Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Kaczyńska: Wiedza kontrastuje z salutowaniem Anodinie

05.02.2015

Marta Kaczyńska w swoim felietonie dla największego konserwatywnego tygodnika opinii komentuje przyjęcie przez Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy poprawki dotyczącej przygotowania rezolucji nt. śledztwa smoleńskiego.

Córka tragicznie zmarłej pary prezydenckiej przypomina, że mocą decyzji większości członków Zgromadzenia, dokument został przekazany Komisji Zagadnień Prawnych i Praw Człowieka, której sprawozdawca w pierwszej kolejności będzie miał obowiązek sporządzić raport dotyczący stanu śledztw w sprawie tragedii z 10 kwietnia 2010 r.  

„To niekwestionowany przełom w sprawie wyjaśniania przyczyn tragedii smoleńskiej. (...) Konieczność przeanalizowania przez przedstawicieli Rady Europy postępowań dotyczących tragedii smoleńskiej oznacza, że parlamentarzyści reprezentujący kilkadziesiąt państw będą musieli się zmierzyć z bezprecedensową skalą nieprawidłowości towarzyszących śledztwu smoleńskiemu, jak i z mocnymi dowodami dotyczącymi przyczyn katastrofy, opracowanymi przez niezależnych naukowców legitymujących się międzynarodowym autorytetem” - podkreśla Marta Kaczyńska.

Zdaniem córki śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego może to oznaczać uświadomienie mieszkańcom Europy Zachodniej, co naprawdę wydarzyło się 10 kwietnia 2010 roku, jak i po katastrofie.

„Wiedza ugruntowywana przez ostatnie lata w oficjalnym, zachodnim obiegu informacji będzie musiała zostać zweryfikowana, a sprawa katastrofy nie będzie mogła pozostawać uznawana za zamkniętą, tak jak to się działo do tej pory. Szansa na zmianę świadomości zagranicznej opinii publicznej jest równoznaczna z nadzieją na zakończenie okresu osamotnienia Polski w sprawie katastrofy na arenie międzynarodowej” - pisze Kaczyńska.

Publicystka tygodnika „wSieci” podkreśla, że również w Polsce mamy do czynienia z przedostawaniem się do obiegu medialnego faktów na ten temat.

„W Polsce wiedza na temat okoliczności katastrofy coraz bardziej kontrastuje z systematycznym salutowaniem generał Anodinie, uskutecznianym przez propagatorów tezy o niepodważalnej winie polskich pilotów” - zaznacza Marta Kaczyńska.

Więcej na temat rezolucji Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy i badania katastrofy smoleńskiej w najnowszym numerze tygodnika „wSieci” w sprzedaży od 2 lutego br., także w formie e-wydania na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html

[fot. Andrzej Wiktor/wSieci]

Słowa kluczowe:

raport

,

decyzja

,

tragedia

,

10 kwietnia

,

śledztwa

Warto poczytać

 1. Google1477x83143-2016 28.10.2016

  "wSieci": Zacięta walka o Nowy Porządek Świata

  "Dla amerykańskiego mainstreamu jest ważne, by USA były globalną wioską, w której, jak u Orwella, po wypędzeniu ludzi światowym folwarkiem będą rządzić świnie".

 2. malejonek 28.10.2016

  Malejonek: Byliśmy w przedsionku piekła

  "To jest konflikt biblijny, który wchodzi już w rozumienie apokaliptyczne".

 3. januskorminwikke 28.10.2016

  Korwin-Mikke: Clinton to zimna suka

  "Hillary Clinton to zimna suka, ona doprowadzi do wojny".

 4. 1232sdasdasd222 28.10.2016

  Wildstein: Dziennikarze chcą walczyć z PiS!. WIDEO

  "Mamy do czynienia z ludźmi, którzy nie cofną się przed niczym, aby walczyć o odzyskanie szeroko pojętej władzy".

 5. kukiz-mucha 28.10.2016

  Kukiz: Mija 66. rocznica skoku władzy na prywatne pieniądze

  "28 października 1950 roku rozpoczął się proces zagrabiania naszych pieniędzy przez zmieniające się rządy i ich zaplecza w postaci aparatu urzędniczego".

 6. sadsadasd 28.10.2016

  Ziemkiewicz: Niech da pani w mordę wszystkim KOD-ziarzom!

  Na spotkaniu Michnika z KOD było sympatycznie, dopóki młody człowiek, wychodząc z sali, nie rzucił "do widzenia, panie Adamie, pan brata pozdrowi".

 7. dgfdfgfdg 27.10.2016

  Ks. Chrostowski: "Rzetelna polityka historyczna jest obowiązkiem". WIDEO

  "Mądra i rzetelna polityka historyczna jest obowiązkiem. Jej brak stanowi wielki grzech zaniechania skutkujący ignorancją, bezmyślnością i bezradnością".

 8. kowalczyk 27.10.2016

  "wSieci": Kowalczyk miała rację

  Cezary Kowalski we "wSieci" o aferze dopingowej w norweskiej kadrze narciarek.

CS136MINIfoto

Czas Stefczyka 136/2016

PDF (7,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook