Jedynie prawda jest ciekawa

Kaczyński we "wSieci": Duda może wygrać!

06.05.2015

"To byłby, w zmienionych okolicznościach, powrót do prezydentury śp. Lecha Kaczyńskiego."

Lider PiS Jarosław Kaczyński wierzy, że Andrzej Duda może wygrać wybory prezydenckie. - Sądzę, że w pierwszej turze wyborów będzie wynik podobny do tego sprzed pięciu lat. Ja wówczas zdobyłem 36,5 proc., a Komorowski 41,5 proc. A więc pięć punktów różnicy. Ja tego nie zdołałem nadrobić, ale uważam, że Andrzej Duda może tego dokonać – mówi Jarosław Kaczyński. W najnowszym numerze tygodnika „wSieci” Jacek i Michał Karnowscy rozmawiają z Jarosławem Kaczyńskim, prezesem Prawa i Sprawiedliwości.

- Mam przekonanie, że będzie prezydentem energicznym, aktywnym, prezydentem ciężkiej pracy i dialogu. To byłby, w zmienionych okolicznościach, powrót do prezydentury śp. Lecha Kaczyńskiego. Przede wszystkim do działania na rzecz dynamicznego rozwoju Polski. Do tego nacisk na sprawy społeczne, na sprawiedliwość, na politykę historyczną. To byłaby polityka tworząca poczucie wspólnoty wokół wartości. Polityka, która próbuje do dobrych wartości przyciągnąć także tych, którzy dziś nimi nie żyją. Wreszcie, to szukanie drogi do podniesienia rangi Polski, licytacja w górę, pozwolę sobie użyć określenia - lewarowanie pozycji naszego kraju — mówi prezes Prawa i Sprawiedliwości.

Jarosław Kaczyński przyznaje, że wybory prezydenckie są ważne na kilku płaszczyznach. - Sukces w tych wyborach byłby dobrym otwarciem, zapowiedzią sukcesu w wyborach parlamentarnych — czytamy.

- Wielu z jego [Komorowskiego - przyp. red.] potencjalnych wyborców zostanie w domach. Ci ludzie zgadzają się z hasłem „Dość tej kompromitacji”. Komorowski ma tego pełną świadomość, dlatego ucieka przed debatą telewizyjną przed pierwszą turą - tak prezes PiS odnosi się do pytań o możliwą drugą turę wyborów. Jarosław Kaczyński jest przekonany, że Polacy zasługują na szansę, którą może się okazać prezydentura Andrzeja Dudy:

- Trzeba mówić, że modernizacja może być przeprowadzana sprawniej, lepiej, szybciej, że można przyspieszyć tempo rozwoju gospodarczego. Że można unikać sytuacji takich jak ta z nowymi autostradami. (…) Polacy to społeczeństwo, które odniosło sukces — wbrew władzy PO, która podnosi podatki, utrudnia życie. Mimo to Polacy są przedsiębiorczy, aktywni, potrafią bardzo wiele — to potencjał, który może sprawić, że najbliższe lata przyniosą bardzo dynamiczny rozwój. Trzeba jednak zmienić władzę, która przez osiem lat pokazała, że jedynym jej skutecznym działaniem jest ciągłe ograniczanie możliwości Polaków.

Więcej o zbliżających się wyborach i ich konsekwencjach dla Polaków mówi Jarosław Kaczyński w najnowszym wydaniu tygodnika „wSieci”, w sprzedaży od 4 maja br. Tygodnik dostępny jest teraz także w formie e-wydania na tablety i smartfony w AppStore i Google Play. Wystarczy pobrać bezpłatną aplikację wSieci, działającą na platformach iOS i Android. Szczegóły także na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!

jkub

[fot. Stefczyk.info/wSieci]
CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook