Jedynie prawda jest ciekawa


Kaczyński: Nokaut jest już na horyzoncie!

02.07.2014

„Tusk jest jak bokser, który po potężnym uderzeniu, w piątej, szóstej rundzie, zachwiał się, został zamroczony i świat mu miga przed oczami. Sędzia zastanawia się, czy nie zacząć liczenia, ale słychać gong oznaczający koniec rundy. Nokaut jest już na horyzoncie. Ten ostatni cios padnie najpóźniej w rundzie ostatniej, dziesiątej, czyli w dniu wyborów.”

– mówi Jarosław Kaczyński w rozmowie z Jackiem i Michałem Karnowskimi na łamach najnowszego numeru tygodnika „wSieci”.

To pierwszy wywiad szefa PiS po wybuchu afery taśmowej. Zdaniem Kaczyńskiego premier Tusk robi wszystko, by zmienić odbiór całej afery.

- Tusk próbuje uchylić pytanie o treść nagrań. Dlatego taki nacisk kładzie na nielegalność działania tych, którzy podsłuchiwali. Dlatego też przekonuje, że stoją za tym siły zewnętrzne, dlatego mówi, iż to zamach na państwo, że to próba manipulowania władzą. Paradoksalnie tym samym wzmacnia racje tych, którzy żądają zmiany. Bo przecież ten rząd może być dalej szantażowany, również przez siły zewnętrzne. Taki rząd powinien natychmiast podać się do dymisji - zaznacza.

Kaczyński analizują treść taśm przekonuje, że wybija z nich olbrzymia pogarda, jaką ludzie władzy traktują obywateli.

- To uderza: że o kimkolwiek by mówili, mówią źle. Przypomina mi to „Przygody Hucka” Marka Twaina. Tam ojciec głównego bohatera, alkoholik, gdy już solidnie się upił, przeklinał wszystkich mieszkańców miasteczka, a później powtarzał tę listę, by o nikim nie zapomnieć. Widać toksyczne relacje w tej ekipie, tym bardziej że znamy opisy takich zachowań, jak wycieranie przez Tuska butów o czyjąś marynarkę. Widać też, że to środowisko nie zdaje sobie sprawy, iż  to trucizna. To cecha kulturowa, oni myślą, że to normalne – ocenia.

W rozmowie Kaczyński odsłania też kulisy ewentualnej współpracy między środowiskami prawicy, jaką zaproponuje niebawem PiS mniejszym środowiskom i ugrupowaniom.

- Jest potrzeba, by na rozsądnych zasadach, takich, które nie przekreślają przeszłości, bo to nie jest mądre, ale i bez emocji, doprowadzić do tego, żeby prawie 40 proc. wyborców, którzy głosowali na nas, Polskę Razem i Solidarną Polskę, znalazło się w jednym ośrodku. Czynnikiem jednoczącym możemy być tylko my i wkrótce przedstawimy zasady, na jakich mogłoby to działać – tłumaczy.

I dodaje, że najlepiej współpraca układa się z Jarosławem Gowinem.

- Wydaje się, że Gowin to rozumie. A przede wszystkim nie ma w nim tego fatalnego skupienia się tylko na sobie, które zdominowało tak wielu. W szerszym planie chodzi o to, by nie tylko atakować razem, lecz i maszerować razem, bo jedynie tak można działać skutecznie. Zależy mi, żeby się udało, ale cierpliwości – ocenia Kaczyński.

Cały wywiad na łamach tygodnika „wSieci”! Polecamy!

[Fot. Profil WybierzPiS na Facebooku]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook