Jedynie prawda jest ciekawa


Kaczyńska: Wyprzedaż bezpieczeństwa państwa

11.09.2015

W nowym numerze tygodnika "wSieci" Marta Kaczyńska pisze o prywatyzacji spółki PKP Eneregetyka. Publicystka zwraca uwagę na zagrożenie dla państwa, jakie stwarza sprzedaż strategicznej spółki.

"Analiza ogólnodostępnych wyników finansowych spółki od chwili jej powołania do końca ub.r. wskazuje na konsekwentny wzrost zysku netto. Szacunkowy przychód uzyskany z prywatyzacji PKP Energetyka w wysokości ponad 1,4 mln zł ma służyć wspieraniu inwestycji polskich kolei, a w szczególności znanej ze swych strat spółki PKP Intercity o majątku nieporównywalnie mniejszym i mniej istotnym z punktu widzenia bezpieczeństwa państwa." - czytamy.

Mimo, że kupnem spółki zainteresowane były podmioty będące częściowo własnością skarbu państwa, PKP Energetyka przejdzie w obce ręce.

"Oto bowiem - jak podają media- na polski rynek ma wejść uznany, międzynarodowy inwestor o silnej i ugruntowanej pozycji, posiadający doświadczenie w sektorze energetyki. Warto przy tym zauważyć, że zainteresowanie nabyciem PKP Energetyka wyrażały bezskutecznie Tauron, Enea, Energa oraz PGE, a więc spółki z przeważającym akcjonariatem skarbu państwa. " - pisze Kaczyńska.

Publicystka "wSieci" zwraca uwagę, że sprzedaż tak ważnej spółki to decyzja nieodpowiedzialna.

"Nie ulega wątpliwości, że PKP Energetyka jest jedną z najważniejszych polskich spółek sektora elektroenergetycznego i skarb państwa nie powinien tracić nad nią kontroli. Państwo nie powinno sprzedawać obcemu kapitałowi sieci energetycznych."
 

Cały felieton Marty Kaczyńskiej w najnowszym numerze największego konserwatywnego tygodnika opinii w Polsce - „wSieci”, w sprzedaży od 7 sierpnia br., także w formie e-wydania na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook