Jedynie prawda jest ciekawa


Kaczyńska we „wSieci”: Jakie są motywacje J.K?

02.07.2015

Wskazanie przez Jarosława Kaczyńskiego Beaty Szydło jako kandydata na premiera rządu PiS nie przestaje być pretekstem do wielu emocjonalnych komentarzy – pisze w najnowszym tygodniku „wSieci” Marta Kaczyńska.

„Dywagacji i domysłów na temat powodów decyzji ogłoszonej na ostatniej konwencji PiS nie brakuje, co najmniej tyle samo prezentowanych jest wizji Polski pod rządami pisowskiego premiera kobiety – zauważa Kaczyńska i zaraz dodaje:

„Nie ulega wątpliwości, że Jarosław Kaczyński najbliższe wybory zamierza wygrać. Tym samym krążąca po warszawskich salonach opowieść o prezesie PiS, któremu w gruncie rzeczy ma być najwygodniej w roli kontestatora zasiadającego w opozycyjnych ławach, zarządzającego drugą co do wielkości siłą polityczną w kraju, okazała się nieprawdziwa — tak jak wiele innych wyimaginowanych teorii na temat Kaczyńskich”.

Na łamach tygodnika tłumaczy ona, że stawką dla prezesa PiS wcale nie jest jedynie „sukces jego ugrupowania” i  „osobista satysfakcja z powrotu w Al. Ujazdowskie.”

„Po koalicyjnych doświadczeniach sprzed blisko dziesięciu lat i ośmiu latach niezachwianych nawet najbardziej skandalicznymi decyzjami rządów PO oczywiste jest, że jedyne ugrupowanie mające realną wolę i zdolność do przeprowadzenia w kraju niezbędnych reform to partia Jarosława Kaczyńskiego. Mając tego świadomość i determinację motywowaną propaństwowymi intencjami, prezes PiS nie pokonuje własnych słabości, jak twierdzą niektórzy, tylko podążając z duchem czasu i wsłuchując się w społeczne oczekiwania, konsekwentnie dąży do zwycięstwa utworzonej przez siebie formacji”  - wyjaśnia Kaczyńska.

To zatem oznacza, że „decyzja Jarosława Kaczyńskiego nie jest też, jak wielu chciałoby twierdzić, krokiem ku politycznej emeryturze.”

Cały felieton Marty Kaczyńskiej pt. „Motywacje J.K” w najnowszym numerze tygodnika „wSieci”, w sprzedaży od 29 czerwca, także w formie e-wydania.

 


CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook