Jedynie prawda jest ciekawa


Kaczyńska: Wyprzedaż bezpieczeństwa państwa

11.09.2015

W nowym numerze tygodnika "wSieci" Marta Kaczyńska pisze o prywatyzacji spółki PKP Eneregetyka. Publicystka zwraca uwagę na zagrożenie dla państwa, jakie stwarza sprzedaż strategicznej spółki.

"Analiza ogólnodostępnych wyników finansowych spółki od chwili jej powołania do końca ub.r. wskazuje na konsekwentny wzrost zysku netto. Szacunkowy przychód uzyskany z prywatyzacji PKP Energetyka w wysokości ponad 1,4 mln zł ma służyć wspieraniu inwestycji polskich kolei, a w szczególności znanej ze swych strat spółki PKP Intercity o majątku nieporównywalnie mniejszym i mniej istotnym z punktu widzenia bezpieczeństwa państwa." - czytamy.

Mimo, że kupnem spółki zainteresowane były podmioty będące częściowo własnością skarbu państwa, PKP Energetyka przejdzie w obce ręce.

"Oto bowiem - jak podają media- na polski rynek ma wejść uznany, międzynarodowy inwestor o silnej i ugruntowanej pozycji, posiadający doświadczenie w sektorze energetyki. Warto przy tym zauważyć, że zainteresowanie nabyciem PKP Energetyka wyrażały bezskutecznie Tauron, Enea, Energa oraz PGE, a więc spółki z przeważającym akcjonariatem skarbu państwa. " - pisze Kaczyńska.

Publicystka "wSieci" zwraca uwagę, że sprzedaż tak ważnej spółki to decyzja nieodpowiedzialna.

"Nie ulega wątpliwości, że PKP Energetyka jest jedną z najważniejszych polskich spółek sektora elektroenergetycznego i skarb państwa nie powinien tracić nad nią kontroli. Państwo nie powinno sprzedawać obcemu kapitałowi sieci energetycznych."
 

Cały felieton Marty Kaczyńskiej w najnowszym numerze największego konserwatywnego tygodnika opinii w Polsce - „wSieci”, w sprzedaży od 7 sierpnia br., także w formie e-wydania na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook