Jedynie prawda jest ciekawa


Karczewski: Tusk jako szef RE powinien być obiektywny

06.03.2017

„Nigdy nie słyszałem, by Jacek Saryusz-Wolski wypowiadał się krytycznie o jakimkolwiek, w tym polskim rządzie. Donald Tusk jako przewodniczący Rady Europejskiej powinien być obiektywny. Niestety, wpisał się w działania opozycji, krytykuje polski rząd. Nie słyszałem, by podobnie krytykował inne rządy” - powiedział marszałek Senatu Stanisław Karczewski w wywiadzie dla „Super Expressu”.

Marszałek Senatu wytłumaczył dlaczego Jarosław Kaczyński nie jest kandydatem PiS na przewodniczącego Rady Europejskiej. „ Jest prezesem partii rządzącej, która wprowadza ambitne i potrzebne Polsce reformy, kieruje nią bardzo dobrze i nie byłoby żadnego sensu, by ubiegał się o jakiekolwiek stanowisko poza krajem” - podkreślił.

Rozmówca odniósł się do zarzutów stawianych premier Beacie Szydło w sprawie lotów wojskową casą. „Bezpieczeństwo najważniejszych osób w państwie jest najważniejsze. I fakt, że premier wraca do domu samolotem, jest czymś naturalnym. Z tego, co mi wiadomo, loty casą są tańsze niż embraerem” - ocenił Karczewski.

Polityk wyraził opinię na temat wniosku PiS do Trybunału Konstytucyjnego o zbadanie procesu wyboru Małgorzaty Gersdorf na I prezesa Sądu Najwyższego. „Jeżeli duża grupa posłów(...) uznaje, że ma wątpliwość co do trybu wyboru prezes Sądu Najwyższego, ma prawo i możliwość wystąpić do Trybunału Konstytucyjnego o zbadanie tego trybu – zaznaczył.

Dodał, że pomiędzy PiS a środowiskiem sędziowskim nie jest prowadzona „wojna”.

„Jest to działanie mające na celu poprawę funkcjonowania sądów. Do mojego biura senatorskiego zgłaszają się najczęściej obywatele mający problemy właśnie z patologiami wymiaru sprawiedliwości. To, że zmiany są konieczne, przez lata przyznawali nawet obecni przedstawiciele opozycji. Platforma Obywatelska miała osiem lat na ich wprowadzenie, nie zrobiła nic – mówił marszałek Senatu.


Karczewski odniósł się do zarzutów stawianych przez media oraz opozycję w związku ze zmianami jakie PiS chce wprowadzić w jednoturowych głosowaniach w wyborach prezydentów miast i burmistrzów oraz wójtów. „ To pogłoski lansowane przez Platformę Obywatelską i podchwycone przez media. Ale może warto zastanowić się nad tym rozwiązaniem. W głosowaniu do Senatu nie ma drugiej tury i nikt nie uważał tego za coś niezwykłego. W jednomandatowych okręgach wygrywa po prostu ten, kto zbierze najwięcej głosów i nie wyobrażam sobie, by organizować drugą turę” - ocenił marszałek.

[fot.youtube/Telewizja Republika]

MW/se.pl

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook