Jedynie prawda jest ciekawa


Kaczyńska we "wSieci": Zatracenie godności

11.06.2015

Relacjonowane przez media gwałtowne reakcje niektórych osób na wieść o zwycięstwie kandydata PiS są świadectwem upadku zasadniczych norm kulturowych.

Prawo do identyfikowania się z nimi znaczna część naszych elit zdaje się sobie uzurpować wbrew własnemu postępowaniu. Wspierający ustępującego prezydenta artyści posługujący się słowami powszechnie używanymi za obraźliwe zaskakują, zawstydzają. Ich ewidentny brak taktu może zostać poczytany za chwilowy wyjątek sprowokowany emocjami.

 

Obnażony słabością brak dojrzałości i szacunku dla reguł demokracji to jednak problem znacznie głębszy, dyktowany zapewne krótkowzrocznym i ściśle osobistym splotem interesów. Popularne w przestrzeni wirtualnej wulgarne memy i szydzące komentarze publikowane już nie przez wspomniane medialne autorytety czy też tzw. trolle, ale przez ludzi często legitymujących się jako przedstawiciele inteligencji, potomkowie przedwojennych elit, nie są jedynie przykładem konsekwencji szerzonej w głównym nurcie narracji, lecz stanowią świadectwo głębszego procesu pauperyzacji społeczeństwa objawiającego się w szczególności zatraceniem w nieuzasadnionej racjonalnie niechęci (eufemizm) do polityków największej partii opozycyjnej, a w ostatnim okresie w szczególności do wywodzącego się z niej prezydenta elekta.

 

Zamieszczane w sieci chwilę po zakończeniu ciszy wyborczej zwierzenia z ogarniającego niektórych „wykształconych z wielkich miast” lęku związanego ze ziszczeniem się złego snu ze spotu Bronisława Komorowskiego wzbudzać mogą politowanie i troskę, stanowiąc przejaw braku wiedzy na temat najnowszej historii naszego kraju i deficytu rozeznania w bieżącej sytuacji Polski. …

Całość do przeczytania w najnowszym numerze tygodnika „wSieci”.

 
Nowe wydanie tygodnika „wSieci”, w sprzedaży od 8 czerwca br., także w formie e-wydania na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook