Jedynie prawda jest ciekawa


Kaczyński: będę na Marszu w obronie TV Trwam

18.04.2012

Dziś nie można milczeć i pozostawać obojętnym. Trzeba w proteście obywatelskim powiedzieć "stop" złym rządom i ich szkodliwym decyzjom. Liczę, że na marszu będzie nas bardzo wielu, że nasz zorganizowany głos sprzeciwu będzie na tyle silny, że doprowadzi nas do zwycięstwa - podkreśla Jarosław Kaczyński w "Naszym Dzienniku".

- Zabieganie o należne Telewizji Trwam miejsce na multipleksie cyfrowym jest w swej istocie walką o rzeczywiste państwo prawa i przestrzeganie elementarnych reguł demokracji. Dlatego 21 kwietnia 2012 roku musimy powiedzieć stanowcze "nie" niszczeniu wolnych mediów – pisze Jarosław Kaczyński w „Naszym Dzienniku”.

- Odmowa miejsca na multipleksie Telewizji Trwam świadczy o sile tego medium i jest jednocześnie dowodem na słabość i lęki obecnie rządzącej władzy. Ten strach bierze się z poczucia klęski swoich rządów. Jestem przekonany, że gdyby nie wsparcie tzw. mainstreamowych mediów, dziś Polską rządziłby kto inny – dodaje prezes PiS.

Jarosław Kaczyński podkreśla, że skala kompromitacji rządu Donalda Tuska osiągnęła tak wysoki poziom, że nie wystarcza już wsparcie prorządowych mediów, ale niezbędne jest zagłuszenie każdego wolnego przekazu w środkach masowego przekazu. - Ta władza czerpie siłę tylko ze wspierających ją mediów. Niewygodne pytania o stan państwa, próba pokazania prawdy o sytuacji Polski wywołują paniczny strach i rodzą wyjątkowo brutalne ataki. Decyzja zawłaszczonej przez PO Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji jest tego najlepszym przykładem – twierdzi prezes PiS.

Pytań o stan państwa jest coraz więcej, są one coraz trudniejsze. Dziś już nikt nie może powiedzieć, że państwo rządzone przez Donalda Tuska zdało egzamin – podkreśla były szef rządu, wymieniając kolejne sektory życia Polaków, w których cierpią oni poważny kryzys oraz nieudolność działania niemal wszystkich rządowych resortów.

- Chciałbym zapytać, dlaczego Donald Tusk oszukał Polaków i nie powiedział nam przed wyborami, że chce wydłużenia wieku emerytalnego - że chce, abyśmy pracowali aż do śmierci. Jak powiedział w jednym z wywiadów minister Rostowski, chodzi o to, by emeryci jak najkrócej pobierali swoje świadczenia. Chciałbym zobaczyć analizy i wyliczenia, które wyjaśniłyby, dlaczego premier wybrał liczbę 67 i z czego ten przymus pracy ma wynikać. Chciałbym też wiedzieć, dlaczego rząd Tuska odmawia młodym Polakom poznawania historii i dlaczego próbuje tylnymi drzwiami wypchnąć religię ze szkół. Ciekawa wydaje się też odpowiedź na pytanie, gdzie są tysiące kilometrów obiecanych Polakom dróg i autostrad oraz czy odnalazł się tajemniczy katarski inwestor, który miał kupić polskie stocznie – pyta Jarosław Kaczyński.

- Od katastrofy pod Smoleńskiem minęły dwa lata. Rząd Donalda Tuska tę smutną rocznicę chciał przemilczeć. Licząc, że cisza przysłoni trudne pytania, kompromitację, całkowity blamaż, złą wolę, jaką polskie władze wykazały się po katastrofie smoleńskiej. Odrzucając zaproponowaną przez Prawo i Sprawiedliwość uchwałę Sejmu w sprawie zwrotu wraku Tu-154M, rząd Donalda Tuska jednoznacznie pokazał, że stoi po stronie kłamliwego raportu MAK, a nie po stronie prawdy i polskiej racji stanu. Dlaczego tak jest i co kieruje polskimi władzami, że okrywają się hańbą? To również pytanie, na które chciałbym poznać odpowiedź – zaznacza były szef rządu, podkreślając jednocześnie, że żadnego z tych pytań nie mamy szansy usłyszeć w większości mainstreamowych mediów.

- Te pytania możemy usłyszeć jedynie w tych mediach, które uważają, że dziennikarstwo to misja służenia społeczeństwu. Dla których rzetelna informacja jest ponad partykularnym interesem biznesowym czy partyjnym. Do takich mediów bez wątpienia należy zaliczyć Telewizję Trwam, Radio Maryja i "Nasz Dziennik". Za tę śmiałość zadawania trudnych pytań, dążenia do prawdy i chęć prowadzenia rzetelnej dyskusji o państwie i jego kondycji obecna władza chce karać surowo. Chce uciszyć te media i zamknąć im drogę do widza i słuchacza. Używa do tego prymitywnych i obcych demokracji metod. Gdy słyszę, że na multipleksie miejsce otrzymała firma dotychczas związana z szefem KRRiT czy niszowa stacja muzyczna, to chcę zapytać, dlaczego tego prawa odmawia się Telewizji Trwam – zaznacza Kaczyński.

Zdaniem prezesa PiS nie ma w obecnej Polsce sprawiedliwych reguł, a wygrywają ci, którzy są przychylni rządowi. - Wierzę jednak, że w Polsce jest wielu ludzi dobrej woli, którym los kraju, jego rozwój, modernizacja nie są obojętne. Którzy nie poddają się propagandzie codziennie sączonej z odbiorników radiowych i telewizyjnych. To w ich rękach spoczywa dziś obowiązek walki o najważniejsze wartości - o wolność słowa, o solidarność społeczną, o troskę o najsłabszych, o przyszłość Polski. Dziś nie można milczeć i pozostawać obojętnym. Trzeba w proteście obywatelskim powiedzieć "stop" złym rządom i ich szkodliwym decyzjom. Dlatego 21 kwietnia będę na Marszu w obronie Telewizji Trwam w Warszawie. Liczę, że będzie nas bardzo wielu, że nasz zorganizowany głos sprzeciwu będzie na tyle silny, że doprowadzi nas do zwycięstwa - twierdzi były szef rządu.

 

PiKa, więcej w Naszym Dzienniku

[fot. PAP / P. Supernak]


Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook