Jedynie prawda jest ciekawa


Kaczyńska we „wSieci”: Test praworządności UE

15.09.2015

Brak deklaracji dotyczącej liczby obcokrajowców, którym Polska będzie w stanie realnie udzielić pomocy, świadczy zapewne o nieprzygotowaniu państwa na przyjęcie uchodźców, a w szczególności o nieprzygotowaniu jego służb – podkreśla w najnowszym wydaniu tygodnika „wSieci” Marta Kaczyńska.

„Widoczna kilka miesięcy temu symptomatyczna opieszałość rządu PO-PSL towarzysząca ewakuacji grupy co najwyżej kilkuset Polaków z ogarniętej wojną Ukrainy kontrastuje z dominującym od dłuższego czasu nawoływaniem premier do solidarności z emigrantami napływającymi do Europy z krajów muzułmańskich” – podkreśliła i wymieniła szereg regulacji prawnych, które „w praworządnym państwie powinny służyć jako zasadnicze wytyczne do dyskusji na temat możliwości udzielenia pomocy uciekinierom”.

Wymienia tu zapisy  Traktatu o Unii Europejskiej i stwierdza: „Należy wskazać, że zasadniczo UE ma prawo stanowić o zasadach przyjmowania imigrantów obowiązujących wszystkie kraje członkowskie, ale w tym zakresie winna respektować autonomiczne decyzje poszczególnych rządów w odniesieniu do imigrantów ekonomicznych, a w odniesieniu do wszystkich grup przybyszów z państw trzecich może decydować wyłącznie w zakresie nienaruszającym wewnętrznych regulacji prawnych gwarantujących utrzymanie porządku publicznego i bezpieczeństwa wewnętrznego w każdym z krajów UE”.

Jak zatem zaznaczyła w swoim felietonie Kaczyńska, w świetle obowiązującego wszystkie państwa UE prawodawstwa ostateczne rozstrzygnięcie dotyczące liczby obcokrajowców przyjmowanych przez poszczególne kraje winno więc należeć niewątpliwie do każdego z rządów.

„Granicą unijnej ingerencji co do zasad przyjmowania imigrantów są zatem krajowe regulacje odnoszące się do wymienionych dziedzin” – dodała.

Felieton Marty Kaczyńskiej w nowym wydaniu największego konserwatywnego tygodnika opinii w Polsce, w sprzedaży od 14 września br., także w formie e-wydania na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.


Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook