Jedynie prawda jest ciekawa


Kaczyński przed Trybunał? Obiecanki, cacanki

11.05.2012

Przewodniczący Klubu Parlamentarnego PO Rafał Grupiński znów straszy Trybunałem Stanu dla Jarosława Kaczyńskiego za IV RP. Ponoć wytrwale pracują nad tym zadaniem usłużni konstytucjonaliści. Panie Grupiński - który to już raz obiecujecie ten Trybunał? Nie obiecujcie, tylko dawajcie go! Do diabła tam z konstytucjonalistami, niech się już nie męczą, pal sześć konstytucję i dowody zbrodni - macie dwie setki własnych posłów, macie trzy przystawki Pawlaka, Millera i Palikota - zbierajcie podpisy i niechże wreszcie będzie ten straszny trybunał dla tego okrutnego Kaczyńskiego!

Będzie trybunał to i będzie trybuna dla Jarosława Kaczyńskiego, z której jako oskarżony będzie mógł powiedzieć o was wszystko. Bez oglądania się, czego nie wolno, co nie przystoi, a czego nie wypada. Nie będzie go wiązać tajemnica państwowa ani służbowa, nie będzie go obowiązywał kodeks etyki poselskiej, nie będzie ryzyka odpowiedzialności karnej za pomówienie ani cywilnej za zniesławienie. W arsenale obrony były premier będzie mógł skorzystać z całej swojej wiedzy, która jako szef rządu uzyskał, także tą od służb specjalnych. Chcecie dać Kaczyńskiemu taką sposobność - bardzo proszę! On ją wykorzysta tak, że w pięty wam pójdzie! Będziecie uciekać przed tym trybunałem, gubiąc buty...

Jeszcze żaden premier przed Trybunałem Stanu nie stawał, zresztą mało kto przed nim stawał. Jedyny znany delikwent to były minister Skarbu Wąsacz za niegospodarne prywatyzacje rządu AWS-UW (skądinąd to ja bylem autorem skutecznego wniosku o Trybunał dla Wąsacza).

Nie stawał przed Trybunałem Jerzy Buzek za swoje skandale prywatyzacyjne, za wyprzedaż niemal wszystkich polskich banków i PZU, nie stawał Leszek Miller ani za Rywina, ani za nadużycie służb specjalnych do aresztowania prezesa PKN "Orlen" (skończyło się na skazaniu Siemiątkowskiego).

Dobrze, niech w takim razie staje przed trybunałem Kaczyński i odpowie za zbrodnicze zatrzymanie prywatyzacji, za przestępcze stworzenie 1,2 miliona nowych miejsc pracy, za utworzenie CBA i walkę z korupcja, za 7-procentowy wzrost gospodarczy i za szereg innych przestępstw.  politycznych, których się dopuścił.

Proszę bardzo, stawiajcie go przed trybunał!

Jarosław Kaczyński przed Trybunałem Stanu - to będzie spektakl dużo lepszy od tego w sprawie Rywina. A skutek będzie podobny - tamten spektakl zmiótł SLD, a ten spektakl was zmiecie. Was - znaczy PeO. Jak wiatr z otwartej dłoni was zmiecie - że nawiążę do słów piosenki Wysockiego.

Nie pomogą zaprzyjaźnione media, nie pomogą "autorytety" - stawiając Kaczyńskiego przed Trybunałem Stanu wykopiecie sobie polityczny grób, a PiS uzyska poparcie pozwalające mu wreszcie na samodzielne rządy. Taki będzie końcowy wynik tego przedsięwzięcia.

Niestety, to wszystko tylko obiecanki, cacanki, a żadnego Trybunału Stanu dla Kaczyńskiego nie będzie.  

Nie będzie Trybunału nie dlatego, że zdajecie sobie sprawę z politycznego ryzyka, bo chyba raczej nie macie tej wyobraźni.

Nie będzie tego Trybunału nie dlatego, że nie ma podstaw prawnych ani jakichkolwiek śladów zbrodni - to jest akurat najmniej ważne.

Nie będzie tego Trybunału dlatego, że nie macie jaj. W tylko umiecie ludziom coś zabrać, na przykład emerytury, ale zrobić coś pozytywnego to już nie, ani autostrad zbudować, ani nawet dać ludziom widowiska przed Trybunałem Stanu.

Szkoda, byłaby taka piękna katastrofa...

Janusz Wojciechowski
[fot. PAP/Andrzej Hrechorowicz]

Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook