Jedynie prawda jest ciekawa

Kaczyńska: Wiedza kontrastuje z salutowaniem Anodinie

05.02.2015

Marta Kaczyńska w swoim felietonie dla największego konserwatywnego tygodnika opinii komentuje przyjęcie przez Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy poprawki dotyczącej przygotowania rezolucji nt. śledztwa smoleńskiego.

Córka tragicznie zmarłej pary prezydenckiej przypomina, że mocą decyzji większości członków Zgromadzenia, dokument został przekazany Komisji Zagadnień Prawnych i Praw Człowieka, której sprawozdawca w pierwszej kolejności będzie miał obowiązek sporządzić raport dotyczący stanu śledztw w sprawie tragedii z 10 kwietnia 2010 r.  

„To niekwestionowany przełom w sprawie wyjaśniania przyczyn tragedii smoleńskiej. (...) Konieczność przeanalizowania przez przedstawicieli Rady Europy postępowań dotyczących tragedii smoleńskiej oznacza, że parlamentarzyści reprezentujący kilkadziesiąt państw będą musieli się zmierzyć z bezprecedensową skalą nieprawidłowości towarzyszących śledztwu smoleńskiemu, jak i z mocnymi dowodami dotyczącymi przyczyn katastrofy, opracowanymi przez niezależnych naukowców legitymujących się międzynarodowym autorytetem” - podkreśla Marta Kaczyńska.

Zdaniem córki śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego może to oznaczać uświadomienie mieszkańcom Europy Zachodniej, co naprawdę wydarzyło się 10 kwietnia 2010 roku, jak i po katastrofie.

„Wiedza ugruntowywana przez ostatnie lata w oficjalnym, zachodnim obiegu informacji będzie musiała zostać zweryfikowana, a sprawa katastrofy nie będzie mogła pozostawać uznawana za zamkniętą, tak jak to się działo do tej pory. Szansa na zmianę świadomości zagranicznej opinii publicznej jest równoznaczna z nadzieją na zakończenie okresu osamotnienia Polski w sprawie katastrofy na arenie międzynarodowej” - pisze Kaczyńska.

Publicystka tygodnika „wSieci” podkreśla, że również w Polsce mamy do czynienia z przedostawaniem się do obiegu medialnego faktów na ten temat.

„W Polsce wiedza na temat okoliczności katastrofy coraz bardziej kontrastuje z systematycznym salutowaniem generał Anodinie, uskutecznianym przez propagatorów tezy o niepodważalnej winie polskich pilotów” - zaznacza Marta Kaczyńska.

Więcej na temat rezolucji Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy i badania katastrofy smoleńskiej w najnowszym numerze tygodnika „wSieci” w sprzedaży od 2 lutego br., także w formie e-wydania na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html

[fot. Andrzej Wiktor/wSieci]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook