Jedynie prawda jest ciekawa


Karnowski odpowiada Targalskiemu: Nie współpracujemy z TVP

10.08.2016

Portal Wirtualnemedia.pl opisuje atak publicysty "Gazety Polskiej" Jerzego Targalskiego na Michała Karnowskiego. W tle konfliktu o prezesurę Jacka Kurskiego pojawiają się insynuacje dotyczące spółki Syssitia. Karnowskiemu zarzucono realizację produkcji dla TVP. Telewizja odpowiada: nie ma żadnych ofert ani propozycji współpracy.

Publicysta "GP" Jerzy Targalski sugeruje współpracę spółki, w której zasiada Karnowski, z telewizją publiczną. Syssitia zarejestrowana pod koniec ubiegłego roku należy w całości do wydawnictwa Fratria. W jej radzie nadzorczej zasiadają m.in. Michał Karnowski i Grzegorz Bierecki, senator PiS. 

Targalski stwierdził, że spółka nieprzypadkowo powstała w czasie zmian władz w TVP na początku stycznia. Wtedy powołano na prezesa Jacka Kurskiego i dokonano wymiany dyrektorów i szefów redakcji programów informacyjnych i publicystycznych. 

„Czy Karnowski mógłby wyjaśnić, w jakim celu i przez kogo została powołana spółka Syssitia, spółka producencka? Czy celem powołania tej spółki 15 grudnia zeszłego roku były plany produkowania przez nią filmów i audycji telewizji kierowanej przez Jacka Kurskiego? - pytał Targalski. 

Całą sprawę wykorzystała "Gazeta Wyborcza", która opisała relacje biznesowe braci Karnowskich z senatorem Biereckim. Dodatkowo chciała ustalić związki Syssitii z Telewizją Polską. Odpowiedź była jednoznaczna: „W Centralnym Rejestrze Umów Telewizji Polskiej nie są zarejestrowana żadne umowy z kontrahentem o tej nazwie. TVP nie otrzymała żadnych ofert ani propozycji współpracy ze strony wyżej wymienionej Spółki. Między TVP i spółką Syssitia nie są też prowadzone żadne negocjacje”. 

„Słabe to. Media mamy w kuźniach robić? Czy w jawnych spółkach? ZERO powiązań z TVP i zero planów. Wstyd” - skomentował na Twitterze Michał Karnowski. „Nie myśmy Jacka Kurskiego wskazywali na prezesa TVP, a jego życiorys, jego plusy i minusy, był osobom o tym decydującym, znany wcześniej. Nikogo do telewizji na żadne stanowiska nie chcemy wysyłać - odwrotnie, robimy wszystko, by ludzie u nas zostali. Żadnych programów dla telewizji nie produkujemy i produkować nie będziemy, a sugestie tego typu są podłością” - odparł mocno Michał Karnowski na łamach portalu wPolityce.pl. 

Portal Wirtualnemedia.pl opisuje konflikt publicystów "wSieci" i "wPolityce.pl" z dziennikarzami "Gazety Polskiej" na tle oceny prezesa Kurskiego i Rady Mediów Narodowych. Środowisko związane z "GP" i TV Republika zarzuciło szefowi telewizji publicznej różne błędy. Z kolei Michał Karnowski z czołowymi publicystami "wSieci" stanęli w jego obronie. 

Karnowski wskazywał także na wielu dziennikarzy związanych z "GP", którzy współpracują z TVP. „Czy to znaczy, że Tomasz Sakiewicz właśnie przejął media publiczne? Na pewno chciałby wpływu większego, na pewno chciałby polepszyć bilanse spółki Rejtan, ale nie postawiłbym takiej tezy” - stwierdził i dodał, że te transfery są zrozumiałe. 

Zaznaczył jednocześnie, że o wiele mniej osób z mediów wydawnictwa Fratria przeszło do mediów publicznych. „Cieszy, że większość kuszonych osób zdecydowało się dalej współtworzyć te media, dostrzegając w nich wartość trwałą i cenną. Ale też rozumiem te kilka osób, które postanowiło spróbować czegoś nowego” - napisał Karnowski. 

„Czy medialna koalicja Targalski/Kublik przeproszą teraz za swoje sugestie? Wiedzą już mają pełną” - napisał na Twitterze publicysta. 


ak/Wirtualnemedia.pl

[fot. wPolityce.pl/TVP Info]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook