Jedynie prawda jest ciekawa


Kaczyńska: Reglamentacja prawa do informacji

22.01.2016

„Limitowanie dostępu do informacji za naszą zachodnią granicą nie zostało przez dotychczasowy mainstream skojarzone ani z ograniczeniem wolności, ani z żadnym innym symptomem zagrażającym demokracji” - pisze Marta Kaczyńska odnosząc się do zarzutów niektórych polityków europejskich dotyczących reformy w polskich mediach.

„Informacje na temat tuszowania zarówno przez organa ścigania, jak i przez media brutalnych przestępstw popełnianych przez muzułmańskich sprawców zdają się nie bulwersować niezwykle aktywnych w ostatnim czasie samozwańczych obrońców rzekomo występującego za rządów PiS zagrożenia demokracji w Polsce” - dodaje Kaczyńska i  wyjaśnia:

„Przy okazji ostatnich zmian dokonywanych w polskich mediach publicznych - budzących wielkie oburzenie niektórych środowisk i nazywanych przez nie zamachem na wolność słowa - warto sięgnąć pamięcią do zdarzeń charakteryzujących do niedawna sposób przekazywania informacji przez dziennikarzy dyspozycyjnych wobec poprzedniej władzy – podkreśla i wylicza „powtarzanie niemal jak mantry zarówno w mediach komercyjnych, jak i w publicznych ewidentnie kłamliwych informacji na temat okoliczności, w których doszło do katastrofy smoleńskiej; przemilczanie uwag do raportu MAK dyskredytujących ustalenia rosyjskich śledczych; ignorowanie cieszących się wielomilionowym poparciem obywateli inicjatyw referendów w sprawie sześciolatków i komercjalizacji Lasów Państwowych; (…) bezkrytycyzm wobec użycia broni przeciwko protestującym w Jastrzębiu górnikom czy też — charakterystyczne dla ostatnich tygodni — proporcje czasu antenowego poświęcanego w telewizji publicznej obecnemu prezydentowi i lansowanemu na lidera opozycji Ryszardowi Petru”.

Kaczyńska przypomina także, „jak to za rządów PO kontrowersji w wiodących mediach nie budziła ani operacja służb specjalnych,
które weszły do siedziby jednego z tygodników zajmujących się tzw. aferą podsłuchową, by zabrać dziennikarzom ich komputery, ani zatrzymanie o godz. 6.00 rano autora niszowej strony internetowej zawierającej treści krytykujące prezydenta Komorowskiego”.

Cały felieton Marty Kaczyńskiej w najnowszym wydaniu tygodnika „wSieci”, w sprzedaży od 18 stycznia br., także w formie e-wydania na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook