Jedynie prawda jest ciekawa


Karnowski: Karierowicze z PZPR atakują Piotrowicza

10.12.2016

„Czy nie gubimy proporcji? Są ludzie którzy mieli wieloletnie, duże kariery w PZPR, dzisiaj są atakującymi Piotrowicza, o którego jest jedno pytanie o jedną sprawę i to bardzo wątpliwą” - mówił w „Salonie Dziennikarskim” Michał Karnowski.

We wspólnej audycji Radia Warszawa, tygodnika „Idziemy” i portalu wPolityce.pl poruszono temat Stanisława Piotrowicza z PiS, oskarżanego przez opozycję o jego zaangażowanie w czasie prokuratury w PRL.

„Jeśli chce się realizować twarde hasła kontrrewolucji, (…) to lepiej mieć czyste szeregi” - powiedział Paweł Nowacki, dodając że problemem Piotrowicza jest akt oskarżenia z jego podpisem.

Prowadzący audycję Michał Karnowski zwrócił uwagę, że przecież Piotrowicz nie wystąpił przed sądem i wycofał się z tej sprawy.

Nowacki mówił dalej: „Sprawą honoru dla wielu ludzi było nie być prokuratorem w PRL”. Jak zaznaczył, ze względu na zwycięstwo w Polsce układu legitymizującego elity rządzące PRL, pojawiają się takie przypadki jak Stanisława Piotrowicza.

„To osoba, być może sympatyczna, być może skuteczna, ale dla niego bycie szefem komisji sejmowej sprawiedliwości i praw człowieka jest kłopotem” - dodał Nowacki.

Piotr Zaremba przypomniał postać Zbigniewa Wassermanna, także prokuratora z okresu PRL. Jednak jego zdaniem była jednak ważna różnica: „Wassermann był na wstępie swojej kariery politycznej oczyszczony, przedstawiony w dobrym świetle” - powiedział. Publicysta mówił również, że kiedyś Jarosław Kaczyński nie dopuściłby takiej osoby na pierwszą linię, ale dziś z jakiegoś powodu tak postąpił.

„Jeżeli w tej chwili gra się na ten podział postkomunistyczny, a to ma być moralnym, politycznym fundamentem IV RP, budowy zrębów nowego państwa, jeżeli się uprawia taką frazeologię, że oni stoją tam, gdzie ZOMO, to muszę w tym momencie powiedzieć, że Piotrowicz jest obciążeniem wizerunkowym” - powiedział z kolei Piotr Skwieciński.

„Jest obciążeniem tym bardziej, ze okazało się, że podpisał ten akt oskarżenia” - dodał publicysta.

Ks. Henryk Zieliński przy okazji sprawy Piotrowicza przypomniał wydarzenia związane z nominacją abp. Stanisława Wielgusa na metropolitę warszawskiego, gdy to politycy Prawa i Sprawiedliwości byli przeciwko człowiekowi, który tylko złożył podpis pod dokumentem o współpracę.

„Czy nie gubimy proporcji? Są ludzie którzy mieli wieloletnie, duże kariery w PZPR, dzisiaj są atakującymi Piotrowicza, o którego jest jedno pytanie o jedną sprawę i to bardzo wątpliwą” - powiedział prowadzący audycję Michał Karnowski.

„Tu chodzi o kwestię pracy prokuratorów w PRL” - mówił Piotr Zaremba. Oceniając taktykę PiS w tej sprawie, powiedział: „To naciśnięcie gazu w stopniu maksymalnym, ja tego nie rozumiem” - dodał.

„To efekt tego, że przez 26 lat pewne tematy nie zostały w Polsce dokończone. PiS bierze to na siebie” - powiedział później Nowacki.


ak

[fot. wPolityce.pl/TVP Info]

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook