Jedynie prawda jest ciekawa


Kamiński do PO: Dość tych kłamstw!

04.10.2016

Minister koordynator odpowiada na zarzuty opozycji.

Służby specjalne nie zajmują się sędziami Trybunału Konstytucyjnego i ich korespondencją - oświadczył we wtorek minister koordynator Mariusz Kamiński. Wcześniej w Sejmie poseł PO Krzysztof Brejza sugerował, że mogło dojść do inwigilacji sędziów Trybunału.

We wtorek, na początku posiedzenia Sejmu, Brejza zgłosił wniosek formalny o odroczenie posiedzenia do środy. Jak zaznaczył, przerwa w obradach miałaby służyć przygotowaniu informacji przez ministra koordynatora służb specjalnych Mariusza Kamińskiego i ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobrę na temat "inwigilacji sędziów Trybunału Konstytucyjnego".

Poseł Brejza nawiązał do maili sędziów TK, opublikowanych w poniedziałek przez media. Jak podkreślił, w czasie gdy odbywał się tzw. czarny protest, TVP Info od rana informowała o wycieku korespondencji elektronicznej.

"To dziwna sytuacja, która może wskazywać na to, że służby są wykorzystywane do szpiegowania polskich sędziów. Skąd rządowa telewizja, z jakiego źródła, dysponowała treścią prywatnej korespondencji sędziów TK? Czy ma to związek z działaniami operacyjnymi podejmowanymi wobec sędziów Trybunału? Czy ma to związek z tym, że w Katowicach toczy się śledztwo w sprawie prezesa TK? Czy podejmujecie inwigilacji niezawisłych sędziów" - pytał Brejza.

Do słów posła PO odniósł się z mównicy sejmowej Kamiński. "Chcę zaprotestować przeciwko insynuacjom, jakie miały miejsce przed chwilą. Dosyć tych kłamstw i insynuacji. Służby specjalne wykonują swoje ustawowe działania. Jeżeli chodzi o sprawę sędziów TK, wycieku maili i tak dalej, służby specjalne nie zajmują się tymi sprawami" - powiedział Kamiński.

Sejm odrzucił wniosek o przerwę w obradach.

W niedzielę portal tvp.info poinformował, iż dotarł do wymiany e-mailowej między sędziami Trybunału Konstytucyjnego wybranymi przez Platformę Obywatelską z kwietnia, maja i czerwca 2015 r.

Z maili ma wynikać, że jeszcze zanim PO zaproponowała poprawkę do projektu ustawy ws. TK, pozwalającą na obsadzenie większej liczby miejsc w Trybunale Konstytucyjnym kandydatami Platformy, prezes TK Andrzej Rzepliński, wiceprezes Stanisław Biernat i sędzia Piotr Tuleja "doskonale zdawali sobie sprawę z konsekwencji działań podejmowanych przez poprzedni rząd" - czytamy na portalu.

Mly/PAP

fot. [PAP/Paweł Supernak]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook