Jedynie prawda jest ciekawa


Karnowski: Karierowicze z PZPR atakują Piotrowicza

10.12.2016

„Czy nie gubimy proporcji? Są ludzie którzy mieli wieloletnie, duże kariery w PZPR, dzisiaj są atakującymi Piotrowicza, o którego jest jedno pytanie o jedną sprawę i to bardzo wątpliwą” - mówił w „Salonie Dziennikarskim” Michał Karnowski.

We wspólnej audycji Radia Warszawa, tygodnika „Idziemy” i portalu wPolityce.pl poruszono temat Stanisława Piotrowicza z PiS, oskarżanego przez opozycję o jego zaangażowanie w czasie prokuratury w PRL.

„Jeśli chce się realizować twarde hasła kontrrewolucji, (…) to lepiej mieć czyste szeregi” - powiedział Paweł Nowacki, dodając że problemem Piotrowicza jest akt oskarżenia z jego podpisem.

Prowadzący audycję Michał Karnowski zwrócił uwagę, że przecież Piotrowicz nie wystąpił przed sądem i wycofał się z tej sprawy.

Nowacki mówił dalej: „Sprawą honoru dla wielu ludzi było nie być prokuratorem w PRL”. Jak zaznaczył, ze względu na zwycięstwo w Polsce układu legitymizującego elity rządzące PRL, pojawiają się takie przypadki jak Stanisława Piotrowicza.

„To osoba, być może sympatyczna, być może skuteczna, ale dla niego bycie szefem komisji sejmowej sprawiedliwości i praw człowieka jest kłopotem” - dodał Nowacki.

Piotr Zaremba przypomniał postać Zbigniewa Wassermanna, także prokuratora z okresu PRL. Jednak jego zdaniem była jednak ważna różnica: „Wassermann był na wstępie swojej kariery politycznej oczyszczony, przedstawiony w dobrym świetle” - powiedział. Publicysta mówił również, że kiedyś Jarosław Kaczyński nie dopuściłby takiej osoby na pierwszą linię, ale dziś z jakiegoś powodu tak postąpił.

„Jeżeli w tej chwili gra się na ten podział postkomunistyczny, a to ma być moralnym, politycznym fundamentem IV RP, budowy zrębów nowego państwa, jeżeli się uprawia taką frazeologię, że oni stoją tam, gdzie ZOMO, to muszę w tym momencie powiedzieć, że Piotrowicz jest obciążeniem wizerunkowym” - powiedział z kolei Piotr Skwieciński.

„Jest obciążeniem tym bardziej, ze okazało się, że podpisał ten akt oskarżenia” - dodał publicysta.

Ks. Henryk Zieliński przy okazji sprawy Piotrowicza przypomniał wydarzenia związane z nominacją abp. Stanisława Wielgusa na metropolitę warszawskiego, gdy to politycy Prawa i Sprawiedliwości byli przeciwko człowiekowi, który tylko złożył podpis pod dokumentem o współpracę.

„Czy nie gubimy proporcji? Są ludzie którzy mieli wieloletnie, duże kariery w PZPR, dzisiaj są atakującymi Piotrowicza, o którego jest jedno pytanie o jedną sprawę i to bardzo wątpliwą” - powiedział prowadzący audycję Michał Karnowski.

„Tu chodzi o kwestię pracy prokuratorów w PRL” - mówił Piotr Zaremba. Oceniając taktykę PiS w tej sprawie, powiedział: „To naciśnięcie gazu w stopniu maksymalnym, ja tego nie rozumiem” - dodał.

„To efekt tego, że przez 26 lat pewne tematy nie zostały w Polsce dokończone. PiS bierze to na siebie” - powiedział później Nowacki.


ak

[fot. wPolityce.pl/TVP Info]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook