Jedynie prawda jest ciekawa

Kaja Godek: Kampanie antyaborcyjne zmieniają Polskę

14.04.2015

W 2013 roku, gdy prowadzono dużą kampanię antyaborcyjną, po raz pierwszy nastąpił spadek liczby aborcji.

Kaja Godek, Pełnomocnik Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej „Stop aborcji” podkreśla, że 2013 rok był rokiem dużej kampanii antyaborcyjnej związanej ze zbiórką podpisów i procedowaniem w Sejmie projektu chroniącego życie dzieci u których lekarze podejrzewali chorobę lub wadę genetyczną.

„Choć projekt został odrzucony w pierwszym czytaniu, widać, że debata, którą wywołał, przyniosła dobre skutki i przynajmniej chwilowo zablokowała zapędy lewicowych ideologów. Wciąż jednak zabija się setki dzieci, a zapisana w ustawie dopuszczalność służy do tworzenia z zabijania normy postępowania w trudnej sytuacji" - zaznacza Godek na stopaborcji.pl

Autorka przypomina, że aktualnie trwa zbiórka podpisów pod kolejnym projektem – tym razem dającym ochronę prawną każdemu dziecku od momentu poczęcia.

„Zdajemy sobie sprawę z tego, że wszystkie osoby zaangażowane w zbiórkę, wspierające ją finansowo, medialnie, modlitewnie lub w jakikolwiek inny sposób – przyczyniają się do budowania lepszej Polski" - podkreśla działaczka pro life. 

Każdy może włączyć się w akcje Fundacji Pro- prawo do życia poprzez zbieranie podpisów: www.stopaborcji.pl/podpisy

stopaborcji.pl/es

fot. PAP/Radek Pietruszka

 


CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook