Jedynie prawda jest ciekawa


Kaczyńska we „wSieci”: Na to Polaków nie stać!

18.08.2015

Powracający od kilku lat pomysł wprowadzenia podatku katastralnego to prowizoryczny sposób na ratowanie finansów publicznych i symbol opresyjności państwa zarządzanego przez obecną ekipę, która interes rodaków stawia na dalszym planie niż zysk zagranicznych przedsiębiorców – podkreśla w felietonie na łamach tygodnika „wSieci” Marta Kaczyńska.

Jak przypomina, Ministerstwo Finansów zaprzecza, jakoby czyniło przygotowania do wprowadzenia podatku katastralnego, jednak od dłuższego czasu słychać, że do 2020 r. danina ta ma zostać nałożona na właścicieli nieruchomości.

„Polska z racji członkostwa w UE nie jest zobowiązana do wprowadzenia nowego podatku, jednak okoliczność ta nie stanowi argumentu wykluczającego wolę wykreowania nowego sposobu łatania budżetów lokalnych i niedoborów w skarbie państwa” – dodaje Kaczyńska i wyjaśnia jak podatek ten funkcjonuje w innych, bogatszych krajach Unii Europejskich.

Tymczasem – jak wyjaśnia Kaczyńska – właścicielami najlepiej zlokalizowanych nieruchomości są u nas nierzadko ludzie mniej zamożni, starsi, skazani na niskie emerytury.

„Ustanowienie daniny katastralnej w praktyce zmusiłoby zatem wiele osób do pozbycia się jedynego majątku, który przedstawia rynkową wartość i może służyć jako zabezpieczenie nie tylko ich potrzeb mieszkaniowych, lecz także kolejnych pokoleń rodziny. Polaków na wprowadzenie podatku katastralnego zwyczajnie nie stać” – dodaje Marta Kaczyńska.

Więcej o podatku katastralnym w najnowszym numerze tygodnika „wSieci”, w sprzedaży od 17 sierpnia br., także w formie e-wydania na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.

[Fot. wPolityce.pl]

Warto poczytać

 1. 1270kijowniaij 25.04.2018

  Oto i są. To oni żerują na dramacie niepełnosprawnych...

  Jeszcze kilka godzin temu pisaliśmy, że w tym sporze dawno przestało chodzić o dobro niepełnosprawnych, a ktoś próbuje zbić na nim kapitał polityczny i pieniądze. Okazuje się, że nie trzeba było długo czekać na potwierdzenie naszych przypuszczeń.

 2. 1270facebookstefczyk 25.04.2018

  Tych słów już nie napiszesz na Facebooku

  Nowy regulamin największego portalu społecznościowego wchodzi w życie 25 maja

 3. 1270twitterPOl 25.04.2018

  „Im zależy tylko na pieniądzach. Wykorzystują swoje niepełnosprawne dzieci”

  Za nami kolejne godziny protestu opiekunów dzieci niepełnosprawnych. Mimo szerokich propozycji ze strony rządu, protestujący nie zamierzają ustąpić. Jeszcze kilka dni temu zastanawialiśmy się kto im płaci

 4. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 5. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 6. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 7. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 8. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook