Jedynie prawda jest ciekawa


Kaczyńska we „wSieci”: Konieczna samodzielność

15.10.2015

Przesmyk suwalski i Donbas to miejsca potencjalnie zagrożone inwazją rosyjskich wojsk, zaś strategicznie najważniejszy odcinek wewnętrznej granicy NATO znajduje się na północno-wschodniej granicy Polski – pisze w najnowszym wydaniu tygodnika „wSieci” Marta Kaczyńska, powołując się na słowa głównodowodzącego amerykańskich sił w Europie gen. Bena Hodgesa.

„Według amerykańskich analityków dzięki swojej sile militarnej Rosjanie, operując z obwodu kaliningradzkiego, są w stanie zamknąć dostęp do Morza Bałtyckiego, a z Donbasu zaatakować niemal cały region Morza Czarnego” – wyjaśnia Kaczyńska w swoim felietonie.

Przypomina ona jednocześnie, że zapowiadane wiele miesięcy temu utworzenie na terenie Polski przez państwa NATO tzw. szpicy ma służyć zabezpieczeniu członków Paktu Północnoatlantyckiego, a przede wszystkim naszego kraju przed inwazją ze wschodu.

„Podawana w mediach lokalizacja głównej bazy natowskich sił szybkiego reagowania ma się znajdować w okolicach Szczecina, co wydaje się zdumiewające, skoro ewentualne zagrożenie może nadejść zza przeciwległej, wschodniej granicy RP” – dodaje.

Kaczyńska wyjaśnia także, że zasadniczym problemem w realizacji projektu natowskiej szpicy stanowią nie aspekty militarne, lecz proceduralno-administracyjne.

„Przeszkodą dla sił szybkiego reagowania nie są bariery natury technicznej, ale przepisy, które mogą spowodować, że przemieszczenie natowskiej jednostki zbrojnej okaże się niezmiernie czasochłonne — przekraczanie przez nią granic państw Schengen może zająć nawet dwa tygodnie” – ostrzega i dodaje, że należy dążyć do usprawnienia obowiązujących procedur.

„Niezależnie od tego, jaki scenariusz ataku zostałby wdrożony przez naszych wschodnich sąsiadów — czy będzie to kolejna wyrafinowana wersja tzw. wojny hybrydowej, czy będą to tradycyjne działania zbrojne — brak możliwości natychmiastowej reakcji militarnej NATO powodowany długotrwałymi procedurami należy uznać za sabotowanie idei wzajemnej pomocy, która stanowi jedną z podwalin Sojuszu” – dodaje Kaczyńska.

Cały felieton Marty Kaczyńskiej w nowym wydaniu tygodnika „wSieci”, w sprzedaży od 12 października br., także w formie e-wydania na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook