Jedynie prawda jest ciekawa


"Kampania PO była oszustwem"

06.12.2011

- Skwapliwość z jaką część polskich elit chce lekką ręką oddać część polskiej suwerenności mocno niepokoi – ocenia w rozmowie z portalem Stefczyk.Info prof. Zdzisław Krasnodębski, socjolog z Uniwersytetu w Bremie, znawca spraw europejskich.

W jego ocenie zadziwia także forma w jakiej jest to czynione – w Berlinie, bez poważnej rozmowy na forum parlamentu polskiego.

- Sprawa dotyczy rzeczy fundamentalnej,  a próbuje się ją przedstawić jako rozstrzygnięta już, oczywistą. Widać w tym lekceważący stosunek do Polaków, do narodu i suwerena jakim jest właśnie on – podkreśla. Jego zdaniem widać, że nie ma mowy o tym by „Europa mówiła Sikorskim”, bo decyzje podejmują "pani Merkel z panem Sarkozym i można mówić o otwartej hegemonii Niemiec".

- Prasa niemiecka otwarcie pisze, że dawny dylemat Kissingera do kogo zadzwonić by dowiedzieć się jakie jest stanowisko Europy został rozstrzygnięty. Wiadomo, że trzeba zadzwonić do pani kanclerz Merkel. To ona podejmuje decyzje. Tak wygląda ten system - podkreśla profesor Krasnodębski.

Pytany o realne znaczenie propagandowo przedstawianego jako sukces wystąpienia ministra Sikorskiego w Berlinie, socjolog odpowiada: - Zasadnicze przesłanie ministra Sikorskiego było takie, że Polska nie będzie przeszkadzała, że Polska zgadza się ze stanowiskiem niemieckim, właściwie podpisujemy czek in blanco. Charakterystyczne, że konkretnych propozycji Sikorskiego nikt na poważnie nie analizował, nie rozważał.

Z całego zamieszania, zdaniem rozmówcy Stefczyk.info, płyną dwa wnioski. Pierwszy, że Polaków to poruszyło, nareszcie zaczęli o tym rozmawiać, zobaczyli, że coś się dzieje, że jest jakiś historyczny moment, że ten kryzys ma poważne konsekwencje polityczne. - Na chwilę przynajmniej mniej zajmujemy się ubiorem ministra Nowaka czy sytuacją w PiS - podkreśla profesor.

Drugi wniosek jest zaś taki, że ujawniło się w jak dużym stopniu kampania wyborcza Platformy Obywatelskiej była oszustwem.

- Przecież przed wyborami rządząca Platforma Obywatelska twierdziła, że nadal trwa zielona wyspa, ledwie na marginesie, troszeczkę wspominano o jakiś tam reformach. A z exposé dowiedzieliśmy się, że sytuacja jest tak dramatyczna, że trzeba specjalnej mobilizacji i wielkich cięć. Nagle woła się, że potrzebne jest wydłużenie wieku emerytalnego, choć jeszcze kilka miesięcy temu minister finansów Jacek Rostowski o tym nie wspominał. Podobnie gdy chodzi o politykę zagraniczną w kampanii wyborczej nikt nie powiedział jakie są prawdziwe zamiary tej ekipy. W expose premier o tym milczał. I nagle minister Sikorski wygłasza taką mowę w Berlinie… O tym powinno się uprzedzić wyborców, na tym polega uczciwa kampania. Ta prowadzona przez PO w dużym stopniu była oszustwem – mówi Zdzisław Krasnodębski.

Gim
[fot. Mik]

 

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook