Jedynie prawda jest ciekawa


Kaczyńska: „Rządzą drobne cwaniaczki”

26.07.2014

„Ujawnione rozmowy dopełniają mrocznego obrazu ludzi rządzących Polską” – pisze w felietonie w tygodniku „wSieci” Marta Kaczyńska.

- To, co słychać na nagraniach, powinno ich przenieść w polityczny niebyt. Kto o nas decyduje? Ludzie, którzy państwo uważają za byt czysto teoretyczny, kierują się wyłącznie interesem partii, kolegów i własnym, a myśl o wizji budowy sprawnie działającego, stabilnego, silnego i solidarnego państwa jest im zupełnie obca.

Córka śp. Pary Prezydenckiej pisząc o języku obecnej elity zwraca uwagę na ich „prymitywny tok rozumowania”:

- Czytając stenogramy, można odnieść wrażenie, iż wymknęły się ze scenariusza „Sztosu”, a rządzi nami grupa drobnych cwaniaczków pozbawionych zdolności perspektywicznego myślenia, egocentrycznie skoncentrowanych na swoim tu i teraz.

Kaczyńska przywołuje przykład Węgier, gdzie nieoficjalne wypowiedzi zmiotły ze sceny lewicowa ekipę Gyurcsany’ego.

- U nas publikacja taśm zbiegła się z początkiem wakacji i sezonu ogórkowego. Zdaje się, że wielu liczy na zminimalizowanie tego skandalu do kalibru letniej sensacji. Z różnych stron słychać jednak opinie, że po tym, co usłyszeliśmy, żadna PR-owska kurtyna szpetnej twarzy Platformy Obywatelskiej już nie zasłoni i najpóźniej za rok pożegnamy aktualną władzę. Oby tak się stało – puentuje Marta Kaczyńska.

Cały felieton w aktualnym wydaniu „wSieci”. Polecamy!

W sprzedaży jest jeszcze również poprzedni numer tygodnika, do którego dołączony jest gratis film „Kłamstwa, spiski i pogarda” podsumowujący najważniejsze wątki afery taśmowej.

ruk

[Fot. "wSieci"]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook