Jedynie prawda jest ciekawa


Karnowski: Jednoznaczna wizja Kaczyńskiego

02.05.2016

Redaktor naczelny "wSieci" komentuje wystąpienie prezesa Prawa i Sprawiedliwości.

„To dobry termin na taki raport to stanie państwie w wykonaniu niekwestionowanego lidera obozu rządzącego. Nie ma tu zaskoczenia, że to Jarosław Kaczyński jest kreatorem polityki i konkretnych rozwiązań” – mówił Jacek Karnowski w rozmowie z TVP.

Zdaniem redaktora naczelnego tygodnika „wSieci” Jarosław Kaczyński może chcieć doprowadzić do zmiany konstytucji.

„Jednoznacznie wizję naszkicował Jarosław Kaczyński . Bardzo ważna zapowiedź weryfikacji konstytucji. Jak się domyślam chodzi tu o projekt nowej konstytucji na stulecie niepodległości w 2018. Dziś to się może wydawać odległe, mało realne, ale dynamika polityczna jest taka, że niczego nie można wykluczyć. Nie musi być to koniecznie samodzielnie w wykonaniu PiS, ale też w porozumieniu części sił opozycyjnych” – powiedział Karnowski.

„Jest też scenariusz drugiej kadencji. Ten wehikuł konstytucyjny miałby być takim motorem pchającym Prawo i Sprawiedliwość do przodu. Zapowiedź referendum, to też może być coś co zorganizuje nasze życie na najbliższe miesiące i lata. Krótkoterminowo to oczywiste jest to jasne wypowiedzenie swojego stanowiska przed marszem opozycji 7 maja” – dodał.

Karnowski ocenił też fragment wystąpienia Kaczyńskiego, który zapowiedział, że jego obóz polityczny nie zamierza doprowadzić do wyjścia Polski z Unii Europejskiej.

„Jarosław Kaczyński znów występuje jako ten, który dodaje paliwa, energii, upewnia obóz, który jest atakowany z wielu stron. Usłyszałem przed chwilą wypowiedź pana prof. Domańskiego jeśli się nie mylę. Twierdzenie, że obóz Prawa i Sprawiedliwości kiedykolwiek myślał o opuszczeniu UE jest to po prostu nieprawda. Każdy kto zna tych ludzi, wie, że takich myśli nie ma” – powiedział naczelny „wSieci”.

Skomentował też słowa Kaczyńskiego dotyczące problemu poprawności politycznej.

„Każdy kto ceni wolność, wie jak poprawność polityczna pęta opinie zachodu, że tam już praktycznie nic nie można powiedzieć, jedyna różnica polega na tym, kto jest bardziej poprawny i zwalcza kulturową prawicę. Mnie to osobiście bardzo cieszy, że Jarosław Kaczyński dostrzega to zagrożenie i w Polsce będzie inaczej” – powiedział.

„Ten temat nowej konstytucji może szybko wyjść z agendy, ale może też stać się osią koordynującą całą dynamikę polityczną. Jedno warto powiedzieć, że Jarosław Kaczyński jako lider obozu chciałby pozostawić po sobie nową konstytucję. To byłoby dzieło wieńczące wielką karierę polityczną, wielkie osiągnięcia, ale także upadki w przeszłości, także wydarzenia tak tragiczne jak katastrofa smoleńska. To może być postrzegane jako pozostawienie wielkiego dziedzictwa politycznego” – stwierdził Jacek Karnowski.

Mly/tvp.info

fot. [wPolityce.pl/tvp.info]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook