Jedynie prawda jest ciekawa


Karnowski: Lis „Hieną Roku”? Słusznie!

23.12.2015

„To wszystko jest smutną historią o dziennikarzu, który stał się propagandzistą”.

Michał Karnowski bagatelizuje przyznanie Andrzejowi Rzeplińskiemu Nagrody Kisiela. „Ona już dawno straciła prestiż” – oświadczył w TV Republika publicysta "wSieci". Z kolei Andrzej Urbański przekonywał, że zamieszanie wokół Nagrody Kisiela trwa już od kilku lat. „To wszystko jest trochę śmieszne i niesmaczne. Proponuję, by zostawić Stefana Kisielewskiego w spokoju” – mówił były prezes TVP.

Goście Antoniego Trzmiela poruszyli również sprawę nagrody "Hiena Roku", którą w zeszłym tygodniu SDP przyznało Tomaszowi Lisowi. „Kreowano go na autorytet, nie tylko dziennikarski. Potem nastąpiła obsesja wobec tej części społeczeństwa, która wybierała inaczej i wszystko co złe, Lis sytuował na ul. Nowogrodzkiej w gabinecie prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Ta nagroda jest w mojej ocenie czymś bolesnym. To, co Tomasz Lis powiedział reporterowi TV Republika świadczy tylko o tym, że nie jest to do końca zrównoważony człowiek” – podkreślił Urbański.

„SDP miało rację, przyznając Lisowi tę nagrodę. Do tej pory był najlepiej zarabiającym dziennikarzem w TVP. Nie można być redaktorem najbardziej wyrazistego tygodnika na rynku, a jednocześnie być moderatorem w dyskusji. To wszystko jest smutną historią o dziennikarzu, który stał się propagandzistą” – ocenił z kolei Karnowski.

Goście TV Republiki komentowali także marsze Komitetu Obrony Demokracji. „Stawiam dolary przeciwko orzechom, że kolejne demonstracje KOD będą coraz mniej liczniejsze. Zaczęli z takiego konika, że nie wiadomo, z jakimi hasłami będą protestować w styczniu” – przekonywał Urbański.

„Cała afera wokół Trybunału była próbą wykopania barykady. Jeżeli PiS-owi uda się tę sprawę wygrać, to będzie można wprowadzić zmiany, które nie śniły się nawet największym optymistom” – podkreślił z kolei Karnowski.

ez

[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. 1270lisior 23.03.2018

  Tomasz Lis odleciał – wieszczy koniec „dobrej zmiany” i namawia do buntu

  Wystarczy spojrzeć na twitterowy profil Tomasza Lisa, na którym redaktor naczelny Newsweeka, jak dziecko emocjonuje się „ustępstwami: PiS-u i zachęca do walki.

 2. trisomia2122032018 22.03.2018

  ONZ i Human Rights Watch nawołują do zabijania dzieci. Dlaczego?

  Kolejna kompromitacja organizacji pozarządowych zajmujących się prawami człowieka. Chcą chronić tylko wybranych

 3. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 4. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 5. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 6. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 7. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook