Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Kaczyńska: Weźmy przykład z Amerykanów!

13.11.2014

Czy zmiana politycznej warty w USA pomoże rozwiązać zagadkę przyczyn katastrofy 10/04?

"Po zwycięstwie Republikanów sprawa budowy tarczy rakietowej i rozmieszczenia baz amerykańskich żołnierzy w Polsce oraz wyjaśnienie okoliczności katastrofy smoleńskiej to zasadnicze i niecierpiące zwłoki zadania dla polskiego rządu. Trudno zakładać, by kontynuatorzy Donalda Tuska chcieli im podołać. Warto więc wziąć przykład z Amerykanów i opowiedzieć się za zmianą władzy także w naszym kraju" - pisze na łamach tygodnika "wSieci" Marta Kaczyńska. 

Córka śp. Pary Prezydenckiej zastanawia się nad efektami rosnących wpływów Republikanów w Kongresie. I to właśnie w zmianie władzy w Waszyngtonie Kaczyńska dostrzega szansę zmiany stosunków świata Zachodu z Rosją. "W ostatnich latach Stany Zjednoczone grzęzły w mrzonkach o pozbawionej realnych podstaw poprawie stosunków z Federacją Rosyjską. Lansowana przez Obamę polityka ostentacyjnego odwracania się od Europy i ponad wszystko niedrażnienia wschodniego „Niedźwiedzia”, przejawiająca się m.in. rezygnacją z uprzednio zaplanowanej przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego budowy" - czytamy w tygodniku. 

Kaczyńska zaznacza, że zmiana polityki USA wobec Rosji może oznaczać też sporą zmianę dla Polski. "Presja ze strony Kongresu zdominowanego przez Republikanów z pewnością zmieni kurs amerykańskiej polityki na bardziej otwarty na sprawy europejskie. Dla Polski to przede wszystkim czas na reanimację planów budowy tarczy antyrakietowej i amerykańskich baz" - przekonuje Kaczyńska.

I informuje, że kilku czołowych polityków Partii Republikańskiej wyraziło gotowość do podjęcia tematu wyjaśnienia przyczyn katastrofy smoleńskiej. Czy tak się stanie? I czy polski rząd będzie umiał wykorzystać odpowiedni moment?

Więcej w tygodniku "wSieci". Polecamy!

svit

Warto poczytać

 1. Zrzut-ekranu-2017-03-27-o-135825 27.03.2017

  Max Kolonko: Radykalny islam ponownie zaatakował w Europie. WIDEO

  "Spełnia się klątwa Kadafiego, który mówił: podbijemy was bez mieczy, podbijemy was czystą demografią”.

 2. jakuxx 27.03.2017

  Jakubiak: 500+ nie wystarczy

  Projekt Mieszkanie + jest ok, ale podstawą jest poprawić byt ekonomiczny Polaków - stwierdził Marek Jakubiak.

 3. Zrzut-ekranu-2017-03-27-o-140405 27.03.2017

  Prof. Cenckiewicz: Edward Mazur miał wielki chór obrońców

  "Służby specjalne III RP dobrze wiedziały, że Edward Mazur był zarejestrowanym agentem SB".

 4. duyyt 27.03.2017

  Kompromitacja "Newsweeka": Dudowie modlili się z dziećmi

  Dla dziennikarki pisma Tomasza Lisa jest ona jedynie pretekstem do ataków na państwa Janinę Milewską-Dudę i Jana Tadeusza Dudę.

 5. szymas 27.03.2017

  Szymański: Wybór Tuska ma istotną wadę polityczną

  Wiceminister spraw zagranicznych podkreślił, że przy wyborze szefa Rady Europejskiej jest wiele znaków zapytania.

 6. rozenek 26.03.2017

  Zawisza: Rozenek jest znanym manipulatorem

  Zawisza był gościem programu "Skandaliści" prowadzonego przez Agnieszkę Gozdyrę, w którym dyskutują ze sobą osoby o przeciwnych poglądach.

 7. tyggg 26.03.2017

  Nowy numer tygodnika "wSieci"

  W najnowszym wydaniu tygodnika „wSieci” publicyści demaskują, jak daleko posunęła się ingerencja przedstawicieli zagranicznych podmiotów w serwowany Polakom przekaz medialny.

 8. wawrzyk-stefek 25.03.2017

  Prof. Wawrzyk: Deklaracja Rzymska sukcesem Polski

  Deklaracja Rzymska jest sukcesem Polski - uważa politolog z Uniwersytetu Warszawskiego prof. Piotr Wawrzyk. Ale - jak podkreśla - jest to dokument bardzo ogólny, otwierający dopiero pole do rozmów.

CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook