Jedynie prawda jest ciekawa


Kaczyńska we „wSieci”: Test praworządności UE

15.09.2015

Brak deklaracji dotyczącej liczby obcokrajowców, którym Polska będzie w stanie realnie udzielić pomocy, świadczy zapewne o nieprzygotowaniu państwa na przyjęcie uchodźców, a w szczególności o nieprzygotowaniu jego służb – podkreśla w najnowszym wydaniu tygodnika „wSieci” Marta Kaczyńska.

„Widoczna kilka miesięcy temu symptomatyczna opieszałość rządu PO-PSL towarzysząca ewakuacji grupy co najwyżej kilkuset Polaków z ogarniętej wojną Ukrainy kontrastuje z dominującym od dłuższego czasu nawoływaniem premier do solidarności z emigrantami napływającymi do Europy z krajów muzułmańskich” – podkreśliła i wymieniła szereg regulacji prawnych, które „w praworządnym państwie powinny służyć jako zasadnicze wytyczne do dyskusji na temat możliwości udzielenia pomocy uciekinierom”.

Wymienia tu zapisy  Traktatu o Unii Europejskiej i stwierdza: „Należy wskazać, że zasadniczo UE ma prawo stanowić o zasadach przyjmowania imigrantów obowiązujących wszystkie kraje członkowskie, ale w tym zakresie winna respektować autonomiczne decyzje poszczególnych rządów w odniesieniu do imigrantów ekonomicznych, a w odniesieniu do wszystkich grup przybyszów z państw trzecich może decydować wyłącznie w zakresie nienaruszającym wewnętrznych regulacji prawnych gwarantujących utrzymanie porządku publicznego i bezpieczeństwa wewnętrznego w każdym z krajów UE”.

Jak zatem zaznaczyła w swoim felietonie Kaczyńska, w świetle obowiązującego wszystkie państwa UE prawodawstwa ostateczne rozstrzygnięcie dotyczące liczby obcokrajowców przyjmowanych przez poszczególne kraje winno więc należeć niewątpliwie do każdego z rządów.

„Granicą unijnej ingerencji co do zasad przyjmowania imigrantów są zatem krajowe regulacje odnoszące się do wymienionych dziedzin” – dodała.

Felieton Marty Kaczyńskiej w nowym wydaniu największego konserwatywnego tygodnika opinii w Polsce, w sprzedaży od 14 września br., także w formie e-wydania na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.


Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 7. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 8. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook