Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Kaczyńska: Wiedza kontrastuje z salutowaniem Anodinie

05.02.2015

Marta Kaczyńska w swoim felietonie dla największego konserwatywnego tygodnika opinii komentuje przyjęcie przez Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy poprawki dotyczącej przygotowania rezolucji nt. śledztwa smoleńskiego.

Córka tragicznie zmarłej pary prezydenckiej przypomina, że mocą decyzji większości członków Zgromadzenia, dokument został przekazany Komisji Zagadnień Prawnych i Praw Człowieka, której sprawozdawca w pierwszej kolejności będzie miał obowiązek sporządzić raport dotyczący stanu śledztw w sprawie tragedii z 10 kwietnia 2010 r.  

„To niekwestionowany przełom w sprawie wyjaśniania przyczyn tragedii smoleńskiej. (...) Konieczność przeanalizowania przez przedstawicieli Rady Europy postępowań dotyczących tragedii smoleńskiej oznacza, że parlamentarzyści reprezentujący kilkadziesiąt państw będą musieli się zmierzyć z bezprecedensową skalą nieprawidłowości towarzyszących śledztwu smoleńskiemu, jak i z mocnymi dowodami dotyczącymi przyczyn katastrofy, opracowanymi przez niezależnych naukowców legitymujących się międzynarodowym autorytetem” - podkreśla Marta Kaczyńska.

Zdaniem córki śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego może to oznaczać uświadomienie mieszkańcom Europy Zachodniej, co naprawdę wydarzyło się 10 kwietnia 2010 roku, jak i po katastrofie.

„Wiedza ugruntowywana przez ostatnie lata w oficjalnym, zachodnim obiegu informacji będzie musiała zostać zweryfikowana, a sprawa katastrofy nie będzie mogła pozostawać uznawana za zamkniętą, tak jak to się działo do tej pory. Szansa na zmianę świadomości zagranicznej opinii publicznej jest równoznaczna z nadzieją na zakończenie okresu osamotnienia Polski w sprawie katastrofy na arenie międzynarodowej” - pisze Kaczyńska.

Publicystka tygodnika „wSieci” podkreśla, że również w Polsce mamy do czynienia z przedostawaniem się do obiegu medialnego faktów na ten temat.

„W Polsce wiedza na temat okoliczności katastrofy coraz bardziej kontrastuje z systematycznym salutowaniem generał Anodinie, uskutecznianym przez propagatorów tezy o niepodważalnej winie polskich pilotów” - zaznacza Marta Kaczyńska.

Więcej na temat rezolucji Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy i badania katastrofy smoleńskiej w najnowszym numerze tygodnika „wSieci” w sprzedaży od 2 lutego br., także w formie e-wydania na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html

[fot. Andrzej Wiktor/wSieci]

Słowa kluczowe:

raport

,

decyzja

,

tragedia

,

10 kwietnia

,

śledztwa

Warto poczytać

 1. 04c2ed08c4504c9090755b6edb3dd1b9 20.01.2017

  Siostra Kijowskiego we „wSieci”: "Nie nadaje się na przywódcę"

  „Jest dla mnie oczywiste, że za KOD stoi jakaś siła. Mateusz sam by tego nie wymyślił".

 2. mid-17120101 20.01.2017

  Wałęsa: „Jestem czysty jak łza”

  "Mój syn też nie wytrzymał psychicznie i przez Cenckiewiczów i innych skrócił sobie życie”.

 3. mid-17118019 20.01.2017

  Premier: „Tabory się podciągnęły”

  „Wydarzenia, które miały miejsce, nie budzą wątpliwości, że chodziło o przejęcie władzy”.

 4. rziemkiewiczchlodnymokiemtvreo 20.01.2017

  Ziemkiewicz: „Wszyscy strasznie boją się Trumpa”

  „Jest przerażenie, że prezydentem USA zostaje człowiek, na którego Putin ma haki”.

 5. kanowsdgadh 19.01.2017

  Kanownik: Jesteśmy za najbardziej radykalnymi środkami ws. VAT . WYWIAD

  Każdy miesiąc opóźnienia to są setki milionów złotych, które wypływają z budżetu państwa do oszustów.

 6. stycznio 19.01.2017

  "wSieci Historii": Jak się biliśmy w Powstaniu Styczniowym?

  Tematem miesiąca nowego wydania miesięcznika „wSieci Historii” są nieznane epizody powstańców walczących o niepodległość w 1863 roku.

 7. bielus 19.01.2017

  Bielan we "wSieci": Szaleńcza opozycja przegrała

  Wicemarszałek Senatu Adam Bielan w rozmowie z Jackiem i Michałem Karnowskimi mówi o istocie konfliktu toczącego się w Sejmie i dalszych krokach rządu we wprowadzaniu dobrej zmiany.

 8. swit 19.01.2017

  Świetlik: Nie widzę, by co trzeci Polak wspierał protesty

  Wiktor Świetlik odniósł się "Super Expressie" do sondażu WP, według którego rzekomo 15 milionów Polaków chce, by opozycja kontynuowała protesty.

CS139fotoMINI

Czas Stefczyka 139/2017

PDF (4,73 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook