Jedynie prawda jest ciekawa


Kadencja wielkiej smuty

08.11.2011

Łukasz Warzecha, komentator „Faktu”, przyznaje w rozmowie z portalem Stefczyk.info, że przyszłość polskiej polityki nie rysuje się różowo. - Spodziewam się zdecydowanie zmiany na gorsze w polskiej polityce – przyznaje.

W jego ocenie pogorszenie sytuacji związane jest z kilkoma kwestiami. - Po pierwsze, do Sejmu dostali się ludzie Palikota. Ja ich określam mianem Hunów. Możemy się spodziewać, że ich obsesje będą odciągać uwagę opinii publicznej od spraw naprawdę ważnych. Poza tym działalność tej partii będzie wyrządzać realną szkodę w kraju. Anna Grodzka, Robert Biedroń, czy Roman Kotliński, którzy znaleźli się w parlamencie, to osoby, którym obce są podstawowe normy naszej cywilizacji. Oni je będą czynnie kontestować – tłumaczy dziennikarz.

Drugą sprawą, która będzie negatywnie wpływała na polską politykę, są zmiany na lewicy. - Jestem zmartwiony osłabieniem postkomunistycznej lewicy, ponieważ na tym zyskał Palikot. Tymczasem tradycyjna lewica była wciągnięta w system, pewnych ruchów ona nie podejmowałaby, nie wychodziłaby z pewnymi inicjatywami, gdyby była główną siłą lewicową w Sejmie. Boję się, że obecnie w ramach konkurencji możemy mieć do czynienia z licytacją na radykalizm – przyznaje Warzecha. Zaznacza jednak, że „na razie trudno przesądzać o czymkolwiek”.

Trzecią sprawą, wymienianą przez naszego rozmówcę, są zmiany w PiSie. - Po ostatnich wydarzeniach straciłem nadzieję, że PiS może odegrać znaczącą rolę w tej kadencji Sejmu. On stał się partią skupioną przede wszystkim na sobie. W momencie gdy należałoby oczekiwać od niej wyrazistego głosu w związku z wydarzeniami w Unii Europejskiej, partia skupiała się na wykluczaniu ze swoich szeregów kolejnych posłów – tłumaczy publicysta. Zaznacza, że wykluczanie z szeregów partii osób wyrazistych powoduje ustanie ruchu intelektualnego. - Nie mam nadziei, że formacja Kaczyńskiego będzie skuteczną opozycją – uważa nasz rozmówca.

Łukasz Warzecha jest zdania, że wymienione czynniki powodują jego sceptycyzm dotyczący poziomu politycznego zaczynającej się kadencji parlamentu. - Czeka nas bardzo kiepska kadencja. Będziemy mieli okres smuty. Z jednej strony widoczne będzie poczucie bezkarności władzy oraz poczucie bezsilności, dekadencji, niszczącego rozkładu po stronie opozycji – mówi Warzecha. Zaznacza, że nikt nie jest w stanie wszystkiego przewidzieć. - Nie wiadomo, jak się potoczy sytuacja ekonomiczna w Polsce. Ona może spowodować, że kadencja zostanie skrócona – dodaje publicysta.

saż
[Fot. PAP/Jacek Turczyk]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook