Jedynie prawda jest ciekawa

Kaczyńska we „wSieci”: Na to Polaków nie stać!

18.08.2015

Powracający od kilku lat pomysł wprowadzenia podatku katastralnego to prowizoryczny sposób na ratowanie finansów publicznych i symbol opresyjności państwa zarządzanego przez obecną ekipę, która interes rodaków stawia na dalszym planie niż zysk zagranicznych przedsiębiorców – podkreśla w felietonie na łamach tygodnika „wSieci” Marta Kaczyńska.

Jak przypomina, Ministerstwo Finansów zaprzecza, jakoby czyniło przygotowania do wprowadzenia podatku katastralnego, jednak od dłuższego czasu słychać, że do 2020 r. danina ta ma zostać nałożona na właścicieli nieruchomości.

„Polska z racji członkostwa w UE nie jest zobowiązana do wprowadzenia nowego podatku, jednak okoliczność ta nie stanowi argumentu wykluczającego wolę wykreowania nowego sposobu łatania budżetów lokalnych i niedoborów w skarbie państwa” – dodaje Kaczyńska i wyjaśnia jak podatek ten funkcjonuje w innych, bogatszych krajach Unii Europejskich.

Tymczasem – jak wyjaśnia Kaczyńska – właścicielami najlepiej zlokalizowanych nieruchomości są u nas nierzadko ludzie mniej zamożni, starsi, skazani na niskie emerytury.

„Ustanowienie daniny katastralnej w praktyce zmusiłoby zatem wiele osób do pozbycia się jedynego majątku, który przedstawia rynkową wartość i może służyć jako zabezpieczenie nie tylko ich potrzeb mieszkaniowych, lecz także kolejnych pokoleń rodziny. Polaków na wprowadzenie podatku katastralnego zwyczajnie nie stać” – dodaje Marta Kaczyńska.

Więcej o podatku katastralnym w najnowszym numerze tygodnika „wSieci”, w sprzedaży od 17 sierpnia br., także w formie e-wydania na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.

[Fot. wPolityce.pl]

Warto poczytać

 1. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 2. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 3. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 4. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 5. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 6. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 7. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

 8. 1270szcheternuydziewczonka 29.11.2017

  Niesamowita scena w kościele. Ta dziewczynka wzruszyła wszystkich

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook