Jedynie prawda jest ciekawa


Kamiński: wystąpienie Tuska zupełnie niewiarygodne

23.11.2013

"Mieliśmy już trzy expose, dziesięć rekonstrukcji rządu, kilka nowych otwarć i nic z tego nie wychodziło, nic się nie zmieniało" - mówi Mariusz Antoni Kamiński z PiS.

W Polsce nie da się przeprowadzić reform przy tolerancji dla korupcji; obecnie mamy do czynienia z największą aferą korupcyjną w historii, co czyni wystąpienie premiera zupełnie niewiarygodnym - ocenił sobotnią przemowę Donalda Tuska poseł PiS Mariusz Antoni Kamiński.

W sobotę zorganizowano konwencję krajową PO, zapowiadaną jako nowe otwarcie programowe Platformy Obywatelskiej. Wydarzenie otworzyło przemówienie lidera partii Donalda Tuska.

"Premier Tusk jest zupełnie oderwany od rzeczywistości. Co innego mówi premier, a zupełnie inaczej żyje się Polakom" - ocenił w rozmowie z PAP poseł Prawa i Sprawiedliwości Kamiński.

Poseł PiS odniósł się do sprawy korupcji przy przetargach teleinformatycznych i zarzutów prokuratury wobec byłego ministra transportu Sławomira Nowaka. "Premier mówił o braku tolerancji dla korupcji, a tymczasem mamy do czynienia z największą aferą korupcyjną w historii Polski. W dodatku obok premiera siedział Sławomir Nowak, który ma postawione zarzuty prokuratorskie, co czyni wystąpienie Tuska zupełnie niewiarygodnym" - ocenił Kamiński.

Jak mówił, że w Polsce nie da się przeprowadzić żadnej reformy, jeśli jest tolerancja dla korupcji, "jeżeli mamy do czynienia z tak wszechobecną korupcją jak w rządzie Donalda Tuska". "Cokolwiek by nie powiedział premier, to się nie powiedzie bez skutecznej walki z korupcją, a on tego nie może zagwarantować" - dodał poseł PiS.

"Mieliśmy już trzy expose, dziesięć rekonstrukcji rządu, kilka nowych otwarć i nic z tego nie wychodziło, nic się nie zmieniało. Premier nie ma nowego programu, a jeśli ma jakieś zapiski, to są one niewiarygodne" - stwierdził Kamiński.

W ostatnich dniach CBA zatrzymało 20 osób podejrzewanych o korupcję. Ma to związek z prowadzonym przez stołeczną prokuraturę apelacyjną śledztwem dot. zamówień na zakup sprzętu i usług teleinformatycznych przez Centrum Projektów Informatycznych b. MSWiA oraz KGP. Wśród zatrzymanych byli wiceprezes Głównego Urzędu Statycznego, pracownik Centrum Informatyki Statystycznej, Monika F. była już naczelnik Wydziału Zamówień Publicznych w Biurze Dyrektora Generalnego MSZ oraz 15 przedstawicieli firm informatycznych.

PAP/run

fot. PAP/Rafał Guz

Warto poczytać

 1. dawid-winiarski-22072018 22.07.2018

  Cudowne uzdrowienie czy symulacja? Co tak naprawdę się stało nowemu męczennikowi opozycji

  Ostatnie posiedzenie Sejmu wzbudziło spore zainteresowanie opinii publicznej

 2. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 3. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 4. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 5. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 6. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 7. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 8. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook