Jedynie prawda jest ciekawa


Karnowski: słuszny sprzeciw rodzin

27.11.2011

Kiedy rodzice świętują, radykalna lewica roni łzy. Oto przy okazji przesunięcia przez Ministerstwo Edukacji Narodowej terminu obowiązkowego pójścia 6-latków do szkół profesor Magdalena Środa, znana ze zwalczania Kościoła i wartości chrześcijańskich, podzieliła się w jednej z telewizji swoimi refleksjami.

Po pierwsze – dowodziła – są w Polsce miejsca, całe wsie i miasteczka, gdzie państwowe placówki edukacyjne są  miejscami w których dziecko może spotkać higienę i bezpieczeństwo. Po drugie, większość  rodzin w Polsce nie daje dzieciom bezpieczeństwa, jest jakąś patologią. Po trzecie wreszcie, wczesne wysłanie dzieci do szkół pozwala wychować właściwego obywatela, w domyśle -  uformować go inaczej niż zrobiłaby to rodzina. Tak dokładnie, niemal słowo w słowo, dowodziła towarzyszka polityczna Janusza Palikota.

Słowa te rzucają nowe światło na projekty Ministerstwa Edukacji Narodowej. Potwierdzają, że setki tysięcy rodzin, a może i miliony, słusznie czyniły mówiąc tym projektom „nie”. Stoi bowiem za tymi pomysłami nie plan polepszenia sytuacji dzieci, ale wyrwania ich z domów i ulepienia na lewicową modłę. Ba – w czasie programu padały propozycje dalej idące – np. by obowiązkową edukację zaczynały już… 5-latki. A prowadzący pan redaktor ubolewał iż rodzice mają opory przed posyłaniem dzieci do żłobków. No, to prawdziwa zgroza dla lewicy. Chociaż dla mnie większą zgrozą są rodzice, którzy takiego bezbronnego maluszka ślą do zakładu opieki. Czasem muszą, jasne, ale to jest jednak coś niedobrego.

W sumie widzimy więc, że rodzina nadal pozostaje dla lewicy głównym zagrożeniem, właściwie kształtuje postawy społeczne i religijne. Dlatego nasza lewica chce dzieci zabrać i ulepić za pomocą swoich programów na nowo. Warto o tym pamiętać gdy pojawią się kolejne propozycje ulepszeń.

Michał Karnowski
[fot. Gim]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook