Jedynie prawda jest ciekawa


Kaczyńska we „wSieci”: Konieczna samodzielność

15.10.2015

Przesmyk suwalski i Donbas to miejsca potencjalnie zagrożone inwazją rosyjskich wojsk, zaś strategicznie najważniejszy odcinek wewnętrznej granicy NATO znajduje się na północno-wschodniej granicy Polski – pisze w najnowszym wydaniu tygodnika „wSieci” Marta Kaczyńska, powołując się na słowa głównodowodzącego amerykańskich sił w Europie gen. Bena Hodgesa.

„Według amerykańskich analityków dzięki swojej sile militarnej Rosjanie, operując z obwodu kaliningradzkiego, są w stanie zamknąć dostęp do Morza Bałtyckiego, a z Donbasu zaatakować niemal cały region Morza Czarnego” – wyjaśnia Kaczyńska w swoim felietonie.

Przypomina ona jednocześnie, że zapowiadane wiele miesięcy temu utworzenie na terenie Polski przez państwa NATO tzw. szpicy ma służyć zabezpieczeniu członków Paktu Północnoatlantyckiego, a przede wszystkim naszego kraju przed inwazją ze wschodu.

„Podawana w mediach lokalizacja głównej bazy natowskich sił szybkiego reagowania ma się znajdować w okolicach Szczecina, co wydaje się zdumiewające, skoro ewentualne zagrożenie może nadejść zza przeciwległej, wschodniej granicy RP” – dodaje.

Kaczyńska wyjaśnia także, że zasadniczym problemem w realizacji projektu natowskiej szpicy stanowią nie aspekty militarne, lecz proceduralno-administracyjne.

„Przeszkodą dla sił szybkiego reagowania nie są bariery natury technicznej, ale przepisy, które mogą spowodować, że przemieszczenie natowskiej jednostki zbrojnej okaże się niezmiernie czasochłonne — przekraczanie przez nią granic państw Schengen może zająć nawet dwa tygodnie” – ostrzega i dodaje, że należy dążyć do usprawnienia obowiązujących procedur.

„Niezależnie od tego, jaki scenariusz ataku zostałby wdrożony przez naszych wschodnich sąsiadów — czy będzie to kolejna wyrafinowana wersja tzw. wojny hybrydowej, czy będą to tradycyjne działania zbrojne — brak możliwości natychmiastowej reakcji militarnej NATO powodowany długotrwałymi procedurami należy uznać za sabotowanie idei wzajemnej pomocy, która stanowi jedną z podwalin Sojuszu” – dodaje Kaczyńska.

Cały felieton Marty Kaczyńskiej w nowym wydaniu tygodnika „wSieci”, w sprzedaży od 12 października br., także w formie e-wydania na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.

Warto poczytać

 1. dawid-winiarski-22072018 22.07.2018

  Cudowne uzdrowienie czy symulacja? Co tak naprawdę się stało nowemu męczennikowi opozycji

  Ostatnie posiedzenie Sejmu wzbudziło spore zainteresowanie opinii publicznej

 2. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 3. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 4. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 5. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 6. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 7. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 8. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook