Jedynie prawda jest ciekawa


Kamiński: wystąpienie Tuska zupełnie niewiarygodne

23.11.2013

"Mieliśmy już trzy expose, dziesięć rekonstrukcji rządu, kilka nowych otwarć i nic z tego nie wychodziło, nic się nie zmieniało" - mówi Mariusz Antoni Kamiński z PiS.

W Polsce nie da się przeprowadzić reform przy tolerancji dla korupcji; obecnie mamy do czynienia z największą aferą korupcyjną w historii, co czyni wystąpienie premiera zupełnie niewiarygodnym - ocenił sobotnią przemowę Donalda Tuska poseł PiS Mariusz Antoni Kamiński.

W sobotę zorganizowano konwencję krajową PO, zapowiadaną jako nowe otwarcie programowe Platformy Obywatelskiej. Wydarzenie otworzyło przemówienie lidera partii Donalda Tuska.

"Premier Tusk jest zupełnie oderwany od rzeczywistości. Co innego mówi premier, a zupełnie inaczej żyje się Polakom" - ocenił w rozmowie z PAP poseł Prawa i Sprawiedliwości Kamiński.

Poseł PiS odniósł się do sprawy korupcji przy przetargach teleinformatycznych i zarzutów prokuratury wobec byłego ministra transportu Sławomira Nowaka. "Premier mówił o braku tolerancji dla korupcji, a tymczasem mamy do czynienia z największą aferą korupcyjną w historii Polski. W dodatku obok premiera siedział Sławomir Nowak, który ma postawione zarzuty prokuratorskie, co czyni wystąpienie Tuska zupełnie niewiarygodnym" - ocenił Kamiński.

Jak mówił, że w Polsce nie da się przeprowadzić żadnej reformy, jeśli jest tolerancja dla korupcji, "jeżeli mamy do czynienia z tak wszechobecną korupcją jak w rządzie Donalda Tuska". "Cokolwiek by nie powiedział premier, to się nie powiedzie bez skutecznej walki z korupcją, a on tego nie może zagwarantować" - dodał poseł PiS.

"Mieliśmy już trzy expose, dziesięć rekonstrukcji rządu, kilka nowych otwarć i nic z tego nie wychodziło, nic się nie zmieniało. Premier nie ma nowego programu, a jeśli ma jakieś zapiski, to są one niewiarygodne" - stwierdził Kamiński.

W ostatnich dniach CBA zatrzymało 20 osób podejrzewanych o korupcję. Ma to związek z prowadzonym przez stołeczną prokuraturę apelacyjną śledztwem dot. zamówień na zakup sprzętu i usług teleinformatycznych przez Centrum Projektów Informatycznych b. MSWiA oraz KGP. Wśród zatrzymanych byli wiceprezes Głównego Urzędu Statycznego, pracownik Centrum Informatyki Statystycznej, Monika F. była już naczelnik Wydziału Zamówień Publicznych w Biurze Dyrektora Generalnego MSZ oraz 15 przedstawicieli firm informatycznych.

PAP/run

fot. PAP/Rafał Guz

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook