Jedynie prawda jest ciekawa


Karnowski: Jednoznaczna wizja Kaczyńskiego

02.05.2016

Redaktor naczelny "wSieci" komentuje wystąpienie prezesa Prawa i Sprawiedliwości.

„To dobry termin na taki raport to stanie państwie w wykonaniu niekwestionowanego lidera obozu rządzącego. Nie ma tu zaskoczenia, że to Jarosław Kaczyński jest kreatorem polityki i konkretnych rozwiązań” – mówił Jacek Karnowski w rozmowie z TVP.

Zdaniem redaktora naczelnego tygodnika „wSieci” Jarosław Kaczyński może chcieć doprowadzić do zmiany konstytucji.

„Jednoznacznie wizję naszkicował Jarosław Kaczyński . Bardzo ważna zapowiedź weryfikacji konstytucji. Jak się domyślam chodzi tu o projekt nowej konstytucji na stulecie niepodległości w 2018. Dziś to się może wydawać odległe, mało realne, ale dynamika polityczna jest taka, że niczego nie można wykluczyć. Nie musi być to koniecznie samodzielnie w wykonaniu PiS, ale też w porozumieniu części sił opozycyjnych” – powiedział Karnowski.

„Jest też scenariusz drugiej kadencji. Ten wehikuł konstytucyjny miałby być takim motorem pchającym Prawo i Sprawiedliwość do przodu. Zapowiedź referendum, to też może być coś co zorganizuje nasze życie na najbliższe miesiące i lata. Krótkoterminowo to oczywiste jest to jasne wypowiedzenie swojego stanowiska przed marszem opozycji 7 maja” – dodał.

Karnowski ocenił też fragment wystąpienia Kaczyńskiego, który zapowiedział, że jego obóz polityczny nie zamierza doprowadzić do wyjścia Polski z Unii Europejskiej.

„Jarosław Kaczyński znów występuje jako ten, który dodaje paliwa, energii, upewnia obóz, który jest atakowany z wielu stron. Usłyszałem przed chwilą wypowiedź pana prof. Domańskiego jeśli się nie mylę. Twierdzenie, że obóz Prawa i Sprawiedliwości kiedykolwiek myślał o opuszczeniu UE jest to po prostu nieprawda. Każdy kto zna tych ludzi, wie, że takich myśli nie ma” – powiedział naczelny „wSieci”.

Skomentował też słowa Kaczyńskiego dotyczące problemu poprawności politycznej.

„Każdy kto ceni wolność, wie jak poprawność polityczna pęta opinie zachodu, że tam już praktycznie nic nie można powiedzieć, jedyna różnica polega na tym, kto jest bardziej poprawny i zwalcza kulturową prawicę. Mnie to osobiście bardzo cieszy, że Jarosław Kaczyński dostrzega to zagrożenie i w Polsce będzie inaczej” – powiedział.

„Ten temat nowej konstytucji może szybko wyjść z agendy, ale może też stać się osią koordynującą całą dynamikę polityczną. Jedno warto powiedzieć, że Jarosław Kaczyński jako lider obozu chciałby pozostawić po sobie nową konstytucję. To byłoby dzieło wieńczące wielką karierę polityczną, wielkie osiągnięcia, ale także upadki w przeszłości, także wydarzenia tak tragiczne jak katastrofa smoleńska. To może być postrzegane jako pozostawienie wielkiego dziedzictwa politycznego” – stwierdził Jacek Karnowski.

Mly/tvp.info

fot. [wPolityce.pl/tvp.info]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook