Jedynie prawda jest ciekawa

Kaczyńska: „Rządzą drobne cwaniaczki”

26.07.2014

„Ujawnione rozmowy dopełniają mrocznego obrazu ludzi rządzących Polską” – pisze w felietonie w tygodniku „wSieci” Marta Kaczyńska.

- To, co słychać na nagraniach, powinno ich przenieść w polityczny niebyt. Kto o nas decyduje? Ludzie, którzy państwo uważają za byt czysto teoretyczny, kierują się wyłącznie interesem partii, kolegów i własnym, a myśl o wizji budowy sprawnie działającego, stabilnego, silnego i solidarnego państwa jest im zupełnie obca.

Córka śp. Pary Prezydenckiej pisząc o języku obecnej elity zwraca uwagę na ich „prymitywny tok rozumowania”:

- Czytając stenogramy, można odnieść wrażenie, iż wymknęły się ze scenariusza „Sztosu”, a rządzi nami grupa drobnych cwaniaczków pozbawionych zdolności perspektywicznego myślenia, egocentrycznie skoncentrowanych na swoim tu i teraz.

Kaczyńska przywołuje przykład Węgier, gdzie nieoficjalne wypowiedzi zmiotły ze sceny lewicowa ekipę Gyurcsany’ego.

- U nas publikacja taśm zbiegła się z początkiem wakacji i sezonu ogórkowego. Zdaje się, że wielu liczy na zminimalizowanie tego skandalu do kalibru letniej sensacji. Z różnych stron słychać jednak opinie, że po tym, co usłyszeliśmy, żadna PR-owska kurtyna szpetnej twarzy Platformy Obywatelskiej już nie zasłoni i najpóźniej za rok pożegnamy aktualną władzę. Oby tak się stało – puentuje Marta Kaczyńska.

Cały felieton w aktualnym wydaniu „wSieci”. Polecamy!

W sprzedaży jest jeszcze również poprzedni numer tygodnika, do którego dołączony jest gratis film „Kłamstwa, spiski i pogarda” podsumowujący najważniejsze wątki afery taśmowej.

ruk

[Fot. "wSieci"]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook