Jedynie prawda jest ciekawa


Kaczyńska: Wiedza kontrastuje z salutowaniem Anodinie

05.02.2015

Marta Kaczyńska w swoim felietonie dla największego konserwatywnego tygodnika opinii komentuje przyjęcie przez Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy poprawki dotyczącej przygotowania rezolucji nt. śledztwa smoleńskiego.

Córka tragicznie zmarłej pary prezydenckiej przypomina, że mocą decyzji większości członków Zgromadzenia, dokument został przekazany Komisji Zagadnień Prawnych i Praw Człowieka, której sprawozdawca w pierwszej kolejności będzie miał obowiązek sporządzić raport dotyczący stanu śledztw w sprawie tragedii z 10 kwietnia 2010 r.  

„To niekwestionowany przełom w sprawie wyjaśniania przyczyn tragedii smoleńskiej. (...) Konieczność przeanalizowania przez przedstawicieli Rady Europy postępowań dotyczących tragedii smoleńskiej oznacza, że parlamentarzyści reprezentujący kilkadziesiąt państw będą musieli się zmierzyć z bezprecedensową skalą nieprawidłowości towarzyszących śledztwu smoleńskiemu, jak i z mocnymi dowodami dotyczącymi przyczyn katastrofy, opracowanymi przez niezależnych naukowców legitymujących się międzynarodowym autorytetem” - podkreśla Marta Kaczyńska.

Zdaniem córki śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego może to oznaczać uświadomienie mieszkańcom Europy Zachodniej, co naprawdę wydarzyło się 10 kwietnia 2010 roku, jak i po katastrofie.

„Wiedza ugruntowywana przez ostatnie lata w oficjalnym, zachodnim obiegu informacji będzie musiała zostać zweryfikowana, a sprawa katastrofy nie będzie mogła pozostawać uznawana za zamkniętą, tak jak to się działo do tej pory. Szansa na zmianę świadomości zagranicznej opinii publicznej jest równoznaczna z nadzieją na zakończenie okresu osamotnienia Polski w sprawie katastrofy na arenie międzynarodowej” - pisze Kaczyńska.

Publicystka tygodnika „wSieci” podkreśla, że również w Polsce mamy do czynienia z przedostawaniem się do obiegu medialnego faktów na ten temat.

„W Polsce wiedza na temat okoliczności katastrofy coraz bardziej kontrastuje z systematycznym salutowaniem generał Anodinie, uskutecznianym przez propagatorów tezy o niepodważalnej winie polskich pilotów” - zaznacza Marta Kaczyńska.

Więcej na temat rezolucji Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy i badania katastrofy smoleńskiej w najnowszym numerze tygodnika „wSieci” w sprzedaży od 2 lutego br., także w formie e-wydania na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html

[fot. Andrzej Wiktor/wSieci]

Warto poczytać

 1. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 2. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 3. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 4. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 5. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 6. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 7. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook