Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Kaczyński: PiS stworzy znakomity rząd

03.10.2015

PiS zaprezentowało swoich kandydatów do Sejmu i Senatu w Nowym Sączu. Podczas spotkania w nowosądeckim Miejskim Ośrodku Kultury głos zabrał prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

PO jest dziś reprezentantem pełnego wad systemu. Cofa się, ale ma coraz więcej różnych pomocników, różnych mniejszych partii, które rzuciły się po to, żeby temu pomóc. Ten system marnuje nasz potencjał, a Nowy Sącz pokazuje, że ten potencjał jest wielki. Musimy pokonać ich wszystkich, musimy przekonać naszych rodaków, że jedyna stawka, na którą warto głosować to PiS. To partia, która – jeśli będzie mogła rządzić samodzielnie – stworzy znakomity rząd pod przewodnictwem Beaty Szydło. Powtarzam: musimy uczynić b. wiele, by to zwycięstwo, nasze zwycięstw, było zwycięstwem pełnym, żebyśmy mieli znacznie więcej niż 231 mandatów. To jest nam potrzebne, byśmy mogli pójść szybko do przodu. By to, co w naszym życiu jest złe było już za nami, byśmy mogli iść w górę bez opóźnień. (...) Ten marsz może nam w stosunkowo niewielkim czasie przynieść ogromne sukcesy, by polak wyjeżdżający za granicę mógł powiedzieć: „Tam jest dobrze, ale u nas jest tak samo”. (...) Potrzebna jest naprawa naszego aparatu państwowego, potrzebne jest lepsze zorganizowanie władzy wykonawczej, rządu, potrzebna jest reforma sądownictwa i służb mundurowych, potrzebne są reforma polskiej dyplomacji, potrzebna jest reforma Skarbu Państwa. Potrzebne jest zgromadzenie wielkiego kapitału, który może być uruchomiony i być podstawą wielkiego programu” - mówił lider Prawa i Sprawiedliwości.


Kaczyński zwrócił uwagę na poważne problemy społeczne, jak choćby brak mieszkań i pracy dla wielu ludzi. Zaznaczył, że PiS chce rozwiązać ten problem. 

„To wszystko składa się na możliwość rozwiązania jeszcze jednego problemu – problemu demograficznego. Polska powinna się rozwijać. Z radością słyszałem o dzieciach pań kandydatek, tych dzieci powinno być dużo więcej. Polki  w Anglii rodzą tych dzieci dużo. (...) To tez trzeba zmienić, ale potrzebna jest praca, mieszkania i realna pomoc dla rodzin. Potrzebna jest sprawiedliwość,. Tej sprawiedliwości potrzebujemy! Potrzebujemy władzy, która będzie wiele mogła, która dotrzyma słowa. Chcę państwa zapewnić, że Beata Szydło jest osobą, która chce tego zrobić, ma taką wolę i to zrobi” - podkreślił prezes PiS. 

gah 

[Fot. PAP/Grzegorz Michałowski]


CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook