Jedynie prawda jest ciekawa

Karnowski: Serce Platformy jest w sondażach

14.04.2014

Myślę, że pan premier się najbardziej wzrusza, przeważnie jak mu sondaże idą w górę. To chyba jedyna emocja jaką można odnaleźć w Platformie Obywatelskiej – mówił publicysta tygodnika „wSieci” Michał Karnowski.

Karnowski był gościem Krzysztofa Skowrońskiego w Poranku WNET gdzie mówił o rosnących sondażach dla PO i przeżyciach polityków tej partii:

„Oni to naprawdę przeżywają, Myślę, że ich serca biją zgodnie ze słupkami sondażowymi. Można każdego przyjąć z każdej strony i powiedzieć – chłopie nie przejmuj się – aby tylko zyskać kogoś, kto na przeciwnika jest dobrą bronią” – mówił Karnowski.

Zdaniem publicysty, działania partii podporządkowane są pod wyniki sondaży:

„Temu jest wszystko podporządkowane. Tam bije serce PO, tam gdzie jest władza, to jedyny wspólny mianownik” - mówił gość Poranka WNET.

Redaktor odniósł się również do sondaży PiS:

„PiS na chwilę zgubiło oddech (...) ponadto udało się Polaków przestraszyć. Ta fraza o tym, że dzieci mogą nie pójść 1 września do szkoły, a więc uderzenie w taki bolesny dla Polaków punkt i zakodowany ton przekazywany z pokolenia na pokolenie – to bardzo cyniczne działanie” – mówi Michał Karnowski.

Publicysta wskazuje, że prezentowane właśnie sondaże są mało trwałe:

„Chcę zwrócić uwagę, że przeważnie PO zyskuje, ale na krótko. Zawsze po tygodniu, dwóch paliwo się wyczerpuje. S Kampania wyborcza ma swoje prawa, jeszcze miesiąc do wyborów” – mówi.

Radio Wnet, lz

Słowa kluczowe:

Michał Karnowski

,

PO-PSL

,

sondaże

CS147fotMINI

Czas Stefczyka 147/2017

PDF (5,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook