Jedynie prawda jest ciekawa


Karnowski: Serce Platformy jest w sondażach

14.04.2014

Myślę, że pan premier się najbardziej wzrusza, przeważnie jak mu sondaże idą w górę. To chyba jedyna emocja jaką można odnaleźć w Platformie Obywatelskiej – mówił publicysta tygodnika „wSieci” Michał Karnowski.

Karnowski był gościem Krzysztofa Skowrońskiego w Poranku WNET gdzie mówił o rosnących sondażach dla PO i przeżyciach polityków tej partii:

„Oni to naprawdę przeżywają, Myślę, że ich serca biją zgodnie ze słupkami sondażowymi. Można każdego przyjąć z każdej strony i powiedzieć – chłopie nie przejmuj się – aby tylko zyskać kogoś, kto na przeciwnika jest dobrą bronią” – mówił Karnowski.

Zdaniem publicysty, działania partii podporządkowane są pod wyniki sondaży:

„Temu jest wszystko podporządkowane. Tam bije serce PO, tam gdzie jest władza, to jedyny wspólny mianownik” - mówił gość Poranka WNET.

Redaktor odniósł się również do sondaży PiS:

„PiS na chwilę zgubiło oddech (...) ponadto udało się Polaków przestraszyć. Ta fraza o tym, że dzieci mogą nie pójść 1 września do szkoły, a więc uderzenie w taki bolesny dla Polaków punkt i zakodowany ton przekazywany z pokolenia na pokolenie – to bardzo cyniczne działanie” – mówi Michał Karnowski.

Publicysta wskazuje, że prezentowane właśnie sondaże są mało trwałe:

„Chcę zwrócić uwagę, że przeważnie PO zyskuje, ale na krótko. Zawsze po tygodniu, dwóch paliwo się wyczerpuje. S Kampania wyborcza ma swoje prawa, jeszcze miesiąc do wyborów” – mówi.

Radio Wnet, lz

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook