Jedynie prawda jest ciekawa


Kaczyński: trzeba pilnować niepodległości

10.11.2013

"W mojej ocenie ruch narodowy nie pomaga w zbudowaniu w Polsce przełomu. Zachęcałbym więc tych, dla których moje zdanie jest ważne, by wzięli udział w innych formach obchodów Święta Niepodległości niż ten marsz. Wieczorem 10 listopada zapraszamy na nasze obchody, a 11 do Krakowa" - mówi prezes PiS Jarosław Kaczyński w rozmowie z portalem wPolityce.pl.

W tych dniach, jak każdego miesiąca w okolicach 10., myśli moje i wielu Polaków kierują się w sposób szczególny ku ofiarom tragedii smoleńskiej. Ta sprawa, sposób jej potraktowania, też dużo mówi o stanie w jakim jest nasze państwo - mówi Jarosław Kaczyński, podkreślając że sprawa niepodległości wciąż stoi przed Polakami, jako pilne i aktualne zadanie.

Niepodległość musi być wzmacniana i pilnowana, bo pewne jej atrybuty można stracić niezauważalnie. Sytuacja w Europie budzi niepokój. Narastają nurty kwestionujące prawa państw narodowych do niepodległości, agresywnie domagające się rezygnacji z tego co dla Polaków święte - zaznacza. Zdaniem prezesa PiS, także w Polsce obecne są "siły polityczne, kwestionujące nie tylko wagę państwowości, ale i samą polskość". Jak podkreśla, polski patriota musi brać to pod uwagę.

Jestem przekonany, że działając razem, mądrze i zdecydowanie, możemy się tym procesom przeciwstawić, możemy naszą niepodległość wzmocnić, możemy uzyskać dla Polski właściwe, godne miejsce w rodzinie europejskich niepodległych państw. Ale by to osiągnąć musimy działać razem. Wszyscy pragnący zmiany w Polsce powinni zjednoczyć się wokół Prawa i Sprawiedliwości - podkreśla.

Zdaniem Jarosława Kaczyńskiego, budowanie nowych inicjatyw, które rozbijają jedność, nie pomogą Polsce. " W mojej ocenie ruch narodowy nie pomaga w zbudowaniu w Polsce przełomu. Zachęcał bym więc tych, dla których moje zdanie jest ważne, by wzięli udział w innych formach obchodów Święta Niepodległości niż ten marsz. Wieczorem 10 listopada zapraszamy na nasze obchody, a 11 do Krakowa" - apeluje prezes PiS.

Program społecznych obchodów Narodowego Święta Niepodległości pod patronatem Jarosława Kaczyńskiego

Warszawa, 10 listopada 2013 r.
godz. 18:45 – archikatedra pw. św. Jana Chrzciciela
Koncert na Święto Niepodległości, chór archikatedry warszawskiej pod dyrekcją Dariusza Zimnickiego
Msza św. w intencji ofiar katastrofy w Smoleńsku i za Ojczyznę
godz. 20:30 – Marsz Pamięci pod Pałac Prezydencki, Apel Pamięci
godz. 21 – złożenie kwiatów pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego, pl. Piłsudskiego. Wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego.

Kraków, 11 listopada 2013 r.
godz. 16.15 - złożenie kwiatów pod pomnikiem bł. Jana Pawła II
godz. 16.30 – Msza św. w Katedrze Wawelskiej
godz. 17.30 - złożenie kwiatów przy grobie Marszałka Józefa Piłsudskiego, Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i Marii Kaczyńskiej przez delegację Prawa i Sprawiedliwości
- przemarsz pod Krzyż Katyński
- wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego oraz przedstawiciela delegacji węgierskiej

kop/wpolityce.pl/wydarzenia/66672-jaroslaw-kaczynski-specjalnie-dla-wpolitycepl-niepodleglosc-musi-byc-wzmacniana-i-pilnowana-bo-pewne-jej-atrybuty-mozna-stracic-niezauwazalnie">wPolityce.pl
[Fot. Facebook]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook