Jedynie prawda jest ciekawa

Kaczyńska: Weźmy przykład z Amerykanów!

13.11.2014

Czy zmiana politycznej warty w USA pomoże rozwiązać zagadkę przyczyn katastrofy 10/04?

"Po zwycięstwie Republikanów sprawa budowy tarczy rakietowej i rozmieszczenia baz amerykańskich żołnierzy w Polsce oraz wyjaśnienie okoliczności katastrofy smoleńskiej to zasadnicze i niecierpiące zwłoki zadania dla polskiego rządu. Trudno zakładać, by kontynuatorzy Donalda Tuska chcieli im podołać. Warto więc wziąć przykład z Amerykanów i opowiedzieć się za zmianą władzy także w naszym kraju" - pisze na łamach tygodnika "wSieci" Marta Kaczyńska. 

Córka śp. Pary Prezydenckiej zastanawia się nad efektami rosnących wpływów Republikanów w Kongresie. I to właśnie w zmianie władzy w Waszyngtonie Kaczyńska dostrzega szansę zmiany stosunków świata Zachodu z Rosją. "W ostatnich latach Stany Zjednoczone grzęzły w mrzonkach o pozbawionej realnych podstaw poprawie stosunków z Federacją Rosyjską. Lansowana przez Obamę polityka ostentacyjnego odwracania się od Europy i ponad wszystko niedrażnienia wschodniego „Niedźwiedzia”, przejawiająca się m.in. rezygnacją z uprzednio zaplanowanej przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego budowy" - czytamy w tygodniku. 

Kaczyńska zaznacza, że zmiana polityki USA wobec Rosji może oznaczać też sporą zmianę dla Polski. "Presja ze strony Kongresu zdominowanego przez Republikanów z pewnością zmieni kurs amerykańskiej polityki na bardziej otwarty na sprawy europejskie. Dla Polski to przede wszystkim czas na reanimację planów budowy tarczy antyrakietowej i amerykańskich baz" - przekonuje Kaczyńska.

I informuje, że kilku czołowych polityków Partii Republikańskiej wyraziło gotowość do podjęcia tematu wyjaśnienia przyczyn katastrofy smoleńskiej. Czy tak się stanie? I czy polski rząd będzie umiał wykorzystać odpowiedni moment?

Więcej w tygodniku "wSieci". Polecamy!

svit

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook