Jedynie prawda jest ciekawa


Kaczyński: Piłka nożna to zjawisko narodowe

07.06.2016

Prezes Prawa i Sprawiedliwości o szansach polskiej reprezentacji.

Jarosław Kaczyński ocenił szanse reprezentacji Polski podczas zbliżającego się Euro 2016 we Francji. Prezes PiS zaskakuje świetną znajomością polskich piłkarzy, wysoko ocenia ich szanse, ale ma też wobec nich duże oczekiwania. „Czas minimalizmu powinien minąć. I nie tylko w piłce nożnej – zaznacza w rozmowie z „Super Expressem”.


Jarosław Kaczyński w pierwszym meczu z Irlandią Północną na bramce widziałby Wojciecha Szczęsnego. Chwali ofensywę z Robertem Lewandowskim na czele, ale stawia również na innych zawodników.

„Jest Kuba Błaszczykowski, zawodnik z ogromnym talentem, z niesamowitą szybkością i często niewykorzystanym potencjałem. Mam nadzieję, że na tych mistrzostwach pokaże, na co go stać” – dodaje.


Zwraca także uwagę na Arkadiusza Milika, którego „talent niesamowicie ostatnio wystrzelił”. Ma nadzieję, że nasi piłkarze wykażą się wystarczająco silną psychiką. Prezes PiS liczy też, że będzie o wiele lepiej niż w poprzednich latach.


„Mam nadzieję, że wyjdziemy z grupy. A w głębi serca chciałbym, żeby Polska zaszła tak daleko jak w przeszłości, na mistrzostwach świata, kiedy zdobywaliśmy medale i stawaliśmy na podium. Co prawda nie byliśmy wtedy w finale, ale byliśmy w samej czołówce, dwukrotnie kończąc na trzecim miejscu” – przypomina.


Nie podoba mu się hasło w stylu „Polacy nic się nie stało” skandowane przez kibiców po przegranych meczach.

„Trzeba grać ostro. Jak się przegrywa, to się stało. To trzeba sobie uświadomić. Ten czas minimalizmu, mikromanii narodowej powinien minąć. I nie tylko w piłce nożnej. Ale w szerszej skali. Piłka nożna to dziś zjawisko narodowe, sięgające nawet do sfery politycznej. Jeżeli chodzi o kondycję narodu, o jego pozycję” – podkreśla Jarosław Kaczyński.


Zamierza obejrzeć wszystkie mecze drużyny Adama Nawałki. Ale - jak się okazuje - prezes PiS interesuje się piłką nożną nie tylko przy okazji spotkań naszych piłkarzy. Ostatnio oglądał na przykład finał Ligi Mistrzów Real - Atletico.


„Mecz był bardzo interesujący, z przewagą Realu. W karnych wygrał fartem, bowiem zawsze jak są rzuty karne, to ktoś ma w nich po prostu większe szczęście. Zastanawiałem się, dlaczego zawodnicy nie strzelają zamiast z jedenastu metrów, z osiemnastu metrów - wtedy bramkarz miałby większe szanse” – analizuje.


Prezes PiS chciałby, żeby to Polacy zostali mistrzami Europy. Opowiada również o emocjach, które towarzyszą mu zawsze podczas oglądania meczów naszej reprezentacji.


„Chociaż nie do tego stopnia jak w dzieciństwie - kiedy słuchaliśmy z bratem relacji radiowych z meczów lekkoatletycznych, zdarzało nam się dostać gorączki ze zdenerwowania” – wspomina Jarosław Kaczyński.


bzm/wPolityce.pl


fot. [PAP/Jacek Turczyk]

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook