Jedynie prawda jest ciekawa


Karnowski: Petru skompromitował nurt, który sam reprezentuje

03.01.2017

„Problemy pana Ryszarda Petru, lidera formacji o nazwie Nowoczesna – choć tak naprawdę powinna nazywać się inaczej, może „Grupa Sorosa” - są piętrowe, skomplikowane i bardzo duże. Jedno wydaje się być poza sporem i poza żartem – taki wakacyjny wylot przeczy idei tego protestu. To ma też poważny wymiar. Ktoś nakręcił w Polsce tę spiralę histerii, ktoś próbował wmówić Polakom, że stan jest wyjątkowy, niemal gorszy, niż stan wojenny. (…) Były namowy, żeby na Polskę sprowadzić sankcje – to wszystko organizował Ryszard Petru” - powiedział na antenie Radia Maryja Michał Karnowski, dziennikarz, publicysta tygodnika „wSieci” i portalu „wPolityce.pl”.

Na pytanie, czy Nowoczesna jest dziś w kropce z racji wpadki Ryszarda Petru odpowiedział, że to nie jest pierwsza kompromitacja tego polityka.

„Już wcześniej miał w życiorysie namawianie Polaków i bagatelizowanie problemu tzw. kredytów frankowych. Prawie milion Polaków jest uwięzionych w tych toksycznych kredytach, a sam Petru bardzo szybko swój kredyt przewalutował. Nie powiedział Polakom, że warto to zrobić, mimo że udzielał im wielu różnych rad ekonomicznych” - powiedział.

Dziennikarz wspomniał, że Petru kompromitował się również brakiem elementarnej wiedzy historycznej i brakiem kompetencji kulturowej. Dodał, że mimo wszystko sprawa jest bardzo ważna, ponieważ na tego polityka stawiają potężne siły.

„On jest pieszczochem i ulubieńcem mediów, co widać także dzisiaj. Każdy inny polityk za takie zachowanie zostałby bardzo brutalnie potraktowany, a on – w głównych mediach broniących III RP jest ewidentnie broniony. To jest polityk, na którego system III RP naprawdę postawił. Oni już przed wyborami wiedzieli, że Polacy nie dadzą się nabrać na propagandę PO. Wtedy wykonano dwie rzeczy. Powstał KOD, który miał już struktury, ludzi, pieniądze i kiedy PiS przejął władzę, wciśnięto guzik, że Polacy rzekomo się buntują. Drugim elementem operacji przygotowania do obalenia rządów prawicy było powstanie Nowoczesnej, która jest niczym innym, jak ta samą odmianą wektora polityki niszczącego Polskę od 1989 roku. Wcześniej nazywało się to Unia Demokratyczna, potem Platforma, a teraz miało nazywać się Nowoczesna” - mówił Karnowski.

Podkreślił, że na Petru zostały postawione potężne pieniądze i jego kompromitacja pokazuje nie tylko jego osobiście, ale skompromitował również nurt, który reprezentuje. Stwierdził, że ciężko będzie wrócić tej formacji do jakiejś powagi.

„Petru powinien odnieść się do tego, jak to jest, że mamy z jednej strony, rzekomo tak poważny stan demokracji, a z drugiej strony mamy czas na wakacje. To się nie układa w żaden logiczny ciąg. Ktoś tu potwornie okłamuje Polaków, gra i próbuje wywołać emocjonalne poruszenie” - powiedział publicysta.

Zwrócił uwagę, że Nowoczesna nabrała ludzi stojących pod Sejmem – ludzi, którzy bardzo często, wraz ze zmianą rządu, potracili potwornie wysokie dotacje.

„Myślę, że mamy do czynienia z sytuacją, w której ci ludzie są często oszukiwani, albo mają jakiś interes, żeby tam protestować. Ale bez wątpienia jest to sytuacja bardzo kompromitująca dla obojga z tych państwa. Jakby nie próbowali tego zamącić – bo spodziewam się teraz takiej akcji, że Petru pokaże zdjęcie z jakimś portugalskim politykiem, że powie, że wyżebrał jakieś spotkanie, żeby powiedzieć, że wyżebrał jakieś spotkanie – to nasze doświadczenie życiowe pozwala nam, z pewnym procesowym bezpieczeństwem, stwierdzić, że raczej w Sylwestra na wyjazdy służbowe się nie jeździ” - zwrócił uwagę Michał Karnowski i dodał, że teraz będziemy mieli do czynienia z szeregiem kłamstw i próbą wyciągnięcia Ryszarda Petru z tej bardzo trudnej i skomplikowanej sytuacji.

wkt

[fot. youtube.com]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook