Jedynie prawda jest ciekawa

Karnowski: Lis „Hieną Roku”? Słusznie!

23.12.2015

„To wszystko jest smutną historią o dziennikarzu, który stał się propagandzistą”.

Michał Karnowski bagatelizuje przyznanie Andrzejowi Rzeplińskiemu Nagrody Kisiela. „Ona już dawno straciła prestiż” – oświadczył w TV Republika publicysta "wSieci". Z kolei Andrzej Urbański przekonywał, że zamieszanie wokół Nagrody Kisiela trwa już od kilku lat. „To wszystko jest trochę śmieszne i niesmaczne. Proponuję, by zostawić Stefana Kisielewskiego w spokoju” – mówił były prezes TVP.

Goście Antoniego Trzmiela poruszyli również sprawę nagrody "Hiena Roku", którą w zeszłym tygodniu SDP przyznało Tomaszowi Lisowi. „Kreowano go na autorytet, nie tylko dziennikarski. Potem nastąpiła obsesja wobec tej części społeczeństwa, która wybierała inaczej i wszystko co złe, Lis sytuował na ul. Nowogrodzkiej w gabinecie prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Ta nagroda jest w mojej ocenie czymś bolesnym. To, co Tomasz Lis powiedział reporterowi TV Republika świadczy tylko o tym, że nie jest to do końca zrównoważony człowiek” – podkreślił Urbański.

„SDP miało rację, przyznając Lisowi tę nagrodę. Do tej pory był najlepiej zarabiającym dziennikarzem w TVP. Nie można być redaktorem najbardziej wyrazistego tygodnika na rynku, a jednocześnie być moderatorem w dyskusji. To wszystko jest smutną historią o dziennikarzu, który stał się propagandzistą” – ocenił z kolei Karnowski.

Goście TV Republiki komentowali także marsze Komitetu Obrony Demokracji. „Stawiam dolary przeciwko orzechom, że kolejne demonstracje KOD będą coraz mniej liczniejsze. Zaczęli z takiego konika, że nie wiadomo, z jakimi hasłami będą protestować w styczniu” – przekonywał Urbański.

„Cała afera wokół Trybunału była próbą wykopania barykady. Jeżeli PiS-owi uda się tę sprawę wygrać, to będzie można wprowadzić zmiany, które nie śniły się nawet największym optymistom” – podkreślił z kolei Karnowski.

ez

[Fot. Youtube.pl]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook