Jedynie prawda jest ciekawa

Kaczyńska: Szansa 10 lat później

05.01.2015

"Dziesięć lat temu, w 2005 r., Polacy stanęli u progu szansy na jakościową zmianę modelu funkcjonowania państwa. Przesilenie patologii w życiu publicznym, pogłębiające się rozwarstwienie społeczne z jasnym podziałem na obywateli uprzywilejowanych, czyli bezkarnych, i pozostałych doprowadziło do odsunięcia od władzy polityków personifikujących i utrwalających ten swoisty układ" - pisze Marta Kaczyńska w najnowszym wydaniu tygodnika "wSieci".

Przypomina słowa nowowybranego prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego z orędziu z 23 grudnia 2005 r.: 

- Nie ma możliwości budowania dobrego porządku publicznego bez ludzi, którzy w swoich działaniach kierują się wartościami zasadniczymi, zabiegają o dobro wspólne, gdyż ono jest wartością samą w sobie. 

Kaczyńska wskazuje, że jej Ojciec opowiadał się za odrzuceniem naszych narodowych kompleksów - chciał zapewnić Polsce silną pozycję międzynarodową. Chciał Polski nowoczesnej, zapewniającej swoim obywatelom dobrobyt. 

Marta Kaczyńska podkreśla, że 10 lat później, w 2015 r. pojawiła się szansa na kontynuację zmian, które zostały zapoczątkowane w 2005 r. - Nie można jej  zaprzepaścić - podkreśla córka Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Cały felieton Marty Kaczyńskiej w najnowszym wydaniu tygodnika "wSieci", w sprzedaży także w formie e-wydania.

Greg/wSieci
[fot. wsieci.pl]


Zainteresował Cię artykuł? Znajdź nas na Facebooku!
CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook