Jedynie prawda jest ciekawa

Kaczyńska: PiS powinien docierać bezpośrednio do ludzi

02.10.2014

Jak brukselska posada Donalda Tuska może wpłynąć na wybory w Polsce?

W najnowszym numerze tygodnika "wSieci" Marta Kaczyńska pisze o tym, jak powinna zachować się roztropna opozycja, by przejąć władzę i zdetronizować Platformę Obywatelską. Zdaniem córki śp. Pary Prezydenckiej, PiS nie powinno bagatelizować tzw. efektu Tuska. "Być może mamy do czynienia z chwilowym zachłyśnięciem się wyborem lidera Platformy na stanowisko przewodniczącego Rady Europejskiej. Nie- mniej – zważywszy na ogromne medialne wsparcie dla pani premier – zjawiska odbudowy elektoratu partii władzy z pewnością lekceważyć nie należy" - czytamy. 

Kaczyńska pisze również o specyficznym podejściu części Polaków do instytucji unijnych. "Niektórym Unia Europejska jawi się nawet jako coś więcej niż superpaństwo, o którym marzyli kiedyś twórcy projektu konstytucji UE, a którego poprzedni polski premier jest najwyższym przedstawicielem" - ocenia. 

I zaznacza: "Unia nie jest państwem, a Donald Tusk nie jest jego prezydentem, ale wielu ludzi właśnie tak go postrzega. W mieszance z zaszczepionymi Polakom i pielęgnowanymi przez lata kompleksami narodowymi zachwyt nad przewartościowaną europejskością przywódcy PO zdaje się promieniować na osobiste (pozorne) poczucie szczęścia wielu rodaków i decydować o ich wyborczych gustach. Zapewne niebawem unijny napęd PO osłabnie. (...) Trzeba jednak przyjąć do wiadomości, że o popularności danej partii wciąż w znacznym stopniu decydują nie walory merytoryczne, lecz przede wszystkim te wykreowane przez media. Startujący w zbliżających się wyborach powinni o tym pamiętać i sta- rać się jak najczęściej docierać bezpośrednio do ludzi" - kończy Kaczyńska. 

LL, wSieci

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook