Jedynie prawda jest ciekawa

Karnowski: Nominacja Kopacz nieodpowiedzialna

15.09.2014

„Jaka będzie średnia, jeśli wszyscy będą musieli być słabsi od Ewy Kopacz?”

Nominacja Ewy Kopacz na stanowisko premiera Polski to przejaw nieodpowiedzialności obozu władzy – uważa Michał Karnowski z tygodnika „wSieci”. O roszadach personalnych publicysta mówił w Radiu Wnet.

„Ze zdziwieniem obserwuję, że ona będzie takim malowanym premierem. To taki rodzaj nieodpowiedzialności ze strony obozu władzy, nie może nikt wyrastać poza mnie. O ile chodzi o Donalda Tuska to był trochę wyżej. Jaka będzie średnia, jeśli wszyscy będą musieli być słabsi od Ewy Kopacz” - zastanawiał się Karnowski.

Rozmowa dotyczyła również Wschodu. Gość Poranka Wnet wskazywał, że Polska ma dużo do zrobienia w kontekście wojny jaką przeciwko Ukrainie prowadzi Rosja. „Co jest podstawową stawką? Nawet nie wynik wojny, to pytanie czy przetrwają władze w Kijowie. Putin musi zdusić entuzjazm Ukraińców, będzie dążył do zmiany wewnętrznej. Podstawowe pytanie brzmi czy Ukraina dostanie pomoc militarną, czy dostanie broń, kredyty. Mamy duży wpływ, żeby tej Ukrainie pomóc” - mówił gość Poranka Wnet.

Dodał, że scenariusz zmiany władzy ćwiczono w Gruzji, ale nie tylko. „Nie można także zapomnieć o tym, że w Polsce też mieliśmy do czynienia z pewnymi nutkami zmian w 2007 r. i później to było tło rozdzielenia wizyt w Katyniu. Ciągle potrzebujemy wyjaśnienia o czym mówiono na rozmowach o rozdzieleniu wizyt, to wisi nad nami i to jest do wyjaśnienia” - mówił.

Michał Karnowski uważa, że „jednym z narzędzi do zmiany rządu w Kijowie, będzie zamrożenie i zagłodzenie Ukrainy”.

TK
[Fot. MG/Blogpress.pl]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook