzinach i dniach premierowania widać, że ona naprawdę uwierzyła, że jest drugim Tuskiem. Moim zdaniem nie jest, a człowiek bez pokory, bez zrozumienia, że musi się uczyć i słuchać się gubi. Tu to pogubienie nastąpiło. Nie przesądzajmy też, że ta próba posklejania PO się uda, mimo, że niby każdy dostał coś dla siebie” - przestrzega Karnowski.

Rozmowa dotyczyła także wchodzącego do rządu Grzegorza Schetyny. „Schetynę od premier Kopacz różni to, że on zna granicę własnych kompetencji. Kopacz nie wahała się odwołać do swojej kobiecości wypowiadając się w bardzo ważnej sprawie pomocy Ukrainie, co od razu było taka międzynarodową perturbacją. Grzegorz Schetyna wie, że w odniesieniu do takich tematów lepiej powiedzieć mniej niż więcej. Wie, że przy sprawach in vitro coś można powiedzieć, o to się pokłócić, potem odwołać. Tutaj każde słowo, szczególnie po powołaniu nowego gabinetu jest bacznie obserwowane i trudno będzie się wycofać. Schetyna jest politykiem sprawnym, otoczy się ludźmi, którzy się na tym znają, ani sukcesów ani wpadek nie będzie, on to ogarnie. Drugi wniosek jest taki, że kompetencje dyplomatyczne przechodzą bardziej do Pałacu Prezydenckiego” - skomentował te zmianę publicysta „wSieci”.

„Niepokojące jest to, w sytuacji, kiedy Rosja pokazuje pazury, że po zmianie premiera odchodzi także szef MSZ. Powinien ktoś, czy to prezydent Komorowski, czy minister Schetyna szybko zadeklarować, czy my nasza politykę zagraniczną kontynuujemy, czy od niej odchodzimy” - zaapelował Michał Karnowski.

źródło: tvp.pl/run

fot. tvp.pl

Warto poczytać

 1. rziemkiewiczchlodnymokiemtvreo 20.01.2017

  Ziemkiewicz: „Wszyscy strasznie boją się Trumpa”

  „Jest przerażenie, że prezydentem USA zostaje człowiek, na którego Putin ma haki”.

 2. kanowsdgadh 19.01.2017

  Kanownik: Jesteśmy za najbardziej radykalnymi środkami ws. VAT . WYWIAD

  Każdy miesiąc opóźnienia to są setki milionów złotych, które wypływają z budżetu państwa do oszustów.

 3. stycznio 19.01.2017

  "wSieci Historii": Jak się biliśmy w Powstaniu Styczniowym?

  Tematem miesiąca nowego wydania miesięcznika „wSieci Historii” są nieznane epizody powstańców walczących o niepodległość w 1863 roku.

 4. bielus 19.01.2017

  Bielan we "wSieci": Szaleńcza opozycja przegrała

  Wicemarszałek Senatu Adam Bielan w rozmowie z Jackiem i Michałem Karnowskimi mówi o istocie konfliktu toczącego się w Sejmie i dalszych krokach rządu we wprowadzaniu dobrej zmiany.

 5. swit 19.01.2017

  Świetlik: Nie widzę, by co trzeci Polak wspierał protesty

  Wiktor Świetlik odniósł się "Super Expressie" do sondażu WP, według którego rzekomo 15 milionów Polaków chce, by opozycja kontynuowała protesty.

 6. 70cdb516e4b14756914fa91facf4656b 18.01.2017

  Jakubiak: Partie bez idei zawsze tak kończą

  „Przedstawiciele części opozycji niedługo sami się zaorają. W kłamstwach, niedopowiedzeniach, matactwach”.

 7. kostrzewa-zorbaswSieci 18.01.2017

  Kostrzewa-Zorbas we „wSieci”: Po pierwsze – odstraszanie

  „Skuteczne odstraszanie zapobiega wybuchowi zbrojnego konfliktu” – zauważa ekspert.

 8. ziewmkiwsdjwsdf 18.01.2017

  Ziemkiewicz: "Kłamać też trzeba umieć, jełopy!"

  "Nie wiem czy ktoś jeszcze potrzebuje kolejnych dowodów, że „totalna opozycja” to totalne gamonie".

CS139fotoMINI

Czas Stefczyka 139/2017

PDF (4,73 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook