Jedynie prawda jest ciekawa

M. Karnowski: Marsz opozycji był pożegnaniem z majówką

10.05.2016

„Sobotnie protesty nazwałem pożegnalną majówką opozycji. Tam nie było złości, tylko zadowolenie z siebie i pogarda dla reszty społeczeństwa” – powiedział w „Poranku Wnet” Michał Karnowski, redaktor tygodnika „wSieci”.

W Poranku Wnet komentowaliśmy sobotni marsz opozycji i KOD-u. Krzysztof Skowroński z Michałem Karnowski wspólnie zastanawiali się o politycznym znaczeniu demonstracji oraz motywacji tych którzy w niej uczestniczyli.

Wraz z prowadzącym audycje Krzysztofem Skowrońskim, Michał Karnowski zastanawiał się nad politycznym znaczeniem „Błękitnego Marszu” oraz motywacji jego uczestników.

„Nie bez powodu starano się tak zawyżyć ilość demonstrujących, dlatego że koniecznie chciano osiągnąć efekt, że te protesty narastają. Dlatego też wygaszono protesty KOD-u, aby osiągnąć pełną mobilizację i okazało się, że ta mobilizacja była mniejsza niż gdyby robiła to storna rządowa” – podkreślił Karnowski.

Gość Radia Wnet odniósł się także do środowego audytu, który ma podsumować działania rządu PO-PSL.

„Raport powinien pokazać mechanizm korupcyjny, polegający na tym że potężne pieniądze były transferowane do tych grup interesu, które wspierały tą władzę, do były niewielkie grupy ale bardzo wpływowe i pieniądze również nie były małe. (…) Ten protest jest i tak bardzo słaby, na skalę przewrotu jaki dokonuje się w Polsce w tym zakresie.” - mówił redaktor „wSieci”.

kk/Radio Wnet

[fot. YouTube/Telewizja Republika]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook