Jedynie prawda jest ciekawa


Karnowski: „Tusk dbał o flanki, Kopacz z tego rezygnuje”

22.09.2014

„Wypchnięcie Biernackiego, a pozostawienie Arłukowicza to próba przesunięcia PO na lewo”.

„Marek Biernacki już się tam nie mieścił, bo on widział co się dzieje” - mówił o rekonstrukcji rządu publicysta tygodnika „wSieci” Michał Karnowski na anetnie TVP1.

„Te tony feministyczne bardzo głośno pobrzmiewają u pani Kopacz. Część mediów, które z lewej strony wspierają rząd powiedzą: świetnie, o to nam chodziło, a ja powiem inaczej. Siłą Donalda Tuska i kłopotem dla opozycji było to, że on zawsze pilnował tego, aby w partii i w rządzie były flanki. Ewa Kopacz z tego rezygnuje, Platforma z tego rezygnuje, to jest bardzo lekkomyślne. Zaraz może się okazać, że to jest jakiś centrolew i wyborcy lewicowi i liberalni będą zadowoleni, ale siła Platformy było zawsze to, że tam się mógł odnaleźć także wyborca konserwatywny. Moim zdaniem często oszukiwany, ale mógł się odnaleźć. Teraz już się nie może odnaleźć. Dlatego Marek Biernacki nie może się tam odnaleźć, ja słyszałem, że wewnętrzne poglądy Ewy Kopacz są nawet bliższe Palikotowi. Biernacki miał konserwatywnego wiceministra Królikowskiego i musiałby go zwolnić. Nie chciał tego, dlatego go już tam nie ma” - powiedział Michał Karnowski.

Według publicysty opozycja nie powinna jednak popadać w hurraoptymizm, ponieważ „siła Platformy nie bierze się tylko z siły lidera”.

„PO jest wciąż silna w kręgach przedsiębiorców, w kręgach medialnych. Zatem po lekkich rekonstrukcjach rząd Ewy Kopacz pewnie da się obronić. Wiele zależy od jej pokory, bo po pierwszych jej godzinach i dniach premierowania widać, że ona naprawdę uwierzyła, że jest drugim Tuskiem. Moim zdaniem nie jest, a człowiek bez pokory, bez zrozumienia, że musi się uczyć i słuchać się gubi. Tu to pogubienie nastąpiło. Nie przesądzajmy też, że ta próba posklejania PO się uda, mimo, że niby każdy dostał coś dla siebie” - przestrzega Karnowski.

Rozmowa dotyczyła także wchodzącego do rządu Grzegorza Schetyny. „Schetynę od premier Kopacz różni to, że on zna granicę własnych kompetencji. Kopacz nie wahała się odwołać do swojej kobiecości wypowiadając się w bardzo ważnej sprawie pomocy Ukrainie, co od razu było taka międzynarodową perturbacją. Grzegorz Schetyna wie, że w odniesieniu do takich tematów lepiej powiedzieć mniej niż więcej. Wie, że przy sprawach in vitro coś można powiedzieć, o to się pokłócić, potem odwołać. Tutaj każde słowo, szczególnie po powołaniu nowego gabinetu jest bacznie obserwowane i trudno będzie się wycofać. Schetyna jest politykiem sprawnym, otoczy się ludźmi, którzy się na tym znają, ani sukcesów ani wpadek nie będzie, on to ogarnie. Drugi wniosek jest taki, że kompetencje dyplomatyczne przechodzą bardziej do Pałacu Prezydenckiego” - skomentował te zmianę publicysta „wSieci”.

„Niepokojące jest to, w sytuacji, kiedy Rosja pokazuje pazury, że po zmianie premiera odchodzi także szef MSZ. Powinien ktoś, czy to prezydent Komorowski, czy minister Schetyna szybko zadeklarować, czy my nasza politykę zagraniczną kontynuujemy, czy od niej odchodzimy” - zaapelował Michał Karnowski.

źródło: tvp.pl/run

fot. tvp.pl

Warto poczytać

 1. trisomia2122032018 22.03.2018

  ONZ i Human Rights Watch nawołują do zabijania dzieci. Dlaczego?

  Kolejna kompromitacja organizacji pozarządowych zajmujących się prawami człowieka. Chcą chronić tylko wybranych

 2. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 3. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 4. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 5. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 6. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 7. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 8. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook