Jedynie prawda jest ciekawa


Karnowski odpowiada Targalskiemu: Nie współpracujemy z TVP

10.08.2016

Portal Wirtualnemedia.pl opisuje atak publicysty "Gazety Polskiej" Jerzego Targalskiego na Michała Karnowskiego. W tle konfliktu o prezesurę Jacka Kurskiego pojawiają się insynuacje dotyczące spółki Syssitia. Karnowskiemu zarzucono realizację produkcji dla TVP. Telewizja odpowiada: nie ma żadnych ofert ani propozycji współpracy.

Publicysta "GP" Jerzy Targalski sugeruje współpracę spółki, w której zasiada Karnowski, z telewizją publiczną. Syssitia zarejestrowana pod koniec ubiegłego roku należy w całości do wydawnictwa Fratria. W jej radzie nadzorczej zasiadają m.in. Michał Karnowski i Grzegorz Bierecki, senator PiS. 

Targalski stwierdził, że spółka nieprzypadkowo powstała w czasie zmian władz w TVP na początku stycznia. Wtedy powołano na prezesa Jacka Kurskiego i dokonano wymiany dyrektorów i szefów redakcji programów informacyjnych i publicystycznych. 

„Czy Karnowski mógłby wyjaśnić, w jakim celu i przez kogo została powołana spółka Syssitia, spółka producencka? Czy celem powołania tej spółki 15 grudnia zeszłego roku były plany produkowania przez nią filmów i audycji telewizji kierowanej przez Jacka Kurskiego? - pytał Targalski. 

Całą sprawę wykorzystała "Gazeta Wyborcza", która opisała relacje biznesowe braci Karnowskich z senatorem Biereckim. Dodatkowo chciała ustalić związki Syssitii z Telewizją Polską. Odpowiedź była jednoznaczna: „W Centralnym Rejestrze Umów Telewizji Polskiej nie są zarejestrowana żadne umowy z kontrahentem o tej nazwie. TVP nie otrzymała żadnych ofert ani propozycji współpracy ze strony wyżej wymienionej Spółki. Między TVP i spółką Syssitia nie są też prowadzone żadne negocjacje”. 

„Słabe to. Media mamy w kuźniach robić? Czy w jawnych spółkach? ZERO powiązań z TVP i zero planów. Wstyd” - skomentował na Twitterze Michał Karnowski. „Nie myśmy Jacka Kurskiego wskazywali na prezesa TVP, a jego życiorys, jego plusy i minusy, był osobom o tym decydującym, znany wcześniej. Nikogo do telewizji na żadne stanowiska nie chcemy wysyłać - odwrotnie, robimy wszystko, by ludzie u nas zostali. Żadnych programów dla telewizji nie produkujemy i produkować nie będziemy, a sugestie tego typu są podłością” - odparł mocno Michał Karnowski na łamach portalu wPolityce.pl. 

Portal Wirtualnemedia.pl opisuje konflikt publicystów "wSieci" i "wPolityce.pl" z dziennikarzami "Gazety Polskiej" na tle oceny prezesa Kurskiego i Rady Mediów Narodowych. Środowisko związane z "GP" i TV Republika zarzuciło szefowi telewizji publicznej różne błędy. Z kolei Michał Karnowski z czołowymi publicystami "wSieci" stanęli w jego obronie. 

Karnowski wskazywał także na wielu dziennikarzy związanych z "GP", którzy współpracują z TVP. „Czy to znaczy, że Tomasz Sakiewicz właśnie przejął media publiczne? Na pewno chciałby wpływu większego, na pewno chciałby polepszyć bilanse spółki Rejtan, ale nie postawiłbym takiej tezy” - stwierdził i dodał, że te transfery są zrozumiałe. 

Zaznaczył jednocześnie, że o wiele mniej osób z mediów wydawnictwa Fratria przeszło do mediów publicznych. „Cieszy, że większość kuszonych osób zdecydowało się dalej współtworzyć te media, dostrzegając w nich wartość trwałą i cenną. Ale też rozumiem te kilka osób, które postanowiło spróbować czegoś nowego” - napisał Karnowski. 

„Czy medialna koalicja Targalski/Kublik przeproszą teraz za swoje sugestie? Wiedzą już mają pełną” - napisał na Twitterze publicysta. 


ak/Wirtualnemedia.pl

[fot. wPolityce.pl/TVP Info]

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook