Jedynie prawda jest ciekawa


Kaczyński: PiS stworzy znakomity rząd

03.10.2015

PiS zaprezentowało swoich kandydatów do Sejmu i Senatu w Nowym Sączu. Podczas spotkania w nowosądeckim Miejskim Ośrodku Kultury głos zabrał prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

PO jest dziś reprezentantem pełnego wad systemu. Cofa się, ale ma coraz więcej różnych pomocników, różnych mniejszych partii, które rzuciły się po to, żeby temu pomóc. Ten system marnuje nasz potencjał, a Nowy Sącz pokazuje, że ten potencjał jest wielki. Musimy pokonać ich wszystkich, musimy przekonać naszych rodaków, że jedyna stawka, na którą warto głosować to PiS. To partia, która – jeśli będzie mogła rządzić samodzielnie – stworzy znakomity rząd pod przewodnictwem Beaty Szydło. Powtarzam: musimy uczynić b. wiele, by to zwycięstwo, nasze zwycięstw, było zwycięstwem pełnym, żebyśmy mieli znacznie więcej niż 231 mandatów. To jest nam potrzebne, byśmy mogli pójść szybko do przodu. By to, co w naszym życiu jest złe było już za nami, byśmy mogli iść w górę bez opóźnień. (...) Ten marsz może nam w stosunkowo niewielkim czasie przynieść ogromne sukcesy, by polak wyjeżdżający za granicę mógł powiedzieć: „Tam jest dobrze, ale u nas jest tak samo”. (...) Potrzebna jest naprawa naszego aparatu państwowego, potrzebne jest lepsze zorganizowanie władzy wykonawczej, rządu, potrzebna jest reforma sądownictwa i służb mundurowych, potrzebne są reforma polskiej dyplomacji, potrzebna jest reforma Skarbu Państwa. Potrzebne jest zgromadzenie wielkiego kapitału, który może być uruchomiony i być podstawą wielkiego programu” - mówił lider Prawa i Sprawiedliwości.


Kaczyński zwrócił uwagę na poważne problemy społeczne, jak choćby brak mieszkań i pracy dla wielu ludzi. Zaznaczył, że PiS chce rozwiązać ten problem. 

„To wszystko składa się na możliwość rozwiązania jeszcze jednego problemu – problemu demograficznego. Polska powinna się rozwijać. Z radością słyszałem o dzieciach pań kandydatek, tych dzieci powinno być dużo więcej. Polki  w Anglii rodzą tych dzieci dużo. (...) To tez trzeba zmienić, ale potrzebna jest praca, mieszkania i realna pomoc dla rodzin. Potrzebna jest sprawiedliwość,. Tej sprawiedliwości potrzebujemy! Potrzebujemy władzy, która będzie wiele mogła, która dotrzyma słowa. Chcę państwa zapewnić, że Beata Szydło jest osobą, która chce tego zrobić, ma taką wolę i to zrobi” - podkreślił prezes PiS. 

gah 

[Fot. PAP/Grzegorz Michałowski]


Warto poczytać

 1. 1270lisior 23.03.2018

  Tomasz Lis odleciał – wieszczy koniec „dobrej zmiany” i namawia do buntu

  Wystarczy spojrzeć na twitterowy profil Tomasza Lisa, na którym redaktor naczelny Newsweeka, jak dziecko emocjonuje się „ustępstwami: PiS-u i zachęca do walki.

 2. trisomia2122032018 22.03.2018

  ONZ i Human Rights Watch nawołują do zabijania dzieci. Dlaczego?

  Kolejna kompromitacja organizacji pozarządowych zajmujących się prawami człowieka. Chcą chronić tylko wybranych

 3. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 4. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 5. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 6. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 7. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 8. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook