Jedynie prawda jest ciekawa

Kaczyńska: Tusk katapultuje się do Brukseli

09.09.2014

"To powierzchowny i gorzki sukces, biorąc pod uwagę dokonania Tuska".

"Czy w obliczu tak trudnej sytuacji międzynarodowej i wewnętrznej mąż stanu rezygnuje z szefowania rządowi?" - zastanawia się na łamach tygodnika "wSieci" Marta Kaczyńska, wymieniając liczne problemy, jakie czekają Polskę w najbliższych tygodniach i miesiącach. 

"Tusk katapultuje się do Brukseli, wcześniej przez wiele miesięcy ukrywając swoje plany, a nawet publicznie im zaprzeczając. Jako przewodniczący Rady Europejskiej będzie kierować jej pracami przy określaniu ogólnego kierunku polityki i priorytetów UE, wspomagać osiągnięcie spójności oraz porozumienia pomiędzy przedstawicielami poszczególnych państw UE, zdawać Parlamentowi Europejskiemu sprawozdania z każdego posiedzenia Rady, a także reprezentować Unię na zewnątrz w sprawach dotyczących polityki i bezpieczeństwa. Jako premier polskiego rządu Donald Tusk był podmiotem negocjacji toczących się w ramach Rady, od 1 grudnia stanie się jedynie ich koordynatorem, urzędnikiem europejskim, a nie aktywnym przedstawicielem naszego kraju" - ocenia córka śp. pary prezydenckiej.

Zdaniem Kaczyńskiej powinniśmy o wiele bardziej trzeźwo spojrzeć na brukselską nominację Tuska. "Swoją drogą, czy tylko premier i dlaczego tylko premier był polskim kandydatem na stanowisko przewodniczącego RE? Wyolbrzymiany przez prorządowe media sukces Donalda Tuska jest w istocie przede wszystkim jego osobistym, finansowym osiągnięciem. Dla Polski to sukces powierzchowny i gorzki, biorąc pod uwagę dokonania mającego odejść premiera" - pisze Kaczyńska.

svit, wSieci

[Fot. wSieci]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook