Jedynie prawda jest ciekawa


Karnowski: Pracowałem w mediach publicznych i znam ten scenariusz

03.08.2016

"Pracowałem w mediach publicznych i znam ten scenariusz. Więc wiem, jak skończy się ta budowa jeszcze lepszej TVP" – napisał we wPolityce.pl o nagłym odwołaniu Jacka Kurskiego ze stanowiska prezesa TVP Jacek Karnowski, redaktor naczelny tygodnika "wSieci".

"Dobry, choć jak zawsze niedoskonały prezes, zmienia energicznie firmę. Nowi ludzie, nowy przekaz, nowe nadzieje. Zamaszyste projekty, udane przedsięwzięcia dużej skali. Duch prawdy, duch służby" – opisał Karnowski zmiany w telewizji publicznej.

Publicysta zwrócił uwagę, że "prezes nie jest sam na świecie". Otaczają go ludzie, którzy pochodzą z jego środowiska, są "teoretycznie życzliwi", ale być może z zawiści, czy z marzenia o gabinecie prezesa, manipulują i knują. "A to że złogi wciąż gdzieś tam siedzą, a to że ktoś tam coś tam nie tak powiedział na antenie. Wymyślają ordynarnie kłamliwe tezy o „sojuszach” z kimś tam" – dodał.

"Obiecują świat doskonały, w mediach po prostu niemożliwy. Więc prezes idzie do wymiany. Przychodzi nowy, już inny. Zupełnie inny" – napisał publicysta.

Poprzedni ludzie zostaną ocenieni jako zbyt ideowi, a na ich miejsce awansowane zostaną "złogi". "Bo złogi umieją się zaprzyjaźnić, umieją pomagać. Do tego wyciąga z niebytu „gwiazdy”. Takie, które zostaną potem na lata, służąc złej sprawie" – ocenił Karnowski.

Redaktor naczelny "wSieci" zauważa, że gdy przyjdzie moment próby, to po prostu się poddadzą.

A gdy przyjdzie czas próby, po prostu poddadzą się. Na długim, dobrze płatnym chorobowym. "Tak skończy się ta zamiana dobrego w imię jeszcze lepszego. Tym razem mamy to szczęście, że wiemy, z imienia i nazwiska, komu będziemy ten „sukces” zawdzięczali. Jeśli ten zły, wręcz fatalny, zamiar się powiedzie" – napisał.


ak/wPolityce.pl

[fot. Fratria]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook