Jedynie prawda jest ciekawa


Kaczyńska: Odwaga procentuje

04.12.2015

„Zestrzelenie rosyjskiego bombowca nad Turcją wywołało chwilową konsternację światowej opinii publicznej. Obawa, że staliśmy się świadkami zdarzenia będącego zapalnikiem III wojny światowej, pojawiła się błyskawicznie jak reakcja u psa Pawłowa” – pisze Marta Kaczyńska w swoim felietonie na łamach tygodnika „wSieci”.

„Przedstawiciele międzynarodowych organizacji wezwali do zachowania spokoju. Rosyjskie władze ze znaną zarówno z historii najnowszej, jak i dawniejszej pewnością oraz sprawnością dyplomatyczną zaprzeczyli temu, by oznaczony czerwonymi gwiazdami Su-24 naruszył turecką przestrzeń powietrzną. Strącenie samolotu Putinowskiej armii ma być wedle kremlowskiej administracji nieuzasadnionym aktem agresji. Zdaniem władz w Ankarze doszło do naruszenia tureckiej przestrzeni powietrznej, a zestrzelenie bombowca było poprzedzone wezwaniem skierowanym do rosyjskich pilotów do zmiany trasy lotu. Premier Turcji zwrócił się do NATO i ONZ z prośbą o pomoc w wyjaśnieniu okoliczności incydentu” – pisze Kaczyńska. Przypomina pojawiające się po tym wydarzeniu opinie, że „wreszcie któreś z państw nie przestraszyło się Rosji i postanowiło zareagować”.

„Doświadczenie sprzed kilku lat wskazuje, że zdecydowana reakcja na łamanie międzynarodowych norm prawnych przez rosyjskie władze jest, po pierwsze, możliwa, po drugie — może być skuteczna. Wspominana niejednokrotnie w ostatnich latach interwencja polityczna Lecha Kaczyńskiego w Gruzji, skoordynowana z prezydentem Stanów Zjednoczonych George’em W. Bushem, udowodniła światu, że przy istnieniu odpowiedniej woli Rosję Władimira Putina można powstrzymać”.

Cały felieton w nowym numerze tygodnika  „wSieci”, w sprzedaży od 30 listopada br., także w formie e-wydania na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.

 

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook