Jedynie prawda jest ciekawa

Kaczyńska: skandal wokół wyborów pogrążą rządzących

25.11.2014

„Ich odsunięcie od władzy to kwestia czasu” - pisze Marta Kaczyńska we „wSieci”.

„Wyniki badań exit poll przeprowadzonych w trakcie wyborów samorządowych zapowiadały sukces Prawa i Sprawiedliwości” - pisze Marta Kaczyńska na łamach tygodnika „wSieci”.

Zaznacza, że badania Ipsos wykonane tuż po głosowaniu wydawały się wiarygodne. „Nikt nie podważał wiarygodności exit poll, bo wieloletnie doświadczenie zdążyło przyzwyczaić, że tego typu badania są miarodajne. Słychać już było głosy niezadowolenia, przypominające rok 2005 pytania, czy to ta sama Polska. Byli i tacy, którzy wbrew wyraźnie widocznej na wielu twarzach dezorientacji zaklinali rzeczywistość i głosili sukces PO” - przypomina Kaczyńska.

Dodaje, że „system informatyczny Państwowej Komisji Wyborczej, który winien ostatecznie zweryfikować wybór Polaków, jak na złość jednak zawiódł”. „Co sprawiło, że głosów nie można było sprawnie policzyć? Czy zawiodły przepisy regulujące procedury przetargów, które skłaniają do wyboru najtańszych ofert? Czy może zbyt późno ogłoszono przetarg? Czy padliśmy ofiarą cyberataku? Odpowiedzią na powyższe wątpliwości winny się zająć odpowiednie organa” - przyznaje Marta Kaczyńska.

Dodaje, że „zamieszania podczas liczenia głosów można było uniknąć”. „Nieprawidłowościom mogły zapobiec odpowiednio sformułowane, szczelne i wymuszające rzetelność przepisy, których PKW winna przestrzegać. Sygnały o naruszeniach prawa docierały systematycznie także po poprzednich wyborach. Koalicja PO-PSL zdawała się jednak nie dostrzegać tych ewidentnych zagrożeń i zaniechała użycia swoich kompetencji do modernizacji systemu wyborczego” - pisze Kaczyńska.

Zaznacza, że propozycji PiS-u nikt nie popierał. „Nie ulega wątpliwości, że niezależnie od ostatecznych obliczeń PKW skandal wokół ostatnich wyborów jest po wielu ujawnionych uprzednio aferach kolejnym zdarzeniem pogrążającym aktualnie rządzących, a ich odsunięcie od władzy to kwestia czasu” - kończy Marta Kaczyńska.

ez
[Fot. wSieci]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook