Jedynie prawda jest ciekawa


Kaczyński: Sprawa Misiewicza nam zaszkodziła

06.04.2017

Lider PiS zapowiada, że zrobi wszystko, by zakończyć spór na linii prezydent-MON.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości w kolejnym wywiadzie nawiązuje do napięcia pomiędzy Ministerstwem Obrony Narodowej, a pałacem prezydenckim. Jarosław Kaczyński nie pozostawia złudzeń: to prezydent Duda ma nadrzędną rolę w kontekście polskiej armii. Jednocześnie prezes przyznał, że niektóre zachowania Antoniego Macierewicza bywają „ekstrawaganckie”.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości w wywiadzie dla „Gościa Niedzielnego” podkreślił, że konstytucyjne uprawnienia prezydenta Andrzeja Dudy w stosunku do armii są nienaruszalne, a napięcia na linii prezydent - MON są niepotrzebne.

„To mnie bardzo niepokoi, bo jest zupełnie niepotrzebne (napięcie – red.). Konstytucyjne uprawnienia prezydenta w stosunku do armii są oczywiste i absolutnie należy tego przestrzegać. Prezydent personifikuje państwo i należy mu się szacunek. Zrobię wszystko, aby ten spór się zakończył” – zapewnił Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS odniósł się też bezpośrednio do osoby Antoniego Macierewicza.

„To jest człowiek od bardzo trudnych zadań i mam do niego zaufanie, choć czasem bywa nieco ekstrawagancki. W swojej bardzo długiej drodze politycznej wykonał wiele rzeczy, które wydawały się niemożliwe” – stwierdził Jarosław Kaczyński.

Jarosław Kaczyński przyznał też, że sprawa Bartłomieja Misiewicza nie pozostała bez wpływu na wyniki sondażowe Prawa i Sprawiedliwości.

„Trzeba jasno powiedzieć, że sprawa Misiewicza na pewno nam bardzo zaszkodziła” – skomentował sprawę b. rzecznika MON.

Pytany przez dziennikarza „Gościa Niedzielnego” o sprawę obsady stanowisk w spółkach skarbu państwa i innych instytucji państwa, Kaczyński, nie krył, że spore zmiany personalne były konieczne z punktu widzenia reformy państwa, którą proponuje Prawo i Sprawiedliwość.

„Trudno byłoby coś zmienić w Polsce, jeślibyśmy trzymali w spółkach Skarbu Państwa stare kadry, które poznaliśmy, słuchając taśm z Sowy i Przyjaciół. Rodzi się jednak pytanie o mechanizm wyboru. W latach 2005 - 2007 (…) wprowadziliśmy do spółek całą rzeszę ludzi, którzy mieli co najmniej doktorat z ekonomii albo prawa związanego z gospodarką. I natychmiast byli oni pochłaniani przez patologiczny system funkcjonujący w tych spółkach.(…) Teraz odwołaliśmy się do innego mechanizmu, bo tamten zawiódł. Mianujemy ludzi z bliskich nam środowisk, którzy realizują nasz program. Oczywiście okazało się, że ten system też ma mankamenty i naprawiamy to, stosując także kryterium kompetencji” – tłumaczył Jarosław Kaczyński na łamach „Gościa Niedzielnego”.

Kaczyński odniósł się także do podziałów, które są udziałem polskiego społeczeństwa.

„Te podziały wynikają z socjotechniki, jaką od 2005 roku stosuje Platforma Obywatelska. Po przegranych wówczas wyborach zaczęła nas bezpardonowo, nieczysto atakować, przekraczając dopuszczalną miarę i to trwa do dziś” – powiedział Jarosław Kaczyński.

„Gość Niedzielny”, WB

fot. [Fratria]

Warto poczytać

 1. 1270lisior 23.03.2018

  Tomasz Lis odleciał – wieszczy koniec „dobrej zmiany” i namawia do buntu

  Wystarczy spojrzeć na twitterowy profil Tomasza Lisa, na którym redaktor naczelny Newsweeka, jak dziecko emocjonuje się „ustępstwami: PiS-u i zachęca do walki.

 2. trisomia2122032018 22.03.2018

  ONZ i Human Rights Watch nawołują do zabijania dzieci. Dlaczego?

  Kolejna kompromitacja organizacji pozarządowych zajmujących się prawami człowieka. Chcą chronić tylko wybranych

 3. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 4. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 5. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 6. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 7. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 8. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook