Jedynie prawda jest ciekawa


Karczewski: Tusk w Polsce byłby cieniem premiera

03.12.2016

Stanisław Karczewski, Marszałek Senatu, mówił na antenie RMF FM o szansach Donalda Tuska na powrót do Polski, a także jego ewentualnym miejscu na scenie politycznej.

„Jest na pewno zdolnym politykiem, skutecznym politykiem, ale gdyby teraz wrócił do polityki, musiałby zająć miejsce obok cienia premiera, czyli obok pana Grzegorza Schetyny i być, nie wiem, dodatkowym cieniem wicepremierem, prawda?” – mówił Karczewski. 

„Obserwuję, co robi i co mówi pan premier, prezydent - różnie w tej chwili tytułuje się pana Donalda Tuska. Z dużym zaskoczeniem przeczytałem też cały wywiad z nim (...). W wielu kwestiach zaskakuje mnie jeszcze bardziej niż zaskakiwał do tej pory, twierdząc chociażby, że przyszłość Polski zależy od tego, w jaki sposób opozycja będzie funkcjonować. No nie... Ja myślę, że przyszłość Polski zależy od tego, jak odpowiedzialnie politycy będą się zachowywać” - stwierdził marszałek. 

Karczewski był również pytany o przyszłość Trybunału Konstytucyjnego, czy będzie spokojna, a także kwestię o powołania nowego prezesa. 

„Myślę, że emocje opadają, są coraz mniejsze. (…) Myślę, że dojdzie do dobrych rozwiązań. Dojdzie do tego, że Trybunał Konstytucyjny zajmie się tym, czym się powinien zajmować” - ocenił. 

Karczewski odniósł się także w trakcie rozmowy do sprawy senatora Józefa Piniora. 

„Znam pana senatora Piniora, wcześniej eurodeputowanego, bohatera Solidarności. Znam jego zasługi, znam również jego działalność w Senacie. Bardzo często nie zgadzałem się z nim, ale bardzo szanowałem i postawę, i wielką odpowiedzialność, i troskę za Polskę. (…) Jeśli coś się wydarzyło, to jest bardzo przykre i oczywiście godne potępienia” – powiedział marszałek. 


ak/RMF FM 

[fot. YouTube/TV Republika]

Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 7. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 8. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook