Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Kaczyńska we "wSieci": Zatracenie godności

11.06.2015

Relacjonowane przez media gwałtowne reakcje niektórych osób na wieść o zwycięstwie kandydata PiS są świadectwem upadku zasadniczych norm kulturowych.

Prawo do identyfikowania się z nimi znaczna część naszych elit zdaje się sobie uzurpować wbrew własnemu postępowaniu. Wspierający ustępującego prezydenta artyści posługujący się słowami powszechnie używanymi za obraźliwe zaskakują, zawstydzają. Ich ewidentny brak taktu może zostać poczytany za chwilowy wyjątek sprowokowany emocjami.

 

Obnażony słabością brak dojrzałości i szacunku dla reguł demokracji to jednak problem znacznie głębszy, dyktowany zapewne krótkowzrocznym i ściśle osobistym splotem interesów. Popularne w przestrzeni wirtualnej wulgarne memy i szydzące komentarze publikowane już nie przez wspomniane medialne autorytety czy też tzw. trolle, ale przez ludzi często legitymujących się jako przedstawiciele inteligencji, potomkowie przedwojennych elit, nie są jedynie przykładem konsekwencji szerzonej w głównym nurcie narracji, lecz stanowią świadectwo głębszego procesu pauperyzacji społeczeństwa objawiającego się w szczególności zatraceniem w nieuzasadnionej racjonalnie niechęci (eufemizm) do polityków największej partii opozycyjnej, a w ostatnim okresie w szczególności do wywodzącego się z niej prezydenta elekta.

 

Zamieszczane w sieci chwilę po zakończeniu ciszy wyborczej zwierzenia z ogarniającego niektórych „wykształconych z wielkich miast” lęku związanego ze ziszczeniem się złego snu ze spotu Bronisława Komorowskiego wzbudzać mogą politowanie i troskę, stanowiąc przejaw braku wiedzy na temat najnowszej historii naszego kraju i deficytu rozeznania w bieżącej sytuacji Polski. …

Całość do przeczytania w najnowszym numerze tygodnika „wSieci”.

 
Nowe wydanie tygodnika „wSieci”, w sprzedaży od 8 czerwca br., także w formie e-wydania na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.

Warto poczytać

 1. now2 26.10.2016

  Prof. Nowaczyk: "Komisja Millera pracowała na nieprawidłowo odczytanych danych"

  "Jako zespół wielokrotnie prosiliśmy przedstawicieli komisji Millera o dyskusje, o wspólne wystąpienie, odmawiano nam raz za razem".

 2. Zrzut-ekranu-2016-10-26-o-141647 26.10.2016

  Gadowski: Rządy starzeją się szybciej niż ludzie

  Rok dla rządu to tyle, co dziesięć lat w naszej biografii. Na pewno coś jest w tym, co powiedział prezydent Andrzej Duda w wywiadzie dla tygodnika „wSieci”, że przez 8 lat PO nie zrobiła tyle, ile zrobiono przez ten rok.

 3. ziewmkiwsdjwsdf 26.10.2016

  Ziemkiewicz o Elizie Michalik: Czy naprawdę jej padło na głowę?

  "Dzisiaj nie ma takiej okropności, której by nie powiedziała o Kaczyńskim, katolicyzmie, księżach i przeciwnikach aborcji. Nie wiem, czy naprawdę tak jej padło na głowę, czy to tylko przekalkulowana strategia biznesowa".

 4. dad-and-son-14327721920 26.10.2016

  Szymański: Silny ojciec = społeczeństwo bez aborcji

  "Coraz więcej polskich mężczyzn odkrywa bycie tatą jako ważny element własnej tożsamości i możliwość samorealizacji".

 5. pawlowiczkrystynkaaa 26.10.2016

  Krystyna Pawłowicz złożyła do KRRiT skargę na TVN

  "Czuję się zagrożona, tym bardziej, że „organizowane” przez „Fakty” akcje agresji przeciwko nam i nienawiści stwarzają realne zagrożenie i pobudzają do agresji widzów ze środowisk obecnej opozycji".

 6. Google1477x83143-2016 25.10.2016

  Prezydent we "wSieci": Poprzedni rząd zapominał o rodzinach

  Andrzej Duda w wyjątkowym wywiadzie dla tygodnika "wSieci".

 7. marzena1 25.10.2016

  Nykiel: Uczestniczki "Czarnego Protestu" są wykorzystywane

  "Widać wyraźnie, że sprawa aborcji to jest jeden z tematów, które bardzo dobrze napędzają rozruchy społeczne jakiejś określonej części kobiet, określonej części Polaków".

 8. romaszewska-stefffff 25.10.2016

  Romaszewska: Tylko Rosjanie mogą zagrozić Łukaszence

  Agnieszka Romaszewska o sytuacji na Białorusi i spotkaniu polskiego ministra z Łukaszenką.

CS136MINIfoto

Czas Stefczyka 136/2016

PDF (7,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook