Jedynie prawda jest ciekawa


Kaczyńska: Odwaga procentuje

04.12.2015

„Zestrzelenie rosyjskiego bombowca nad Turcją wywołało chwilową konsternację światowej opinii publicznej. Obawa, że staliśmy się świadkami zdarzenia będącego zapalnikiem III wojny światowej, pojawiła się błyskawicznie jak reakcja u psa Pawłowa” – pisze Marta Kaczyńska w swoim felietonie na łamach tygodnika „wSieci”.

„Przedstawiciele międzynarodowych organizacji wezwali do zachowania spokoju. Rosyjskie władze ze znaną zarówno z historii najnowszej, jak i dawniejszej pewnością oraz sprawnością dyplomatyczną zaprzeczyli temu, by oznaczony czerwonymi gwiazdami Su-24 naruszył turecką przestrzeń powietrzną. Strącenie samolotu Putinowskiej armii ma być wedle kremlowskiej administracji nieuzasadnionym aktem agresji. Zdaniem władz w Ankarze doszło do naruszenia tureckiej przestrzeni powietrznej, a zestrzelenie bombowca było poprzedzone wezwaniem skierowanym do rosyjskich pilotów do zmiany trasy lotu. Premier Turcji zwrócił się do NATO i ONZ z prośbą o pomoc w wyjaśnieniu okoliczności incydentu” – pisze Kaczyńska. Przypomina pojawiające się po tym wydarzeniu opinie, że „wreszcie któreś z państw nie przestraszyło się Rosji i postanowiło zareagować”.

„Doświadczenie sprzed kilku lat wskazuje, że zdecydowana reakcja na łamanie międzynarodowych norm prawnych przez rosyjskie władze jest, po pierwsze, możliwa, po drugie — może być skuteczna. Wspominana niejednokrotnie w ostatnich latach interwencja polityczna Lecha Kaczyńskiego w Gruzji, skoordynowana z prezydentem Stanów Zjednoczonych George’em W. Bushem, udowodniła światu, że przy istnieniu odpowiedniej woli Rosję Władimira Putina można powstrzymać”.

Cały felieton w nowym numerze tygodnika  „wSieci”, w sprzedaży od 30 listopada br., także w formie e-wydania na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.

 

Warto poczytać

 1. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 2. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 3. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 4. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 5. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 6. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 7. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook