Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Kaczyńska: Odwaga procentuje

04.12.2015

„Zestrzelenie rosyjskiego bombowca nad Turcją wywołało chwilową konsternację światowej opinii publicznej. Obawa, że staliśmy się świadkami zdarzenia będącego zapalnikiem III wojny światowej, pojawiła się błyskawicznie jak reakcja u psa Pawłowa” – pisze Marta Kaczyńska w swoim felietonie na łamach tygodnika „wSieci”.

„Przedstawiciele międzynarodowych organizacji wezwali do zachowania spokoju. Rosyjskie władze ze znaną zarówno z historii najnowszej, jak i dawniejszej pewnością oraz sprawnością dyplomatyczną zaprzeczyli temu, by oznaczony czerwonymi gwiazdami Su-24 naruszył turecką przestrzeń powietrzną. Strącenie samolotu Putinowskiej armii ma być wedle kremlowskiej administracji nieuzasadnionym aktem agresji. Zdaniem władz w Ankarze doszło do naruszenia tureckiej przestrzeni powietrznej, a zestrzelenie bombowca było poprzedzone wezwaniem skierowanym do rosyjskich pilotów do zmiany trasy lotu. Premier Turcji zwrócił się do NATO i ONZ z prośbą o pomoc w wyjaśnieniu okoliczności incydentu” – pisze Kaczyńska. Przypomina pojawiające się po tym wydarzeniu opinie, że „wreszcie któreś z państw nie przestraszyło się Rosji i postanowiło zareagować”.

„Doświadczenie sprzed kilku lat wskazuje, że zdecydowana reakcja na łamanie międzynarodowych norm prawnych przez rosyjskie władze jest, po pierwsze, możliwa, po drugie — może być skuteczna. Wspominana niejednokrotnie w ostatnich latach interwencja polityczna Lecha Kaczyńskiego w Gruzji, skoordynowana z prezydentem Stanów Zjednoczonych George’em W. Bushem, udowodniła światu, że przy istnieniu odpowiedniej woli Rosję Władimira Putina można powstrzymać”.

Cały felieton w nowym numerze tygodnika  „wSieci”, w sprzedaży od 30 listopada br., także w formie e-wydania na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.

 

Warto poczytać

 1. dad-and-son-14327721920 26.10.2016

  Szymański: Silny ojciec = społeczeństwo bez aborcji

  "Coraz więcej polskich mężczyzn odkrywa bycie tatą jako ważny element własnej tożsamości i możliwość samorealizacji".

 2. pawlowiczkrystynkaaa 26.10.2016

  Krystyna Pawłowicz złożyła do KRRiT skargę na TVN

  "Czuję się zagrożona, tym bardziej, że „organizowane” przez „Fakty” akcje agresji przeciwko nam i nienawiści stwarzają realne zagrożenie i pobudzają do agresji widzów ze środowisk obecnej opozycji".

 3. Google1477x83143-2016 25.10.2016

  Prezydent we "wSieci": Poprzedni rząd zapominał o rodzinach

  Andrzej Duda w wyjątkowym wywiadzie dla tygodnika "wSieci".

 4. marzena1 25.10.2016

  Nykiel: Uczestniczki "Czarnego Protestu" są wykorzystywane

  "Widać wyraźnie, że sprawa aborcji to jest jeden z tematów, które bardzo dobrze napędzają rozruchy społeczne jakiejś określonej części kobiet, określonej części Polaków".

 5. romaszewska-stefffff 25.10.2016

  Romaszewska: Tylko Rosjanie mogą zagrozić Łukaszence

  Agnieszka Romaszewska o sytuacji na Białorusi i spotkaniu polskiego ministra z Łukaszenką.

 6. Zrzut-ekranu-2016-10-25-o-122940 25.10.2016

  Janecki: Obcujemy z totalną groteską

  "Im bardziej wsłuchiwałem się w to, czego protestujący maja dość, to byłem zdumiony i miałem poczucie obcowania z totalną groteską, bo mają dość tego, czego nikt im nie chce odbierać"

 7. jadzwiga 25.10.2016

  Staniszkis: "Obawiam się, że PiS może wygrać kolejne wybory"

  Prof. Jadwiga Staniszkis w Poranku Radia Wnet recenzuje działania rządu.

 8. rurgenrotkh 25.10.2016

  Jürgen Roth dotarł do pełnego raportu BND na temat 10/04

  Z raportu dowiadujemy się m.in., że informację BND o „wysoce prawdopodobnym zamachu przy użyciu materiałów wybuchowych” potwierdziło „wysokiej rangi źródło wewnątrz polskiej ambasady w K.".

CS136MINIfoto

Czas Stefczyka 136/2016

PDF (7,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook