Jedynie prawda jest ciekawa

Kaczyńska we „wSieci”: Jakie są motywacje J.K?

02.07.2015

Wskazanie przez Jarosława Kaczyńskiego Beaty Szydło jako kandydata na premiera rządu PiS nie przestaje być pretekstem do wielu emocjonalnych komentarzy – pisze w najnowszym tygodniku „wSieci” Marta Kaczyńska.

„Dywagacji i domysłów na temat powodów decyzji ogłoszonej na ostatniej konwencji PiS nie brakuje, co najmniej tyle samo prezentowanych jest wizji Polski pod rządami pisowskiego premiera kobiety – zauważa Kaczyńska i zaraz dodaje:

„Nie ulega wątpliwości, że Jarosław Kaczyński najbliższe wybory zamierza wygrać. Tym samym krążąca po warszawskich salonach opowieść o prezesie PiS, któremu w gruncie rzeczy ma być najwygodniej w roli kontestatora zasiadającego w opozycyjnych ławach, zarządzającego drugą co do wielkości siłą polityczną w kraju, okazała się nieprawdziwa — tak jak wiele innych wyimaginowanych teorii na temat Kaczyńskich”.

Na łamach tygodnika tłumaczy ona, że stawką dla prezesa PiS wcale nie jest jedynie „sukces jego ugrupowania” i  „osobista satysfakcja z powrotu w Al. Ujazdowskie.”

„Po koalicyjnych doświadczeniach sprzed blisko dziesięciu lat i ośmiu latach niezachwianych nawet najbardziej skandalicznymi decyzjami rządów PO oczywiste jest, że jedyne ugrupowanie mające realną wolę i zdolność do przeprowadzenia w kraju niezbędnych reform to partia Jarosława Kaczyńskiego. Mając tego świadomość i determinację motywowaną propaństwowymi intencjami, prezes PiS nie pokonuje własnych słabości, jak twierdzą niektórzy, tylko podążając z duchem czasu i wsłuchując się w społeczne oczekiwania, konsekwentnie dąży do zwycięstwa utworzonej przez siebie formacji”  - wyjaśnia Kaczyńska.

To zatem oznacza, że „decyzja Jarosława Kaczyńskiego nie jest też, jak wielu chciałoby twierdzić, krokiem ku politycznej emeryturze.”

Cały felieton Marty Kaczyńskiej pt. „Motywacje J.K” w najnowszym numerze tygodnika „wSieci”, w sprzedaży od 29 czerwca, także w formie e-wydania.

 


Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook