Jedynie prawda jest ciekawa

Karnowski o „Gęsiarce”: Ta kradzież jest żenująca

02.10.2015

„Jeżeli ktoś niepoważnie traktuje dobra kultury, to trudno wymagać wrażliwości ws. społecznych”.

Jacek Karnowski, naczelny tygodnika „wSieci” jest zażenowany aferą wokół Kancelarii Prezydenta Bronisława Komorowskiego. W TV Republika Karnowski komentował zniknięcie obrazów i innych przedmiotów z Kancelarii.

„Ta kradzież jest żenująca. W takich drobnych sprawach przejawia się stosunek do państwa i służby publicznej” – mówił Jacek Karnowski. „Takie sprawy pokazują szerszy obraz rzeczy. Jeżeli ktoś niepoważnie traktuje dobra kultury, to trudno wymagać wrażliwości np. w sprawach społecznych” – stwierdził Karnowski.

Naczelny tygodnika „wSieci” odniósł się również do poparcia, jakiego marszałek Senatu Bogdan Borusewicz udzielił Romanowi Giertychowi. „Prof. Legutko powiedział kiedyś, że PO jest w stanie wciągnąć ludzi w gorsze bagno, niż robiła to kiedyś PZPR. Oczywiście ma prawo go popierać, ale myślę, że robi to po próżnicy” – stwierdził.

Karnowski mówił również o słowach szefowej MEN Joanny Kluzik-Rostkowskiej, która oświadczyła, że wynegocjowała z ministrem zdrowia powrót drożdżówek do szkół. „Myślę, że kierunek walki z otyłością dzieci jest słuszny. Jednak są to delikatne sprawy, a PO prezentuje styl dyktatorski. Dobrze, że coś do tych sklepików wróci, ponieważ jak dziecko zje drożdżówkę, to nic się przecież nie stanie” – powiedział dziennikarz.

Naczelny „wSieci” zaznaczył, że rząd PO-PSL nie ma już autorytetu. „Ws. górnictwa odegrano jedynie teatr. W tej sprawie potrzebna jest strategia i myślenie z otwartą głową. Czasem mam wrażenie, że ktoś celowo wpycha Śląsk w czarną dziurę” – oświadczył.

ez,TV Republika
[Fot. Youtube.pl]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook