Jedynie prawda jest ciekawa


Kaczyński: trzeba pilnować niepodległości

10.11.2013

"W mojej ocenie ruch narodowy nie pomaga w zbudowaniu w Polsce przełomu. Zachęcałbym więc tych, dla których moje zdanie jest ważne, by wzięli udział w innych formach obchodów Święta Niepodległości niż ten marsz. Wieczorem 10 listopada zapraszamy na nasze obchody, a 11 do Krakowa" - mówi prezes PiS Jarosław Kaczyński w rozmowie z portalem wPolityce.pl.

W tych dniach, jak każdego miesiąca w okolicach 10., myśli moje i wielu Polaków kierują się w sposób szczególny ku ofiarom tragedii smoleńskiej. Ta sprawa, sposób jej potraktowania, też dużo mówi o stanie w jakim jest nasze państwo - mówi Jarosław Kaczyński, podkreślając że sprawa niepodległości wciąż stoi przed Polakami, jako pilne i aktualne zadanie.

Niepodległość musi być wzmacniana i pilnowana, bo pewne jej atrybuty można stracić niezauważalnie. Sytuacja w Europie budzi niepokój. Narastają nurty kwestionujące prawa państw narodowych do niepodległości, agresywnie domagające się rezygnacji z tego co dla Polaków święte - zaznacza. Zdaniem prezesa PiS, także w Polsce obecne są "siły polityczne, kwestionujące nie tylko wagę państwowości, ale i samą polskość". Jak podkreśla, polski patriota musi brać to pod uwagę.

Jestem przekonany, że działając razem, mądrze i zdecydowanie, możemy się tym procesom przeciwstawić, możemy naszą niepodległość wzmocnić, możemy uzyskać dla Polski właściwe, godne miejsce w rodzinie europejskich niepodległych państw. Ale by to osiągnąć musimy działać razem. Wszyscy pragnący zmiany w Polsce powinni zjednoczyć się wokół Prawa i Sprawiedliwości - podkreśla.

Zdaniem Jarosława Kaczyńskiego, budowanie nowych inicjatyw, które rozbijają jedność, nie pomogą Polsce. " W mojej ocenie ruch narodowy nie pomaga w zbudowaniu w Polsce przełomu. Zachęcał bym więc tych, dla których moje zdanie jest ważne, by wzięli udział w innych formach obchodów Święta Niepodległości niż ten marsz. Wieczorem 10 listopada zapraszamy na nasze obchody, a 11 do Krakowa" - apeluje prezes PiS.

Program społecznych obchodów Narodowego Święta Niepodległości pod patronatem Jarosława Kaczyńskiego

Warszawa, 10 listopada 2013 r.
godz. 18:45 – archikatedra pw. św. Jana Chrzciciela
Koncert na Święto Niepodległości, chór archikatedry warszawskiej pod dyrekcją Dariusza Zimnickiego
Msza św. w intencji ofiar katastrofy w Smoleńsku i za Ojczyznę
godz. 20:30 – Marsz Pamięci pod Pałac Prezydencki, Apel Pamięci
godz. 21 – złożenie kwiatów pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego, pl. Piłsudskiego. Wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego.

Kraków, 11 listopada 2013 r.
godz. 16.15 - złożenie kwiatów pod pomnikiem bł. Jana Pawła II
godz. 16.30 – Msza św. w Katedrze Wawelskiej
godz. 17.30 - złożenie kwiatów przy grobie Marszałka Józefa Piłsudskiego, Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i Marii Kaczyńskiej przez delegację Prawa i Sprawiedliwości
- przemarsz pod Krzyż Katyński
- wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego oraz przedstawiciela delegacji węgierskiej

kop/wpolityce.pl/wydarzenia/66672-jaroslaw-kaczynski-specjalnie-dla-wpolitycepl-niepodleglosc-musi-byc-wzmacniana-i-pilnowana-bo-pewne-jej-atrybuty-mozna-stracic-niezauwazalnie">wPolityce.pl
[Fot. Facebook]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook