Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Kaczyńska: Wyprzedaż bezpieczeństwa państwa

11.09.2015

W nowym numerze tygodnika "wSieci" Marta Kaczyńska pisze o prywatyzacji spółki PKP Eneregetyka. Publicystka zwraca uwagę na zagrożenie dla państwa, jakie stwarza sprzedaż strategicznej spółki.

"Analiza ogólnodostępnych wyników finansowych spółki od chwili jej powołania do końca ub.r. wskazuje na konsekwentny wzrost zysku netto. Szacunkowy przychód uzyskany z prywatyzacji PKP Energetyka w wysokości ponad 1,4 mln zł ma służyć wspieraniu inwestycji polskich kolei, a w szczególności znanej ze swych strat spółki PKP Intercity o majątku nieporównywalnie mniejszym i mniej istotnym z punktu widzenia bezpieczeństwa państwa." - czytamy.

Mimo, że kupnem spółki zainteresowane były podmioty będące częściowo własnością skarbu państwa, PKP Energetyka przejdzie w obce ręce.

"Oto bowiem - jak podają media- na polski rynek ma wejść uznany, międzynarodowy inwestor o silnej i ugruntowanej pozycji, posiadający doświadczenie w sektorze energetyki. Warto przy tym zauważyć, że zainteresowanie nabyciem PKP Energetyka wyrażały bezskutecznie Tauron, Enea, Energa oraz PGE, a więc spółki z przeważającym akcjonariatem skarbu państwa. " - pisze Kaczyńska.

Publicystka "wSieci" zwraca uwagę, że sprzedaż tak ważnej spółki to decyzja nieodpowiedzialna.

"Nie ulega wątpliwości, że PKP Energetyka jest jedną z najważniejszych polskich spółek sektora elektroenergetycznego i skarb państwa nie powinien tracić nad nią kontroli. Państwo nie powinno sprzedawać obcemu kapitałowi sieci energetycznych."
 

Cały felieton Marty Kaczyńskiej w najnowszym numerze największego konserwatywnego tygodnika opinii w Polsce - „wSieci”, w sprzedaży od 7 sierpnia br., także w formie e-wydania na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html
Słowa kluczowe:

energetyka

,

PKP

,

sprzedaż

,

Kaczyńska

Warto poczytać

 1. jachnikSI 28.05.2017

  Kukiz'15 do PO: Przyjmijcie uchodźców do własnego domu

  "Jeśli PO i N uważa, że powinno się przyjmować uchodźców, to zacznijcie od siebie. Przyjmijcie do własnego domu" - powiedział w programie "Woronicza 17" Jerzy Jachnik z Kukiz’15.

 2. woronicza17SI 28.05.2017

  Min. Kownacki mocno do opozycji

  "Jaką trzeba być opozycją, by co roku osłabiać pozycję polskiego rządu?" - pytał wiceminister obrony narodowej na antenie TVP Info w programie "Woronicza 17".

 3. rybafratriaSI 28.05.2017

  Prof. Ryba: Trump nie bawi się w gierki

  "Donald Trump jest kimś w rodzaju kowboja, czyli nie bawi się w pewne procedury dyplomatyczne i upiększanie rzeczywistości".

 4. Anna-Pamula-gfdfdgfd 27.05.2017

  Gość TVN24: Ginie 10 Polaków, ale uratowaliśmy 6999 osób

  Tak na temat przyjęcia 7 tys. uchodźców do Polski wypowiedziała się reporterka związana z "Gazetą Wyborczą".

 5. prof-Nowak-dsdsadsasad 27.05.2017

  Prof. Nowak o polskiej wolności

  "Tyle osób przylgnęło do polskości przez te wieki przychodząc z zewnątrz, bo zafascynowali się wzorem wolności, którego gdzie indziej nie było".

 6. zimek 27.05.2017

  Ziemkiewicz: W cywilizowanym państwie Szubartowicze rozrzucają gnój na polach

  Rafał Ziemkiewicz punktuje byłego dziennikarza Polskiego Radia.

 7. flick-refiugados 27.05.2017

  RDI: multikulturalizm w wydaniu unijnym jest iluzją

  List Macieja Świrskiego o poparciu działań rządu ws. imigrantów.

 8. Zbigniew-Brzezinski-dsdadsadaa 27.05.2017

  Jimmy Carter i eksperci o prof. Brzezińskim

  "Był ważną częścią naszego życia od ponad czterech dekad i był znakomitym urzędnikiem państwowym".

CS143fotMINI

Czas Stefczyka 143/2017

PDF (5,50 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook