Jedynie prawda jest ciekawa


Karnowski o „Gęsiarce”: Ta kradzież jest żenująca

02.10.2015

„Jeżeli ktoś niepoważnie traktuje dobra kultury, to trudno wymagać wrażliwości ws. społecznych”.

Jacek Karnowski, naczelny tygodnika „wSieci” jest zażenowany aferą wokół Kancelarii Prezydenta Bronisława Komorowskiego. W TV Republika Karnowski komentował zniknięcie obrazów i innych przedmiotów z Kancelarii.

„Ta kradzież jest żenująca. W takich drobnych sprawach przejawia się stosunek do państwa i służby publicznej” – mówił Jacek Karnowski. „Takie sprawy pokazują szerszy obraz rzeczy. Jeżeli ktoś niepoważnie traktuje dobra kultury, to trudno wymagać wrażliwości np. w sprawach społecznych” – stwierdził Karnowski.

Naczelny tygodnika „wSieci” odniósł się również do poparcia, jakiego marszałek Senatu Bogdan Borusewicz udzielił Romanowi Giertychowi. „Prof. Legutko powiedział kiedyś, że PO jest w stanie wciągnąć ludzi w gorsze bagno, niż robiła to kiedyś PZPR. Oczywiście ma prawo go popierać, ale myślę, że robi to po próżnicy” – stwierdził.

Karnowski mówił również o słowach szefowej MEN Joanny Kluzik-Rostkowskiej, która oświadczyła, że wynegocjowała z ministrem zdrowia powrót drożdżówek do szkół. „Myślę, że kierunek walki z otyłością dzieci jest słuszny. Jednak są to delikatne sprawy, a PO prezentuje styl dyktatorski. Dobrze, że coś do tych sklepików wróci, ponieważ jak dziecko zje drożdżówkę, to nic się przecież nie stanie” – powiedział dziennikarz.

Naczelny „wSieci” zaznaczył, że rząd PO-PSL nie ma już autorytetu. „Ws. górnictwa odegrano jedynie teatr. W tej sprawie potrzebna jest strategia i myślenie z otwartą głową. Czasem mam wrażenie, że ktoś celowo wpycha Śląsk w czarną dziurę” – oświadczył.

ez,TV Republika
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook